Polecane wtyczki do TV z Androidem

aleksander_a

New member
Witam serdecznie,

Od niedawna jestem użytkownikiem TV z Androidem (Sony 65X8505C) i chciałbym jak najlepiej wykorzystać drzemiące w Androidzie możliwości - głównie związane z oglądaniem filmów, zdjęć, itp.

Pierwszą rzeczą jaką zainstalowałem było Kodi. Na tym forum wielokrotnie spotykałem się z informacjami, że Kodi w połączeniu z odpowiednimi wtyczkami to jest multimedialny kombajn.

Tylko jakie to są te odpowiednie wtyczki?

Zależy mi przede wszystkim na obsłudze polskich napisów, możliwości ich ściągania (na podobnej zasadzie jak np. wtyczka Napiprojekt na Windowsa).

Poza tym jakaś dobra wtyczka do przeglądania folderów (TV jest podpięty po kablu do rutera w sieci domowej, do którego jest również podpięty NAS z którego będą 'ciągnął' filmy i zdjęcia) plus cokolwiek jeszcze możecie polecić.

Wszelkie propozycje mile widziane - na 99,9% o czymś zapomniałem, co może być przydatne :confused:

Pozdrawiam,
Olek
 

iksik2

New member
Wtyczka opensubtitles.org, powinna być w repizytorium wbudowanym w kodi, wystarczy tylko uruchomić i skonfigurować.
Do przeglądania plików na NAS nie potrzebujesz żadnych dodatkowych wtyczek, Kodi sobie z tym radzi. Wybierasz tylko Windows network (SMB) w przeglądarce o ile dobrze pamiętam.
Jakieś inne wtyczki i ich konfiguracja to już musisz sam poszukać jakiejś stronki bo to temat rzeka, jest tego mnóstwo na internetach.
 

Damaranus

New member
Pochwal się proszę co instalowałeś i skąd pobierałeś, chętnie to przetestuję i rozwinę temat dla innych użytkowników. Chyba że przy okazji korzystałeś z innych poradników, jakich?
 

stealt

New member
Ja obecnie robie sobię listę obowiązkowych wtyczek.

Obecnie to są:
Index of / i z tego
english / repository.xbmchub i repository.lambda (z tego GENESIS)
international/ polish-repository.filmkodi i polish-repository.sd-xbmc.org(PHOENIX)

Czyli będzie
Filmy online 0 mrknow.pl
Telewizja POLSKA
Genesis
Phoenix

Co do napisów proponuje projekt napi i napisy24

Moi drodzy jakieś inne pomysły ?




superrepo
 

Gitner

New member
Powyższe wszystkie mam, brakuje jedynie dobrej wtyczki stricte kanałów sportowych. Napisy pobieram z opensubtitles.org.
 
Do góry