Polącznie PC z TV - brak dźwięku

raggatwins

New member
Witam, przeczytalem kilka tematow na ten temat i nie uzyskalem jasnej odpowiedzi.

Posiadam PC z karta graficzna HD4850 i TV Sharp 32 (dokladnego modelu nie znam) podlaczylem TV do karty graficznej kablem HDMI, jednak przy podlaczeniu kabla do karty graficznej posiadam przejsciowka hdmi/dvi no i tutaj sie pojawia problem, nie mam dzwieku! probowalem wszystkiego, jakies sterowniki sciagac, czytac tematy z podobnym problemem i nie mam jasnej odpowiedzi.. Podobno moja karta potrafi przeslac dzwiek i obraz za pomoca przejsciowki dvi/hdmi ale w TV nie mam glosu. Mozecie mi pomoc? Mecze sie z tym juz z 3 godziny i szlak mnie juz trafia..

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Są już karty które przesyłają dzwięk przez HDMI ? :>

Przez DVI nie ma prawa być dzwięku Bo to łącze tylko do obrazu :>
W niektórych telewizorach jest nawet specjalnie sprzeżone z HDMI łącze liniowe do dzwięku z kompa właśnie :>
 

cgc

New member
bagiennik napisał:
Są już karty które przesyłają dzwięk przez HDMI ? :>

Przez DVI nie ma prawa być dzwięku Bo to łącze tylko do obrazu :>
No toś jest chłopie trochę do tyłu, radki już od serii HD2xxx umiały wysłać dźwięk przez DVI przez specjalną przejściówkę, Geforce też od jakiegoś czasu sobie z tym radzą po podłączeniu specjalnego kabelka.
Co do radeonów to w systemie pojawia się dodatkowe urządzenie ATI HDMI Audio które należy wybrać jako domyślne przy odtwarzaniu. Problem jest tylko taki że w radeonach HD2xxx 3xxx 4xxx musi być użyta specjalna przejściówka dostarczona przez producenta, tylko taka aktywuje to urządzenie audio, w dodatku sprawa się komplikuje o tyle że przejściówki od serii 2xxx nie są kompatybilne z tymi od serii 3xxx 4xxx i vice versa. Zwykła przejściówka czy kabel jakich pełno na allegro nie wystarczy, musi być oryginalna od ATI i to odpowiednia dla danego modelu, swego czasu kupiłem taką dosyć tanio na allegro, sprzedający nawet nie wiedział co sprzedaje :).
 
Ostatnia edycja:
Do góry