Połączenie Wzmacniacz-cd

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
W imieniu sąsiada mam do Użytkowników/odsłuchujących zestawienie Yamaha A-S701 z CD S-300 zapytanie dotyczące połączenia w/w urządzeń. Konkretnie czy lepiej połączyć ten zestaw analogowo czy coaxial/optyk będzie lepszym dla ucha rozwiązaniem. Sam nie miałem możliwości odsłuchu takiego zestawu więc nie chciał bym pytającego wprowadzać w ,, błąd ,, chociaż mi się wydaje że przy tym sprzęcie za dużo różnicy ( jeżeli jakąkolwiek ) nie usłyszy . Co możecie podpowiedzieć?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Według mnie, to zależy tylko od tego, które połączenie mu bardziej pasuje. I to raczej on powinien się z nami podzielić wrażeniami z odsłuchów. :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jędrzej nie da się jednoznacznie odpowiedź ,Twój sąsiad jest w dobrej sytuacji bowiem może spróbować obu połączeń
W przypadku pierwszej opcji połączenia analogowego (klasycznego) konwersją sygnału cyfrowego zajmuje się DAC wbudowany w odtwarzacz
W drugiej opcji odtwarzacz odczytuje dane z płyty w postaci cyfrowej (działa jak sam napęd) i w takiej samej formie przesyłom je do wzmacniacza gdzie następuje konwersja (czyli zamiana sygnału cyfrowego na analogowy)
W przypadku połączenia cyfrowego sugeruję coaxialne, które jest powszechnie uważane za lepsze ,szczególnie wykazuje swoja wyższość w połączeniach wielokanałowych lub w przypadki kiedy trzeba przesłać dużo danych w jednostce czasu (np muzyka hi-res)

I jeszcze jedno - ponieważ oba DAC'i (ten w odtwarzaczu i ten we wzmacniaczu) różnią się budową ,uzyskany dźwięk może być różny ,dlatego warto ( a nawet) należy spróbować obu wariantów
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@przemko77 napisał ,, I jeszcze jedno - ponieważ oba DAC'i (ten w odtwarzaczu i ten we wzmacniaczu) różnią się budową ,uzyskany dźwięk może być różny ,dlatego warto ( a nawet) należy spróbować obu wariantów,,
i chodzi o to żeby wskazać mu że np. DAC w A-S 701 jest lepszy i warto połączyć coaxial , lub odwrotnie . On sam jak się domyślam nie za bardzo słyszy różnicę dlatego zaangażował mnie a ja Was ;) Dzięki za odzew , jutro dam mu przeczytać odpowiedz.
 
Do góry