polaczenie TV, kino domowe i DVD

max8810

New member
Witam Was szukałem wszędzie ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi i myślę ze mi pomożecie a wiec na sam początek podam mój sprzęt

Telewizor Daewoo nazwy nie znam ale ma 2x scart, wejścia na cinch (audio + video) oraz jack

kino domowe Samsung HT-DM150 i mam
Scart, 2X audio IN (aux) , digital in (optical), video out i coaxial

oraz DVD Philipsa DVP3350 i ma Scart , audio out , coaxial, video out( Pb, Pr, component Y - nie wiem co to jest takie mam symbole)

i tutaj moje pytanie a zasadniczo pytania

1. chciałbym połączyć tv z kinem domowym żeby dźwięk zamiast z tv był transmitowany przez kino domowe w głośnikach 5.1 lub nawet 2.0

2. da się połączyć DVD z kinem domowym oraz TV żeby zwykle DVD odtwarzało filmy dźwięk żeby był przez kino domowe 5.1( w kinie domowym mam zepsuty laser a niestety wejścia USB nie posiada)

jak się da to wszystko zrobić to jakie przewody mam kupić i co z czym podpiąć?? prosiłbym o jakiś schemacik w miarę dla mnie zrozumiały


a zapomniałbym posiadam również laptopa acer aspire 5741g z wejściem HDMI oraz jednym wejściem słuchawkowym i mikrofonowym i tutaj kolejne pytanie czy mógłbym podpiąć się do kina domowego by mieć głos przez kino domowe w 5.1 lub przynajmniej 2.0 (kino domowe posiada 2 AUX-y)

za odpowiedzi i wyrozumiałość dziękuje ponieważ jestem zielony w takich rzeczach.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Przede wszystkim to trzeba dać najlepiej zdjecia tylnych paneli urządzeń, tak bedzie łatwiej niz pisać co ma.

jesli TV nie posiada żadnego wyjścia dźwięku typu OUT w postaci RCA/cinch czy też SPDIF to nie podłączysz go z kinem niestety, a ten jack to jest do czego ?
Ostatecznie mozesz spróbować ze Scartem tzn z przejściówką która ma możliwość pracy w dwóch kierunkach IN/OUT i przekonasz sie czy czasem nie wypusci dzwieku po tym.

DVD z kinem nie widze raczej problemu, mozesz podłączyć to coaxialem jesli kino ma Coaxial IN ale chyba jednak nie ma z tego co piszesz to ma Video out i coaxial out, jesli nie ma a tylko ma SPDIF IN potrzebujesz konwertera SPDIF/Coaxial.

Co do laptopa to mozesz z jacka z karty muzycznej do AUX'a w kinie.
 
Ostatnia edycja:

max8810

New member
DVD

23092011009.jpg



tyl panelu kina komowego bez lewej strony poniewaz tam sa tylko wyjscia na glosnki
23092011003.jpg



oraz wejscia z TV
23092011007.jpg




teraz dałbys cos wiecej napisac co mozna z czym podlaczyc i jakimi kablami ale najbardziej mi chodzi o podlaczenie dvd z kinem domowym by miec glos 5.1 i komputer polaczyc do aux-a.

Za odpowiedzi serdecznie dziękuje


Dobra uporałem sie z kinem domowym i chodza wszytskie glosniki tylko mam kolejny problem jak polaczyc 2 chinche do komputera bo jak mam tylko samego jack. probowalem odciac koncowki chinczhow i polaczyc ze z kablem od sluchawek ale glosu nie bylo:/

co robie zle??

i czy dostałbym w jakims komputerowym chinche o dlugosci kabla okolo 3metrow??
 
Ostatnia edycja:
Do góry