Połączenie PS3 do TV czy do amplitunera

mszary

New member
Witam,
Mam taką rozkminę, co prawda mam już od dłuższego czasu połączoną konsolę do amplitunera ale mam pytanie, czy jakośc przesyłu obrazu nie traci na tym jeśli to idzie po HDMI do ampli i z ampli po HDMI do TV. czy nie lepiej połączyć od razu PS3 po HDMI do TV a dźwięk z PS3 optykiem do amplitunera?
Czy na jedno wyjdzie?

Pomóżcie jesli macie jakieś doświadczenia w tym temacie.

Pozdrawiam.
 

mataman

New member
Bez reklam
Rozumiem ze masz ps3 podłaczona pod ta Yamahe RX-V765? Nawet nie kombinuj. Obraz masz taki sam a dzwięk bez porównania lepszy niz po otyku.
 

furi_dp

New member
ja myślę, że w tym kontekście o którym pisze Masta_J różnicy w jakości dźwięku nie ma.
ale w kontekście filmów na BD z dźwiękiem DD True HD/DTS HD MA już różnica jest
nawet zasadnicza

pozdro
 

mataman

New member
Bez reklam
Proszę o wyjaśnienie powyższej wypowiedzi w kontekście odtwarzania DD5.1 lub DTSu.

Dziękuję i pozdrawiam,

Kontekst wypowiedzi był jeden. DTS MA i DD TrueHD

edit: jescze jedno. Teraz gram w jedynke Uncharted, wcześniej miałem do wyboru DD i DTS. Teraz po wymianie ampli doszło LPCM 5.1 i LPCM 7.1. Jest różnica ? No ba
 
Ostatnia edycja:

levi_pl

New member
HDMI a S/PDIF

S/PDIF jest standardem o znacznie mniejszych możliwościach przesyłania dźweiku niż HDMI. Oba wspierają jakiśtam system DRM więc dźwięk z zabezpieczonych mediów popłynie.

S/PDIF może przesyłać nieskompresowany dźwięk stereo, Dolby do DIGITAL5.1 i DTS 5.1 plus oczywiście jakieś rozszerzenia z nie-dyskretnymi kanałami gdzie dodatkowe kanały są wyznaczane na podstawie informacji z innych kanałów. Jest to standard do przesyłania wyłącznie dźwięku. Jego wadą jest to że nie obsługuje współczesnych standardów kodowania dźwięku typu DTS-HD, Dolby trueHD, wielokanałowe PCM.

Największy problem z PS3 to wielokanałowy PCM bo jest to jedyna metoda odsłuchu wielokanałowych ścieżek AAC (standard mpeg4). Pozatym wiele gier przy S/PDIF zjeżdża do stereo (SingStar), DD 5.1(GranTurismo), żadzej do DTS(Burnout Paradise) gdzie przez HDMI masz PCM 5.1 czy nawet PCM 7.1

Czysto teoretycznie PS3 ma mniej pracy przy przesyłaniu PCM ale przy tym nadmiarze mocy DSP to chyba nie problem ... przynajmniej ja nie zauważyłem różnicy w wydajności.

Dla mnie najważniejsza jest możliwość odtwarzania wielokanałowego PCM w filmach - mogę przenosić filmy do kontenera mp4 przekodowując dźwięk do AAC i cieszyć się wielokanałowym dźwiękiem. Przy S/PDIF było tylko stereo ...

HDMI ma jedną wadę - HDCP, które realizowane jest przez monitor/telewizor. Jak go wyłączysz to nie ma też dźwięku ...
 
Do góry