Połączenie po ARC

Gregory.d

New member
Drodzy Forumowicze,
Proszę o wsparcie w temacie połączenia Tv z Av po arc.
Mam problem z połączeniem tv LG Oled seria cx z Onkyo thrx616. W av podpięty jest hdmi do arc main
A w tv do arc. Tv widzi Onkyo ale nie ma żadnego dźwięku. Włączam w av tv/cd i nic się nie dzieje
Czy coś robię złe. Z góry dziękuje za wszystkie sugestie.
Wszystkiego dobrego dla wszystkich użytkowników forum
Pozdrawiam
Grzegorz
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Nie mam TV LG, ale generalnie przeważnie w ustawieniach telewizora trzeba tą funkcję włączyć, gdyż domyślnie jest wyłączona. Musisz przejrzeć wszystkie ustawienia dotyczące podłączeń i dźwięku w telewizorze.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Sprawdź dobrze ustawienia dźwięku w TV. Tutaj pewnie gdzieś jest problem. Sprawdź w instrukcji obsługi.
 

AKI

Member
Czy do Onkyo masz podpięte jeszcze jakieś urządzenie, jeżeli tak to go odłącz i wtedy sprawdź. Występuje duży problem z protokołem CEC, na forum dużo było już pisane na temat braku dźwięku po ARC.
 

Gregory.d

New member
Nie mam innego podpiętego urządzenia. W tv wydaje się ze włączone jest co trzeba. Niestety nie mam dalej pojęcia o co chodzi. Może jeszcze jakieś sugestie?
 

AKI

Member
Jeżeli wszystkie ustawienia masz poprawne to możesz spróbować adapter LINDY HDMI NON-CEC lub wyciąć z kabla HDMI pin 13, ale to jest karkołomne zadanie.
 
Ostatnia edycja:

Disto

New member
Bez reklam
Nie wiem jak jest w tych nowych LG, ale u mnie musi być wlączone SimpLink.
 
Ostatnia edycja:

Gregory.d

New member
Kabel zmieniony, simpLink włącza się automatycznie.
Na ekranie tv widzę menu av i mogę zmieniać ustawienia jednak nie mogę ustawić by dziękuje i obraz szły po arc
 
Do góry