Połączenie PC z LCD przez HDMI, brak dzwieku na TV

bArA_83

New member
Witam serdecznie!
Jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam pewien problem.Zaznaczam że szukałem odpowiedzi na to pytanie od google po szukaj na różnych forach i nie uzyskalem odpowiedzi.

Posiadam karte graficzna Gainward GF8600 GT z wyjsciem HDMI(nie przez przejsciowki, poprostu hdmi). Połączyłem poprzez 3 metrowy kabel HDMI (pozadny kabel nie zadne podrobki z allegro) komputer z wejściem HDMI w telewizorze LCD Samsunga 32 cale HDready (modelu nie pamietam bo robilem to u kolegi). W sterownikach nie mam do wyboru natywnej rozdzielczosci telewizora i obraz jest przyciety, ale to nie jest najwiekszy problem.

Jak wiadomo poprzez hdmi mozna przesylac rowniez dzwiek. Karta posiada wejscie analogowe SPDIF. Wraz z karta byl dołączony krotki kabelek polaczeniowy, wiec podłaczylem go do wyjscia analogowego spdif na karcie muzycznej (zintegrowana 8-kanalowa) z wejsciem SPDIF na karcie graficznej, ale nie mam dzwieku na telewizorze. Nie chce kombinowac z innego rodzaju kablami bo nie po to kupilem ten zeby teraz to zmieniac.

Dodam jeszcze ze sprawdzalem to na wszystkich suwakach na full , na telewizorze rowniez. Jedyny mankament to taki ze mimo podlaczenia kabla SPDIF sterowniki karty dzwiekowej nie wykryly podlaczenia do SPDIF i tym samym suwak wyjscia SPDIF jest nieaktywny w panelu glosnosci. Wiem ze np. minijack jest wykrywany.

Co mam zrobic pomozcie lub poleccie jakis artykul jak to sie ma z kartami ktore maja bezposrednio wyjscie hdmi zamontowane.

Z góry dziekuje.
 

bArA_83

New member
widze ze nikt nie potrafi odpowiedziec na moje pytanie. Widocznie karty graficzne z hdmi to jednak jeszcze nowosc by nawet na takim forum jak to, ktos byl wstanie mi pomoc
 

pinja

New member
Czy w opcjach karty graficznej przypadkiem nie ma dodatkowych ustawień audio in (czyli z jakiego wejścia karta ma wziąć dźwięk do HDMI).

Aczkolwiek wydaje mi się, że to wyjście HDMI w karcie graficznej jest potrzebne jak przysłowiowa dziura w moście. Przecież to wyjście z natury jest do przesyłania obrazu i dźwięku, którego przecież ta karta nie przekazuje. Według mnie wystarczy połączyć kartę z TV porzez DVI lub D- Sub, dźwięku przestrzennego cyfrowego nie ma sensu przesyłać do tego TV bo i tak może odtworzyć tylko stereo i w tej sytuacji wystarczy z katy dźwiękowej wyprowadzić do TV połączenie analogowe (Chinch x 2). Jeśli jednak chcesz mieć dźwięk przestrzenny to wg mnie lepiej wyprowadzić go właśnie przez SPDIF lub kabel optyczny np. do amplitunera czy zintegrowanego kina domowego.
 

egon12

New member
bArA_83 napisał:
widze ze nikt nie potrafi odpowiedziec na moje pytanie. Widocznie karty graficzne z hdmi to jednak jeszcze nowosc by nawet na takim forum jak to, ktos byl wstanie mi pomoc

nowosc raczej nie :) chyba ze w zakupie :) mam to samo brak dzwieku przy podlaczeniu laptopa HP Pavilion Media Center dv6670ew z HDMI do sharpa 46xl2e przewodem HDMI-HDMI, na razie udalo mi sie zalatwic Viste po paru podmianach sterownikow, wlaczanie S/PDIF nie pomaga, obraz idealny, dzwieku brak, jak dojde do czegos to dam znac
 

cgc

New member
HDMI Audio

Nie wiem jak przy geforcach ale w ati mam w menadzerze urządzeń dodatkowe urządzenie ATI-HDAudio i w panelu do obsługi dźwięku też jest dostępne wyjście HDMI-Audio, jak niczego takiego nie masz w systemie to raczej karta ma wyjście hdmi tylko video. Normalnie dźwięk do karty graficznej leci przez pci-e(agp) i jeżeli domyślnym urządzeniem w systemie do odtwarzania dźwięku cyfrowego jest SPDIF do dźwięk będzie wychodził wyjściem spdif karty dźwiękowej a nie przez HDMI, musisz w systemie we właściwościach audio wybrac domyślne urzadzenie odtwarzające hdmi-audio czy jakoś tak (zależy od sterownika karty), u mnie to się nazywa ATI-hdmi-audio.
 
Ostatnia edycja:

egon12

New member
cgc napisał:
Nie wiem jak przy geforcach ale w ati mam w menadzerze urządzeń dodatkowe urządzenie ATI-HDAudio i w panelu do obsługi dźwięku też jest dostępne wyjście HDMI-Audio, jak niczego takiego nie masz w systemie to raczej karta ma wyjście hdmi tylko video. Normalnie dźwięk do karty graficznej leci przez pci-e(agp) i jeżeli domyślnym urządzeniem w systemie do odtwarzania dźwięku cyfrowego jest SPDIF do dźwięk będzie wychodził wyjściem spdif karty dźwiękowej a nie przez HDMI, musisz w systemie we właściwościach audio wybrac domyślne urzadzenie odtwarzające hdmi-audio czy jakoś tak (zależy od sterownika karty), u mnie to się nazywa ATI-hdmi-audio.

mozliwe zeby byl tylko obraz? sa takie wyjsca tylko video? hdmi to hdmi przewiduje w standardzie obraz i dzwiek
 

cgc

New member
Teoretycznie niemożliwe

egon12 napisał:
mozliwe zeby byl tylko obraz? sa takie wyjsca tylko video? hdmi to hdmi przewiduje w standardzie obraz i dzwiek
W starszych kartach które miały tylko wyjście DVI-D dźwięku nie było (chociaż nie we wszystkich), w nowych kartach (m.in. w GF8600) jest pełne HDMI ale pod warunkiem ze zainstaluje się sterownik do hdmi-audio jak w poście powyżej. Chodzi o to żeby windows widział odpowiednie uządzenie dźwiękowe i z niego korzystał. Najlepiej ściągnąc najnowsze stery ze strony nvidia.com i powinno wszystko działac jak należy.
 

milkus

New member
polaczenie laptopa z lcd przez vga-brak dzwieku na tv

witam mam gigantyczny prblem - (jak na swoje mozliwosci) nieznam sie zabardzo na kompach ani na tv prosil bym o pomoc !!mam problem podlaczylem swojego laptopa hp pavilon dv6000 do SAMSUNG LE37R88BD po przez kabel vga-vga obraz jest wypasiony ale nie mam dzwieku:( kombinuje juz kolejny dzien i niuc z tego mi nie wychodzi z gory dziekuje za pomoc
 

egon12

New member
milkus napisał:
witam mam gigantyczny prblem - (jak na swoje mozliwosci) nieznam sie zabardzo na kompach ani na tv prosil bym o pomoc !!mam problem podlaczylem swojego laptopa hp pavilon dv6000 do SAMSUNG LE37R88BD po przez kabel vga-vga obraz jest wypasiony ale nie mam dzwieku:( kombinuje juz kolejny dzien i niuc z tego mi nie wychodzi z gory dziekuje za pomoc

vga-vga to dzwieku nie bedzie :) musisz podlaczyc dodatkowy przewod audio, tylko hdmi-hdmi zapewni dzwiek i video
 

pinja

New member
milkus napisał:
witam mam gigantyczny prblem - (jak na swoje mozliwosci) nieznam sie zabardzo na kompach ani na tv prosil bym o pomoc !!mam problem podlaczylem swojego laptopa hp pavilon dv6000 do SAMSUNG LE37R88BD po przez kabel vga-vga obraz jest wypasiony ale nie mam dzwieku:( kombinuje juz kolejny dzien i niuc z tego mi nie wychodzi z gory dziekuje za pomoc

Musisz zastosować dodatkowy przewód do podłączenia audio z jednej strony jest jack z drugiej dwa chinche. Do wyjścia słuchawkowego w laptopie podłączysz jack a w TV prawdopodbnie w okolicach wejścia D Sub (VGA) powinny być wejście audio (stereo) - dwa gniazda chinche.
 

milkus

New member
dziekuje bardzo za wasza pomoc napewno skorzystam z waszych rad:)aczkolwiek mam jeszcze jedno pytanie
chetnie bym polaczyl hdmi-hdmi ale nie mam w laptopie takiego wejscia jedynymi wejsciami jest vga ,s-video. Czy jest mozliwe podlaczenie hdmi -dvi z przejsciowka na vga?
 

milkus

New member
dziekuje bardzo za wasza pomoc napewno skorzystam z waszych rad :)aczkolwiek mam jeszcze jedno pytanie
chetnie bym polaczyl hdmi-hdmi ale nie mam w laptopie takiego wejscia jedynymi wejsciami jest vga ,s-video. Czy jest mozliwe podlaczenie hdmi -dvi z przejsciowka na vga?
 

milkus

New member
[
dziekuje bardzo za wasza pomoc napewno skorzystam z waszych rad:)aczkolwiek mam jeszcze jedno pytanie
chetnie bym polaczyl hdmi-hdmi ale nie mam w laptopie takiego wejscia jedynymi wejsciami jest vga ,s-video. Czy jest mozliwe podlaczenie hdmi -dvi z przejsciowka na vga? zeby miec dzwiek i obraz wszystko jak byc powinno.
jeszcze raz diekuje za tak szybka odpowiedz
 

cgc

New member
Nie za bardzo

milkus napisał:
[
dziekuje bardzo za wasza pomoc napewno skorzystam z waszych rad:)aczkolwiek mam jeszcze jedno pytanie
chetnie bym polaczyl hdmi-hdmi ale nie mam w laptopie takiego wejscia jedynymi wejsciami jest vga ,s-video. Czy jest mozliwe podlaczenie hdmi -dvi z przejsciowka na vga? zeby miec dzwiek i obraz wszystko jak byc powinno.
jeszcze raz diekuje za tak szybka odpowiedz

Ale ci się powieliło.
Nie za bardzo da się tak zrobic bo wyjścia vga i s-video są wyjściami analogowymi a hdmi jest cyfrowe i żadna przejściówka tego nie załatwi.
Widziałem ostatnio na jakiejś stronie (niestety nie pamiętam gdzie) zewnętrzną kartę graficzną do lapka na usb2.0, pewnie super osiągów to dziwadło nie ma ale miała wyjście cyfrowe dvi lub hdmi (nie pamiętam dokładnie), jak sobie przypomnę gdzie to było to jeszcze dopiszę
 

gladiator

New member
egon12 napisał:
nowosc raczej nie :) chyba ze w zakupie :) mam to samo brak dzwieku przy podlaczeniu laptopa HP Pavilion Media Center dv6670ew z HDMI do sharpa 46xl2e przewodem HDMI-HDMI, na razie udalo mi sie zalatwic Viste po paru podmianach sterownikow, wlaczanie S/PDIF nie pomaga, obraz idealny, dzwieku brak, jak dojde do czegos to dam znac


Czesc tez mam HP i brak dzwieku doszedles juz moze lub rozwiazaleś ten problem.

P.S.
Po drugie to tak sie kazdy zachwala tym HDMI a to nic tylko problemy, jednak nic tak nie zalatwi sprawy jak pozadny kabel SCART. Uzywam równiez kabla Component do DVD i tez mi wielka roznica hymmm wychodzi na to ze ktos wymysla zeby sciagac od nas kase. narta Dajcie znac jak rozwiarzecie problem dzwieku na Notebook-TV
 

milkus

New member
gladiator napisał:
Czesc tez mam HP i brak dzwieku doszedles juz moze lub rozwiazaleś ten problem.

witam jeszcze nie rozwiazalem swojego problemu:( :(
na 90% polacze telewizor z lapkiem po przez jacka i chinche tak jak kolega wczesniej mi zasugerowal:)
 

egon12

New member
na razie cisza :( powodem jest ze laptop nadaje dzwiek po HDMI w postaci skompresowanej, a moj TV (sharp xl2e) polknie tylko PCM'a :( nic tylko probowac przestawic laptopa na nadawanie w pcm'ie albo w koncu dokupic kino domowe
 
Do góry