połączenie Onkyo 608 z głośnikami w 5.1

fenix79

Member
Witam,
Mimo swoich prób połączenia głośników MA z amplitunerem Onkyo 608 podczas Audyssey 2EQ nie wykrywa mi głośnika tylnego lewego. Dlatego mam pytanie czy ja dobrze to wszystko spiąłem. W instrukcji widze że jest jakiś podział na modele północnoamerykańskie i europejskie a z tym się nigdy nie zetknąłem wiec proszę powiedzieć co ja źle robię?:
1. Kolumny frontowe podpiąłęm do Front Speakers
2. Głośnik centralny do Center Speaker
3. Głośniki tylne do Front High OR Front Wide Or Zone 2 Speakers

4. Subwoofer próbuję podpiąć do Pre Out Subwoofer kablem lecz mi końcówka wchodzi do połowy w amplitunerze i stawia opór. Nie mogę wcisnąć całej, nie wiem o co chodzi. Mam ją podpiąć na siłę?

W ustawieniach na ampli mam:
Speakers Type na Normal
Speaker Terminal Assign
Front High/Front Wide/Zone2 na Front High
Surr Back/Front High/Front Wide na Surr Back

i gdy odbywa się pomiar Audyssey 2EQ na końcu 1 punktu wyskakuje mi błąd Speaker Detect Errors i głośnik tylny lewy ma No

Proszę o pomoc
 

Orion_pl

New member
A możesz napisać dlaczego podłączyłeś głośniki tylne do wyjścia Front High OR Front Wide Or Zone 2 Speakers? Albo odpowiedz sobie w głowie, żeby nie robić zamieszania....

http://www.eu.onkyo.com/dl/1465323/Manual_TX-SR608_TX-SR608_QSS_En.pdf

Nie wiem czy masz tą samą instrukcję ale zarówno w modelu amerykańskim jak i europejskim, w konfiguracji 5.1, głośniki surround podłącza się do... uwaga uwaga... wyjścia surround :)
Czyli głośniki oznaczone nr 4,5 podpinasz do surr speakers.
 

fenix79

Member
A czy te wyjścia surround nie są do głośników surround ale bocznych lewego i prawego? W sumie chciałem mieć je za sobą z tyłu dlatego je tak podpiąłem jako surround tylny. W konfiguracji 5.1 samych głośników MA taką opcję widziałem podłączenia ale w instrukcji Onkyo właśnie w konfiguracji 5.1 mowa jest tylko o surroundach bocznych. Wiec może rzeczywiście musze przepiąć na boczne. Szkoda tylko że już je powiesiłem na ścianie z tyłu :(
A co z subwooferem? Mam ten chinch wepchnąć na siłę do ampli? Z drugiej strony w samym subwooferze jakoś lekko wszedł.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
A czy te wyjścia surround nie są do głośników surround ale bocznych lewego i prawego? W sumie chciałem mieć je za sobą z tyłu dlatego je tak podpiąłem jako surround tylny. W konfiguracji 5.1 samych głośników MA taką opcję widziałem podłączenia ale w instrukcji Onkyo właśnie w konfiguracji 5.1 mowa jest tylko o surroundach bocznych. Wiec może rzeczywiście musze przepiąć na boczne. Szkoda tylko że już je powiesiłem na ścianie z tyłu :(
A co z subwooferem? Mam ten chinch wepchnąć na siłę do ampli? Z drugiej strony w samym subwooferze jakoś lekko wszedł.

Nic na siłę (weź większy młotek :D).

Co do 5.1 - głośniki surround to właśnie boczne (w tej konfiguracji nie ma tylnych, ewentualnie można je nieco przesunąć do tyłu, jak komuś pasuje). Głośniki tylne zostały dodane w konfiguracjach 6.1 i 7.1.
 

Orion_pl

New member
Wiele osób wiesza surroundy na tylnej ścianie bo często nie ma innej możliwości i sprawdza się to dobrze (sam mam takie ustawienie). Więc śmiało możesz te głośniki tam zostawić. Tylko podepnij je poprawnie.

Co do suba - jak jeszcze chincha młotkiem nie wbiłeś to sprawdź czy tam nie ma żadnej zaślepki do zdjęcia (małe, czarne, okrągłe...) :) Zgaduje, że kable głośnikowe przykręcałeś?
 
Ostatnia edycja:

fenix79

Member
Przykręcałem, chociaz pewnie lepiej byłoby gdybym przylutował jakieś banany czy coś takiego żeby nie było tyle roboty z odpinaniem tego.
Właśnie zaślepki żadnej nie widziałem, ale z pracy wrócę to jeszcze raz sprawdzę bo to dziwne że nie chce wejść.
 

Orion_pl

New member
Ty zaślepki nie widziałeś ale ona widziała Ciebie :)
W 607 były takie małe czarne, jak koraliki. Nie blokowały całego otworu ale uniemożliwiały włożenie kabla. Mam zakończenia bananem i musiałem te zaślepki wyjmować. Ty przykręcałeś więc nie zwróciłeś na to uwagi.
 

fenix79

Member
hmmm.. muszę to sprawdzić. Być może tak jest ale to chyba będzie oznaczało że muszę zdjąć obudowe żeby je usunąć? :) dzięki wielkie! Ile to człowiek się namęczy zanim to wszystko podłączy :)
 

pkomp

New member
jeden o cinch a drugi o terminalach - NIE MA zaślepek na cinchach
Zaślepki są w terminalach do kolumn!!!

a cincha rozegnij troszkę(wtyk) i tyle - wciśnij i z głowy


co do bananów to tylko dla wygody - i uważaj na całe metalowe bo jak ci coś metalowego spadnie to na 1000% zrobi zwarcie
 
Do góry