Połączenie laptopa z TV LCD Panasonic TX-26LE7P

cavalier

New member
No wlasnie tez tak myslalem, ale wlasnie nawet w opisie tych przejsciowek na tej aukcji jest napisane:

1.SVHS9 PINOWYM WYJŚCIEM Na HDTV (CZINCZ - CZERWONY,ZIELONY,NIEBIESKI)


2.SVHS 7PINOWYM WYJŚCIEM Na HDTV (CZINCZ - CZERWONY,ZIELONY,NIEBIESKI + ŻOŁTY)


no chyba ze opis tez jest nieprawidlowy...
 

Arknet

New member
Oczywiście komponent to standard analogowego przesyłania obrazu również w jakości HDTV,tyle że złącze S-VHS stosowane w komputerach w tym również w laptopach to cały czas jest S-VHS (Y + C), z którego można wyprowadzić składowe komponentu (YPbPr-RGB) jednak przesyłany jest sygnał w jakości odpowiedniej dla S-VHS a nie sygnał HD.
Czwart (żółty RCA) to zwykły kompozyt. Natomiast model TX-26LX70P podałem jako przykład jak TV Panasonic współpracuje z PC (2x HDMI + D-SUB i ZERO HD) przynajmniej tak wynika z instrukcji.
 

cavalier

New member
W takim razie czy jest sens zebym kupowal ta przejsciowkę?
Ostatecznie czy jakosc po jej zastosowaniu bedzie lepsza niz uzyskana za pomoca zwyklego kabelka svhs(4pin)-svhs(4pin)?
 

ivf

New member
@cavalier
no właśnie coś na odwrót było i pomyliłem ze zdjęciem, a to opis był na odwrót ;)

@Arknet
czytałeś co napisałem poprzednio? oraz fragment z linka ze strony nvidii? laptopy nie mają wyjść S-VHS tylko jakieś wyjścia mini-din, do których można zastosować przejściówkę na S-Video (4 pinową) lub inne - composite lub component

ogólnie określenie S-VHS jest mylnie używane (wg wikipiedii jest to system zapisu taśm video) dla wyjścia S-Video, a w prezentowanej aukcji jeszcze mylniej - używanie tego skrótu stało się tak powszechne

najważniejsze, że właśnie to złącze "beznazwy" ma 7 pinów, piny te rozłożone są w takim układzie jak w laptopie (tu trzeba mieć taką nadzieję bo zdjęcie tego nie prezentuje), dodając do tego opis nvidii uzyskujemy wynik: tak, ta przejściówka jest dla mnie abym uzyskał sygnał HDTV ;)

sam w swojej karcie (w PC) mam podobne złącze i podobną przejściówkę daną przez producenta i zagwarantowane w instrukcji, że z tą przejściówką obsłużę HDTV dzięki sygnałowi component. no i również mógłbym użyć powszechnie używanego mylnego określenia że mam na karcie złącze S-VHS i przejściówkę na component. a tak naprawde sam nie wiem jak to złącze się nazywa, dlatego chyba jest po prostu określane mianem mini-DIN (podobne mam we wzmacniaczu do kolumn 5.1, tyle że z jackami na drugim końcu - choć tu nikt nie powiedziałby mylnie że to S-VHS ;)). ba! właśnie się doczytałem, że nawet samo złącze S-Video to jedno z rodziny złącz mini-DIN
 

cavalier

New member
no to chyba w takim razie zaryzykuje i kupie ta przejsciowke.
rozumiem, ze jakikolwiek kabel, np allegro. pl / item460931240_kabel_3xrca_3xrca_rgb_component_gold_3_0m_038_3_0. html
bedzie ok?
 

Arknet

New member
Poczytaj dokładnie instrukcję od laptopa. Twierdzenie, że każdy komputer z GF 8400M obsługuje komponent przez złącze S-video jest błędne. Osobiście mam HP DV6599 z GF 8400M GS i zarówno w instrukcji jak i na obudowie mam wyraźną informację, że to jest gniazdo S-video służące do połączenia z TV SD. Do obsługi HDTV mam gniazdo HDMI. Moje wcześniejsze informacje, że 7-pinowe gniazdo nie ma wyprowadzonego komponentu też nie jest prawdą (jest to możliwe), jednak standardem dla takiego rozwiązania są gniazda 9-pin. Wyglądają prawie tak samo jak S-video (górna wewnętrzna część gniazda jest lekko spłaszczona) i zazwyczaj mają wyprowadzone sygnały kompozyt, S-video i komponent.
 

ivf

New member
rzeczywiście zakładanie, że każda karta graficzna nvidii 9xxx obsługuje sygnał component jest błędne, zupełnie o tym zapomniałem. finalni producenci "wycinają" przeróżne zintegrowane w chipsecie karty funkcje.. rzeczywiście najpierw powinno się zacząć od instrukcji

przepraszam więc bardzo jeśli naraziłem Cię cavalier na niepotrzebne koszty zakładając z góry, że Twoja karta graficzna obsługuje ten sygnał, a tak naprawde nie obsługiwałaby go. podaj może dokładny model Twojego laptopa, może jeszcze nie wszystko stracone ;)

jeszcze jedno - czy przełącznik w tej przejściówce ustawiłeś na HDTV? powiedz też czy w ustawieniach nvidii pojawia się w wyborze połączenie component czy tylko jakieś inne. no teraz to juz trzeba to jakoś rozwiązać :/

@Arknet - 7-pinowe złącza wystarczą do rozdzielenia sygnału na S-VIdeo i component - po to właśnie jest ten przełącznik (bez niego musiałoby być chyba minimum 8 pinów żeby obslużeć oba synały). dlatego pierwsza przejściówka z allegro była pewniejsza bo 7 pinów było rozdzielone na same 3 złącza, a tu potrzeba dodatkowego przełącznika, jednak jeśli tylko w karcie nie wyłączono (nie wiadomo po co, ale faktycznie różnie bywa) obsługi wszystkich 3 sygnałów (composite/S-video/component) to 7 pinów powinno przecież zawsze wystarczyć
 

broken_music

New member
Posiadam tego Panasonica i normalnie mam obraz i dzwiek przez połączenie hdmi>>hdmi, nie było problemu z wykryciem tv, posiadam karte radeon hd2600. Napisz o swoim problemie na nhl.pl pewnie ktoś ci pomoże
 
Do góry