połączenie laptop usb -> tv hdmi

LuMpY

New member
witam



długo dumam jak podłączyć mego laptopa hp dv8000 to ampli h/k 254 bezprzewodowo i tak po wielu nocach z wujkiem G naszedł mnie ów szatański pomysł a raczej dwa:


I.

1. istnieje coś jakiego jak wusb hub czyli bezprzewodowe usb, nadajnik-odbiornik wpinam do laptopa i hub gdzieś tam leży i przesyła-odbiera dane z laptopa - działa

2. istnieją konwertery z gniazda usb na hdmi (albo inaczej - zewnętrzna karta graficzna podpinana pod usb laptopa i dająca sygnał a/v na hdmi) czyli mam to co na laptopie też i na tv - działa

3. skoro 2. działa z tv to i z ampli pójdzie...

i teraz moje pytanie do Was - czy taki zestaw zadziała razem?

byłoby to wprost rewelacyjne rozwiązanie dla mnie - starszy laptop (6-letni, w serwisie 2 razy, no po prostu nie mogę żyć z innym) podłączony bezprzewodowo do huba gdzieś w szafie gdzie podpięty jest do niego ów konwerter a z niego kabelek hdmi do amplitunera...

czy takie wyssane z palca zestawienie ma prawo zadziałać? wszystko miałoby działać w pokoju ok. 25m2, cena nie byłaby większym problemem ponieważ to pomysł a realizacja jeśli to będzie działać, zajmie kilka miesięcy (odkładanie do skarpety)


II.

macie pomysł na jakieś bezprzewodowe karty WIDI podpinane pod usb które są wielkości standardowego pendrive'a? szukałem (chyba słabo) ale nie znalazłem, a myślałem też by kupić stację obsługującą WIDI mającą wyjścia hdmi i inne bajery i w ten sposób próbować bezprzewodowo się połączyć z ampli i przesłać i obraz i dźwięk...



pomożecie?
 
Do góry