Połączenie KD H/K z TV

gilek1975

New member
Bez reklam
Witam, po długim oczekiwaniu wczoraj przyszło KD (podziękowania dla blackninja- wszystko extra). 6 godzin ustawiania i podłączania i tak:
1. Tuner 7018 połaczyłem z TV Euro - dobrze?
2. DVD HK37 przez HDMI do AVR347 i HDMI do TV (Toshiba 46ZF355)- dobrze? (w setup AVR mam osobno HDMI i DVD analog- co lepsze??) Przy tym ustawieniu nie mam możliwości za dużo zmian w setup ampli.
3. Jak zrobić ustawienia aby film z DVD był odtwarzany optymalnie?

Czy ktoś byłby uprzejmy i napisał mi jak to wszystko połączyć aby było jak najlepiej jakościowo i wszystko ze sobą współgrało, chodzi mi o to że np:
a) Aby TV słuchać przez ampli trzeba połączyć.......
b) aby słuchać muzyki CD trzeba z DVD do ampli........

Czy w ogóle jest jakiś schemat, który naprawdę w prostu sposób opisuje połączenie wszystkiego, np. na pilocie nie znalazłem przucisku TV, wiec jak go podłączyć tak żeby film 5.1 z cyfry leciał przez ampli.
Bardzo proszę o pomoc, bo jak na razie słuchałem tylko radia.
Dzięki i pozdrawiam

PS. TV ma 3 HDMI, ampli 2 HDMI wej + HDMI wyj. DVD - 1 HDMI wyj. ferdek -euro i jakies chinch+ sPID czy coś takiego
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Kiki a moze mógłbyś podać tel, to bym zadzwonił i będzie szybciej. Przepraszam nie wszedłęm na GG (nie mam, ale nie problem zainstalować), po prostu wszedłem na stronę wieczorem- więc się trochę spóźniłem. Będę wdzięczny.
Pozdrawiam

Właśnie połączyłem przez komponent z DVD- Video out do AVR - component video in: włączam DVD, pokazuje się strona startowa DVD a potem obraz znika i TV miga, nie wiem co jest grane. Spróbowałem odłaczyć HDMI ale jest to samo. W menu DVD37 ustawiłem audio na - component (mam jeszcze do wyboru RGB, s-video). A obrazu z płyty jak nie było tak nie ma. W menu ampli nie moge wejść bo nie widzę na ekranie (no właśnie dlaczego??), teraz nie pamiętam czy wcześniej miałem obraz z ampli czy nie miałem. Zna ktoś może rozwiązanie?

Ok, już wszedłem. Prawie doszedłem, mam tylko pytanie - komponent połaczyć do:
a) wejście wizji Video 2 komponent,
b) wejście wizji Video 1 komponent, (chyba to jest to samo),
c) wejście wizji komponent DVD ?
jest jeszcze coś takiego jak wyjście komponent do monitora- czy to ma do czegoś służyć??
 
Ostatnia edycja:
Do góry