Połączenie dvd-> monitor komp. lcd

krzysiekw

New member
Mam problem z podłączeniem stacjonarnego DVD do komputerowego monitora LCD (ma 2 wejścia) przez dvi. Otóż podczas podłączenia go do dvd pojawia mi się na chwilę obraz kontrolny z dvd, po czym znika i pojawia się szum. Na ekranie w tym czasie dostaję komunikat o błędnym sygnale - Fv wynosi ok 50 Hz podczas gdy Fh jest o rząd wielkości większe.

Mój sprzęt to: Cambridge Audio DVD89 i EIZO LCD 19" 1931.
Docelowo będzie to inne dvd, co prawda z wyjściem hdmi, ale są już kable hdmi-dvi.



Po chwili zastanowienia i porównania parametrów sygnału otrzymywanego z komputera, doszedłem do wniosku, że problemem jest nominalna częstotliwość odświeżania matrycy lcd (60 Hz) :(, gdyż przy połączeniu dvi z komputerem taką mam częstotliwość Fv.
W związku z tym, czy jest jakaś szansa na obejście tego problemu, ewenet. wymuszenie na odtwarzaczy by podał 60 Hz :?:

Edit Tuptus55: Nie pisz dwóch postów jeden pod drugim tylko uzywaj funkcji edit.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Niektóre DVD na HDMI maja możliwość ustawienia odświeżania. Z tego co pamiętam taka funkcję posiadał thomson, ale nie daje sobie paznokcia uciąć :)
 
Do góry