połączenia urządzeń - skalowanie obrazu

krzemo

New member
witam,
jestem posiadaczem ampli marantz sr5003 oraz dvd marantz 4003 i mam pytanie dla wielu z Was zapewne proste. obydwa wyposażone są w skaler. w jaki sposób je połączyć? tzn. dvd po hdmi z ampli i następnie do tv cz też dvd bezpośrednio do tv? jak najlepiej je połączyć mając na myśli właśnie skalowanie? czy należy wykorzystywać skalowanie w jednym urządzeniu, czy jest to zupełnie bez znaczenia ? w przypadku połączenia dvd=ampli=tv po hdmi czasem występuje zjawisko zanikania obrazu na 2-3 sek.i zmiany rozmiaru ekranu. podobne zjawisko miałem na playstation3 przy włączonym upscalingu full screen przy odtwarzaniu płyt dvd. po wyłączeniu powyższego zjawisko ustąpiło. bardzo proszę o cenne wyjaśnienia za które z góry serdecznie dziękuję.
pozdrawiam, krzemo
 

darkmajin

Member
Bez reklam
jak przełacza rozdzielczosc to musi obraz zniknac na chwilke i jest to zjawosko normalne..

skaluj tylko na jednym urzadzeniu pozatym skoro przeskalujesz powiedzmy na dvd to niema potrzeby skalowania w ampli bo juz jest 1080p czy na ile tam skalujesz..

podlacz

dvd>ampli>Tv właczył bym skalowanie w ampli bo mniemam ze ma lepsze skalery niz to dvd ale mozliwe ze ma te same wiec wybierz gdzie ci sie podoba :)
 

krzemo

New member
serdeczne dzięki za odpowiedź. z tym wyłączaniem obrazu na chwilę to chyba jednak nienormalna sprawa. co mniej więcej 30 sekund obraz znika i się pojawia przełączając formaty obrazu po czym obraz jest na dłuższą chwilę i znowu w koło macieju. to bardzo irytujące. podłączę w ten sposób jaki poradziłeś wykorzystując skaler w ampli - być może się unormuje. jeszcze raz dziękuję.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
a co 30 sekund to juz nie normalna sprawa :) tak moze byc jak sa problemy z hdcp ale takie rzeczy zwłaszcza przy ps3 nie powinny sie dziac
 

Babers

New member
Dolaczam sie do watku bo dotyczy rowniez SR5003
Mama dekoder tv cyfrowej z wyjsciem Euro (SCART) (RGB) obecnie podlczaczony do TV LCD wejscie rowniez Euro (SCART) (RGB).
Od niedawna AVR Marantz SR5003 wyposazony w upscaler sygnalow analogowych do 1080p na wyjscie HDMI.
Wejscia w AVR: Composite In, S-video In, Component In, HDMI In.
Pytanie, jak podlaczyc dekoder tv (out euro) -> (in ?) AVR (out hdmi) -> (in hdmi)LCD TV?
AVR nie ma wejscia Euro (SCART); wiec domyslam sie ze potrzebuje przejscie EURO -> Component? Czy efekt takie podlaczenia bedzie lepszy od obecnego?
P.S. Dzwiek z dekodera tv do AVR obecnie idzie po optyku.
 

MARKO-70

New member
co wykorzystać do skalowania

Witam

Chciałbym się dołączyć do waszego tematu. Jak połączyć tuner sat
PVR Philips 7201 (C+) czy do telewizora Sony KDS-55a2000) czy poprzez ampli Sony STR DA-1200 ES do Tv mówimy oczywiście tylko o HDMI. Z którego połączenia będzie lepszy obraz
 

Derry

New member
Jeśli można, to podepnę też swój problem pod ten temat bo wygląda to podobnie.

Posiadam taki zestawik:

Sony KDL-40V3000
Marantz SR5003
Samsung DVD-HD860
Dekoder TV cyfrowej HD z UPC

Podłączenie:
DVD => Amplituner (połączenie po HDMI)
Dekoder => Amplituner (połączenie po HDMI)
Amplituner => TV (połączenie po HDMI)

Filmy działają bez problemu, natomiast przy telewizji można dostać szału.

1. przełanczanie z kanału HD (1080i np National geographic) na kanały normalne 576 powoduje zanik obrazu i dźwięku i snieg na ekranie.

2. przełączenie telewizora na sandby i ponowne włączenie powoduje ten sam objaw.


Remedium na w/w problem jest wejście w opcje video aplitunera i ponowne wyjście - obraz i dźwięk się pojawiają, lub też
zmiana sygnału wejściowego na TV na chwilę na inne wejście i powrót do tego gdzie mam podpięty sygnał z amplitunera.


Spędziłem juz 2 noce nad manualem (swoją drogą nie mam po polsku :/ w MM dołączyli do SR4003, więc powoli się przebijam przez angielską wersję), niestety nadal nie ma zadowalających wyników.

Bardzo prosze o pomoc, może jakieś inne kable powinienem kupic ?? (kable HDMI są sprawne i dobrej jakości) Może coś w konfiguracji nie tak.. :-(

Dodam iż zestaw działa bez problemu bez amplitunera, nie ma problemu z odbiorem gdy mam dekoder wpięty prosto w TV.
 

krzemo

New member
wszystkie opisywane przeze mnie problemy ustąpiły po wymianie kabli hdmi. zakupiłem kable bandridge - przystepna cena. problemu ni ma :)
 
Do góry