Polaczanie laptopa z LCD ???

ivf

New member
w opisie z linku, który podałeś można przeczytać:

UWAGA : kabel ten NIE będzie funkcjonował do połaczeń wyjścia komputerowego VGA podłączonego do wyświetlacza wyposażonego w component video ANI źródła wyjścia component video do komputerowego wyświetlacza LCD.

jeśli nadal masz jakieś wątpliwości to dopowiem, że być może istnieje taki laptop, który by to obsłużył (ja nie znam), jednak (mimo, że nie podałeś modelu własnego laptopa) na 99,9% Twój laptop do takich nie należy
 

Nazir007

New member
Witam ,
Mam ogromną prośbą związaną z tym tematem.
Chciałbym podłączyć laptopa z wyjściem hdmi do plazmy full HD. Czy ktoś z forumowiczów miał doświadczenia w tym względzie?

Jak prezentuje się obraz? Karta wg zapewnień producenta Geforce 8200M ma możliwości wyświetlania wysokiej rozdzielczości 1080p.

Jak prezentują się np. divx czy divx hd odtwarzane przez laptopa i wysyłane łączem hdmi na ekran fullhd?

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale wszystkie laptopy wyposażone w hdmi muszą (lub powinny) mieć na pokładzie kartę zdolna do pokazania obrazy w rozdzielczości 1920x1080???

Ponadto, telewizor ma wyjście optyczne spdif. Czy w związku z tym mogę takim wyjściem wyprowadzić sygnał audio do amplitunera aby zdekodował dolby Digital 5.1 w przypadku gdy będę wysyłam z laptopa divx z dżwiękiem 5.1 przez hdmi???

Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
gabrysiek75 napisał:
Wielkie dzieki, a co proponujesz, jakie polaczenie ? TV ma gniazda HDMI, EUro i S-VIDEO. Laptop S-VIDEO i VGA.
chyba zapomniałeś jeszcze o component - w pierwszym wątku o tym wspominałeś ;)
dodatkowo określenie S-Video jest powszechnie błędnie używane i nie informuje prawie o niczym
reasumując - podaj lepiej model laptopa i telewizora i nie będzie żadnych niedomówień i niepotrzebnych gdybań

@Nazir007, na początek przeczytaj w instrukcji czy Twoja plazma obsługuje sygnał FullHD przez złącze HDMI (różnie bywa). laptopy raczej obsługują i materiały HD są rewelacyjne z kompa.
co do dźwięku - tak możesz ;)
 

warlock2000

New member
podpinam się do pytanka - mam asusa - standardowe wyjścia plus wyjścia z niego sa wyrzucone - jaknajprościej podpiąć dziada do LCD PHILPIS 32KLF7603D/12, czy może jest coś pod express card - jakas przejściówka?
może wyjściem na monitor? ktoś coś podpowie?
 

makoos

New member
mam telewizor hdready.(posiada wyjście vga)
laptopa z wyjściem vga

podłączam telewizor jak zwykły monitor i filmy w 720p wyglądają naprawdę nieźle. nie dopatrzyłem się jakichkolwiek problemów.

nie wiem niestety natomiast jak to się ma do fullhd
 
Do góry