Pokój na poddaszu - konstrukcja

maska

New member
Cześć,
Temat trochę na forum muratora ;) ale zapytam, czy ktoś z Was ma pokój kinowy na poddaszu.
Z czego robiliście konstrukcję dla sufitu podwieszanego, skosów, ewentualnie ścianek.
Czy używaliście profili czy np. drewna. Podobno konstrukcja z profili może brzęczeć, tak twierdzi mój znajomy bo coś mu tam brzęczy.
Robiąc z łat drewnianych dobrze by było przybić osb (żeby się konstrukcja nie poskręcała) i na to co, np tkanina?
Jak macie?
 

Budda

New member
Cześć,

odgrzebuję temat, może kolega @maska podjął się założenia kina domowego na poddaszu? Ewentualnie ktoś może doradzić?

Na poddaszu do konstrukcji drewnianej wypełnionej wełną mam przywiercone osb i zastanawiam się, czy powinienem na płyty osb jeszcze dać warstwę wełny i na to płyty gk? Czy od razu wytłumienie w postaci tkaniny, gąbki?

Co w temacie skosów i jak potraktować temat podwieszanego sufitu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. ale ile planujesz wydać kasy ?
Czy to ma być pokój stricte kinowy ?
 

Budda

New member
Tak, to będzie pokój stricte kinowy, wydzielona cześć poddasza. Chciałbym wyremontować go niskim kosztem, samodzielnie. Oprocz scian, na podłodze jest również osb, pytanie czy nie powinienem też jakoś wygłuszyć podłogi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie będzie ani tanie ani łatwe.
Najszybciej wykładzina na całą podłogę, zatrzyma część akustyki.
OK. samodzielnie ale ile planujesz wydać ?
 

Budda

New member
Samo pomieszczenie chciałbym przystosować za jakieś 7-8k (bez sprzętu). Zakładam, że będzie to projekt "na lata", więc nie przywiązuję się do tej kwoty.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mądrego i dobrze posłuchać.
Ale ścian w ogóle nie wygłuszasz ?
Będziesz je malował na ciemno ?
Musisz też przewidzieć krzyżowanie się kabli elektrycznych i systemowych.
Trochę trzeba przewidzieć wcześniej...szczególnie dla początkującego.
 

Budda

New member
Właśnie ściany chciałbym też wygłuszyć, tylko nie wiem, czy matą akustyczną, czy w inny sposób. Matowana farba oczywiście też, tylko pytanie na co. Nie wiem też jak podwiesić sufit przy skosach, bo tutaj chciałbym dać plyty gk przełożone wełną. Im więcej czytam, tym więcej pytań.

Co do sprzętu, mam nietypową sytuację, ponieważ jestem w posiadaniu subwoofera Wilsona 9-sub oraz podstawkowych Denonów sc-10. Czy dam radę sklecić z tego zestaw do kina 5.1? Nie oczekuje nie wiadomo czego, bo jestem kompletnym amatorem. Otrzymałem te glosniki "w spadku" i przynajmniej na początek chciałbym obniżyć nimi koszty. Jaki amplituner i glosniki ewentualnie dobrać? W 90% przypadków na zestawie będą puszczane filmy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jestem za cienki.
Są ludzie którzy zrobią projekt ale odpłatnie ( raczej nie wielka kwota).
Jeśli sala na długie czasy , to przy chęciach samych raczej będzie mega trudno.
A pytań będzie z czasem jeszcze więcej.
 
Do góry