Pokój do kina/rozrywki

wajper

New member
Witam,
Jak się zapowiedziałem tek zrobiłem. Idąc śladami Mincka opiszę moje pomysły i zmagania z pokojem który pełnić będzie dwie funkcje- miejsca zabaw dla moich 3 chłopaków (jako 2 salon) oraz miejsce kina domowego. Dom się dopiero wykańcza więc mam jeszcze chwilę na decyzje
Na chwile obecną mam poprowadzone wszystkie kable do systemu 7.1 oraz planuję wykorzystać obecne sprzęty i trochę dokupić. Nie będzie to na pewno top hi-fi w opinii niektórych ale na początek zakładam że wystarczy.
Pokój ma wymiary 5.3x7m, jedno okno, drzwi i przewód kominowy:)
Rozmieszczenie mniej więcej zgodne z tym co na załączonym rysunku.
Sprzęt:
Onkyo TX-SR 507
Kolumny Quadral Quintas 500 (5.0), planuję dokupić 2 satelitki do zestawu oraz Sub chyba też Quadrala 60 (coś innego polecacie?)
Źródłem będzie Nvidia Shield i Filmy 1080p z Nasa, NC+, może PS3
Z projektorów to Epson TW5300 albo Benq W1070 ze wskazaniem na Epsona. Powiem szczerzę że mój tym opieram jedynie na jakiś testach z netu i nie miałem przyjemności ich zobaczyć w akcji na żywo.
Ekran będzie DYI, prawdopodobnie z HDF przemalowany farbą Tikkurila H499 (raczej wałkiem), z czarną ramką i możliwością zmiany proporcji z 16:9 na 21:9
Pytanie jaki rozmiar będzie odpowiedni? Jak widzicie do ścian od kanapy mam jakieś 4-5m.
Problem jaki w tej chwili posiadam to że żonka wymyśliła sobie regał na całej długości ściany projekcyjnej wysokości ok 60cm przez co kolumny podłogowe prawdopodobnie będą stały na tym regale, co ogranicza możliwość zrobienia ekranu od ściany do ściany. Czy to bardzo tragiczny pomysł z głośnikami na meblach? A może postawić je przed regałem? Tylko jak wtedy poprowadzić kabel do głośnika który wychodzi obecnie ze ściany gdzieś na wysokości szczytu regału.
Druga zagwozdka to zabudowany przewód kominowy który psuje idealny prostokąt pokoju, ale to chyba nie powinno stanowić wielkiego problemu.
Ściany będą malowane raczej w ciemnych kolorach, matowe. Na okno planuję dać gęste nieprzepuszczalne zasłony i duże drzwi z podwójnymi rozsuwanymi drzwiami.

Plan:
e1dl7c.jpg
 

DrWredman

Active member
Pokój na kino fantastyczny. Komin nie jest duży wiec tym bym sie nie przejmował. Ale wybij żonie z głowy regał po całej długości. Co prawda są głośniki półkowe ale jeśli nie musisz to lepiej zastosuj podłogówki. Niech żona sobie urządza inne pokoje a ten niech zostawi Tobie. Tym bardziej że piszesz iż to drugi salon. Ja tak przekonałem żonę w sprawie płytek do łazienek. :) Jedna jest jej a druga moja.
Koniecznie zrób Dolby Atmos 7.1.4. Nawet jeśli na razie nie planujesz zmiany sprzętu to przynajmniej wypuść kable na głośniki.
 

wajper

New member
Z tym regałem to jest taki patent ze tez gdzieś trzeba pomieścić tony zabawek dzieci. Ale możne faktycznie cos się da innego wykombinować tylko do końca nie wiem co. Z kablami to niestety już raczej za późno bo tynki mam położone. A i tak za Ź 5 lat kiedy wygonie dzieciaki na poddasze to pewnie jakiś mini remont będzie na miejscu. Sufit podwieszany itd. to wtedy się zrobi Atmosa albo co tam w tym czasie będzie na topie. Na dziś nie chce inwestować dużej kasy skoro mam sprzęt który aktualnie mi wystarcza.
Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Już i tak dobrze ze w ostatni dzień przed tynkami kładłem dodatkowe kable z 5.1 na 7.1 :)

PS. Banalny lecz genialny patent z zmiana rozmiaru ekranu znalazłem TU
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak chcesz zachowac regal (i w dodatku to pokoj zabaw) to wybralbym ekran z rolety zamiast plyty hdf. Zawsze ekran mozesz schowac i centralna sciane zagospodarowac (regaly) polki.

Co do glosnikow ty chcesz je na polkach i przytulic do sciany - jezeli masz male dzieci to mozliwe ze tez dobry pomysl, kupic pozadne monitory np. zensor 3.

Choc ja osobiscie zostalbym przy podlogowkach i postawil je zwyczajnie przed regalami.

Pokoj olbrzymi, jest swietne pole do popisu.
 

wajper

New member
Za dobry, duży, rozwijany ekran z napinaczami to musiałbym z 10k wybulić, co jest dla mnie przesadą. Kolumny może staną w rogu na podłodze albo może zrobię tak jak na rysunku takie wycięcia na kolumny.
Do głównego salonu planuję kupić lepsze stereo to zobaczymy czy usłyszę różnice, jeśli tak to wtedy pomyślimy nad upgrejdem do kina.

25u6yyq.png
 

DrWredman

Active member
Z tyłu koło fotela albo pod oknem masz miejsce na niskie szafki na zabawki. Węższa szafka pod TV tak aby zostało miejsce na kolumny. Ścianę przy której stoi fotel też można wykorzystać. Sugeruję meble modułowe tak aby łatwo można było je przestawiać, albo pudła kartonowo-materiałowe np z IKEI, będą świętnie poprawiały akustykę. Za kanapą też możesz coś postawić. Dasz radę.
 
Do góry