POKAZ ZDJĘĆ na naszych TV - dzielimy się KNOW-HOW

Arek

Member
Przejrzałem setki wątków w dziale TV i nie znalazłem takiego w którym użytkownicy dzieliliby się swoimi doświadczeniami w temacie prezentacji zdjęć , nie tylko tej amatorskiej stremowanej z telefonu, ale tej profesjonalnej gdzie wyświetlane są przygotowane przez nas na katalogi z podkładem muzycznym.


Dzisiaj w dobie odbiorników 4k i 8k, nasze OLEDy/LCDki są coraz lepszym odtwarzaczem dla zdjęć, szczególnie tych przygotowywanych na monitorach szerogamutowych. Pomyślałem więc, że warto założyć taki wątek, dla tych mniejszych i większych pasjonatów fotografii ;)


Pamiętam czasy (z 10 lat temu) gdy pokazy robiło się na poczciwej plaźmie PV70 Panasonica, wtedy najlepiej było korzystać z szybkiego procesora i karty graficznej wbudowanej w Playstation3 - dzięki niemu katalog z kilkuset zdjęciami ładował się 2-3 sekundy, łatwo było przewijać , skakać po zdjęciach itp. Całkiem nieźle działała również możliwość zmiana sposobu prezentowania zdjęć czy wyboru podkładu muzycznego. PS3 miało tylko jedną wadę - ponieważ o ile mi wiadomo system oparty był na linuxie - przygotowane zdjęcia , gdy było ich więcej niż 100 to system wymuszał prezentację po zerach i jedynkach, w ten sposób że wyświetlał zdjęcie numer 1, potem zamiast dwa 1 zero... , trzeba było trochę gimnastyki w związku z tym.


Potem przyszły czasy testowania odtwarzaczy typu Mede8er ale nic nie było tak szybkie jak PS3. Przez jakiś czas miałem worflow oparty na tworzenie filmu ze zdjęć z podkładem muzycznym, np renderując materiał w Sony Vegas.


Dziś mamy szybkie systemy w telewizorach, dyski NAS, androidowe boxy jak Nvidia Shield , jestem ciekaw jaki macie swój sposób prezentacji, szczególnie gdy wasza biblioteka zawiera tysiące katalogów i setki tysięcy zdjęć i nikomu już się nie chce ściągać marnych mp3 gdy pod ręką spotify premium.



Dla odmiany wątek nie związany z jednym sprzętem :mrgreen:
 

Arek

Member
Napisz coś więcej o współpracy z Aplle TV. Katalogi ze zdjęciami masz na serwerze, nie dławi się wczytując 300-400 zdjęć? Jak podkładasz muzykę i skąd ?
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Katalog mam w chmurze przy AT3 było średnio z szybkością
Teraz przy AT 4K Szybkosc jest Ok
 
Do góry