Pojedynek najlepszych LCD

PiotrK

New member
Witam ,

Noszę się z zamiarem kupna telewizora LCD ,który posłuży mi głównie do odbierania puki co kablówki UPC ,oglądania filmów na DVD ,grania na Xbox 360 / PlayStation3 ,a w przyszłości do odbioru HDTV (bez zbędnego kupywania tunera).

Przejrzałem forum ,ale nie znalazłem jednoznaczej odpowiedzi ,więc załozyłem temat i chciałbym aby poruszyć tą kwestie dla ogółu odwiedzających to forum :)

Wybrane modele to :

Samsung LE32R51B
http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le32r51b.asp

Panasonic TX-32LX500
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2721

Sony KLV-S32A10E
http://www.sony.pl/view/ShowProduct...w_pl_PL&pageType=Overview&category=TVP+LCD+TV

And the winner is ?
 

magdak

New member
sharp gd7e do 8kzl to ewidentny faworyt i ten design w ymiata konkurencje z ich szerokimi ramami i fortepianowym kolorytem brrrr.
 

janunio

New member
Bez reklam
Kiolejny skandal na tym forum.

Właściciele forum są wspierani przez dwie lub trzy najwyżej firmy.
Dysponują wieloma udawanymi autoryzacjami.

Nie daj wiary tym opinią.

To niszczy to forum.
W nocy nadejdzie KIKI.
Bój się KIKI-ego.

Moja opinia:
Jeżeli Xbox 360 i HDTV to nie kupuj na razie.
Czekaj na tani LCD 1920 x 1080.
Koniecznie.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Janunio co Ty za bzdury wypisujesz ??

Jestem właścicielem forum i je prowadzę Przez kogo niby jestem wspierany ?? Jakie udawane autoryzacje ??

Za takie zachowianie na innych forach dostałbyś bana odrazu, za bezpodstawne podważanie osoby administratora. Dostajesz ostanie ostrzeżenie.


A nawiązując do tematu to jest on wielkim nieporozumieniem, bo żaden z wymienionych LCD nie jest z półki najlepszych.
 

Bernesco

New member
Krzychu, do oglądania kablowki? dobre CRT, Janunio ma wiele racji, moja proteza dwóch generacji telewizyjnych , czyt. PAL i HDTV, nagradzona nagrodą EISA Samsung ksywa fortepianowy,40M61B, do cyfry i pochodnych źrodeł telewizji się nadaje wzglednie, tzn. da się ogladać, nic poza tym:)), zachwyty lepiej przelewać obserwując zimowy zmierzch minispodniczek na ulicach miast :)) Filmy z Dvd owszem, ukontentowanym, HDTV poprzez kompa fantastyczne, ale nie kablówka, cyfra, polsat sat etc. Nadmieniam , że jestem posiadaczem półHD, dlatego popieram Janunio...
Pozdrawiam
 

ANDREW

New member
[/quote] A nawiązując do tematu to jest on wielkim nieporozumieniem, bo żaden z wymienionych LCD nie jest z półki najlepszych.[/quote]

No własnie czy te tv nie naleza (oprocz oczywiscie jvc, sharp ;) ) to gornej polki 32 LCD? moze chociaz do sredniej.
 

PiotrK

New member
Panowie ,nie rozumiem dlaczego podają niektórzy Sharp-a albo inny lepszy LCD z górnej półki. Zrobiłem ankiete aby wybrać najlepszy LCD spośród tych trzech co podałem ,więc podejście niektórzych jest nie na miejscu.

Nie będę kwestionować jakości Sharpa oraz JVC ,które są liderami klasy ,ale nie każdemu musi się podobać słaby design marki Sharp ,lub jak niewie ,JVC nie respektuje gwarancji ,co jest porażką w moich oczach tego producenta.

Wybrałem te TV-ki biorąc pod uwage popularność na forum ,rynku ,stosunek jakości do ceny oraz atrakcyjny design.

Jak widać Panasonic prowadzi w ankiecie ,dużo wskazuje ,że nabęde ten właśnie model .... początkowo podobał mi się Samusng ,ale gdy zobaczyłem go w realu ,zmieniłem zdanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
kto widział pełne 1920x 1080 w reakcji z Pal - bedzie sam wiedział co wybrać. Ważne jest przeznaczenie telewizorów .
Nie każdy telewizor działa zawsze dobrze /tak jak Lamborgini - nie pojedzie po dziurach pustyni/
Właśnie zetkneliśmy matryce ful hd ze słabym sygnałem Pal - tragedia.
w zestawieniu z Sygnałem HD - rewelacja
Każdy kto dysponuje środkami musi ocenić swoje preferencje w domu.
Oczekuj tyle od sprzetu ile zapłaciłeś za niego.
Do listy liderów rynku dopisałbym
Philipsa 37 - model 9830
Loewe Xelosa 32"
JVC 32 C 50

Co do kablówki - to lepszą płynnością dysponuje inna technologią - jeśli ktoś lubi perfekcję.
strasznie ważne - jeśli nie dysponujesz odpowiednią ilością czasu - wątpliwościami - proś o prezentację w Domu.
Możesz zamówić każde ekrany do pokazów.
pozdrawiam
 

bankroot

New member
kiki napisał:
witam
kto widział pełne 1920x 1080 w reakcji z Pal - bedzie sam wiedział co wybrać. Ważne jest przeznaczenie telewizorów .
Nie każdy telewizor działa zawsze dobrze /tak jak Lamborgini - nie pojedzie po dziurach pustyni/
Właśnie zetkneliśmy matryce ful hd ze słabym sygnałem Pal - tragedia.
w zestawieniu z Sygnałem HD - rewelacja
Każdy kto dysponuje środkami musi ocenić swoje preferencje w domu.
Oczekuj tyle od sprzetu ile zapłaciłeś za niego.

kurcze, nareszcie się doczekałem ....
święte słowa i należy je oprawić w ramki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

pmcomp

New member
Jakie LCD 32" do PC?

Słowa może i święte ale ja nie rozumiem tego podejścia.

To tak jak z tymi samochodami. Jak drogi są złe to mam jeżdzić maluchem, Tartą czy Ziłem? Nie, ja wolę zmodyfikować zawieszenie Mercedesa czy czego tam sobie jeszcze chcecie.

Kupowanie panela dla oglądania słabego sygnału PAL, wtedy gdy HDTV stoi w przedpokoju i puka do drzwi to jakaś paranoja !!!

A kto wam każe oglądać słaby sygnał z kablówki? Wywalić kablówkę do kosza, postawić własną antenę na 1-kę, 2-kę itp. plus własny talerzyk dla reszty, dokupić porządny skaler i jazda.

Ar2 był u mnie i widział efekt na matrycy 1280x720 (720p, 1080i).

Ktoś tutaj powiedział, że jego stary Rubin świeci lepiej niż nowy daewoo LCD.

Ja rzucam nowe hasło: kupujmy Rubiny !!!
Zapomnijmy o HDTV, H.264 i innych wynalazkach. PAL jest dobry. Równajmy do dołu, Tak jak od 1945 do 1989.

Brawo. Gratuluję podejścia.
KiKi podał prawdziwą prawdę ale nie dajmy się zwariować i równajmy do góry, do najlepszych.

To forum dotyczy chyba zagadnień HDTV i materiału i sprzętu do HDTV a nie do PAL-u !!!

Pozdrawiam
 

braavoo

New member
Jakie DVD z wyjściem HDMI do plazmy lub LCD ?

Święta prawda Panowie i Panie.
Każdy kupujący LCD powinien się zastanowić do czego mu będzie potrzebny ten telewizorek. Jesli do zwyklej kablowki i divx to szkoda kasy na LCD. Bedziecie niezadowoleni nawet kupujac najnowsze modele full HD. Obraz z takiego tv ze słabym sygnałem to porażka (zalezna od odleglosci ogladania).
Dla porownania mozecie sobie sciagnac z netu jakis filmik avi w rozdzielczosci 320x240 i odpalic na fullscreen na komuterze. Efekt bedzie podobny. :-(
Ale jesli podacie dobry sygnal to:
wasze zadowolenie bedzie wzrastalo wprost proporcjonalnie do jakości podanego sygnału. Do tego trzeba wykorzystac najlepsze wejscia.
 

janunio

New member
Bez reklam
Doda, że Starsi ( pmcomp) pamiętają, że Rubiny mają cechę "autoexplozji".

Chwała rosyjskim technologom za kreatywne podejście do budowy kineskopu CRT. Ich koncepcja pentagonalnej budowy matrycy jest do dziś rewolucyjna. Zabrakło kasy na rozwijanie tej technologii.

To Amerykańskie "imperium zła" ukarało sankcjami gospodarczymi piękny Kraj RAD i to wtedy gdy "czerwoni bracia" przyszli z odsieczą światowi zachodniemu w walce z żywiołem islamskim w Afganistanie. I po co nam to było ?
 

PiotrK

New member
Czyli w takim razie po co mam kupywać teraz telewizor LCD ,który świetnie działa z HDTV (wkońcu do tego jest przeznaczony) ,a mieć marną jakość na obecną kablówke ?

Mam czekać ,aż TVP ,Polsat ,TVN będzie nadawał sygnał cyfrowy HD ,co nie nastąpi szybko?

A przecież nie będę wykupywał ASTRY itp. i odbierał zagranicznych prorgamów w których są tylko nieliczne programy HDTV ,nie mam zamiar oglądać prezentacji znowu i słono za to płacić.

Alternatywą jest w tym momencie plazma ,nie prawdaż znawcy tematu ? Oczywiście ,do czasu HDTV....
 

korkodyl

New member
PiotrK napisał:
Czyli w takim razie po co mam kupywać teraz telewizor LCD ,który świetnie działa z HDTV (wkońcu do tego jest przeznaczony) ,a mieć marną jakość na obecną kablówke ?

Mam czekać ,aż TVP ,Polsat ,TVN będzie nadawał sygnał cyfrowy HD ,co nie nastąpi szybko?

A przecież nie będę wykupywał ASTRY itp. i odbierał zagranicznych prorgamów w których są tylko nieliczne programy HDTV ,nie mam zamiar oglądać prezentacji znowu i słono za to płacić.

Alternatywą jest w tym momencie plazma ,nie prawdaż znawcy tematu ? Oczywiście ,do czasu HDTV....


Jestem po przemeblowaniu pokoju i teraz mam swojego 26R51 z odleglosci okolo 3 metrow.
Kablowka UPC.
I co? I jest Swietnie!
A przeciez seria R51 wcale nie jest rewelacyjna do kabla...
Kontrast, szczegolowosc i kolory sa SUPER!
O wiele lepiej niz na zwyklym crt.
Szkoda tylko ze z takiej odleglosci przy np. Terminatorze w 720p juz nie widac tej jakosci!! Przy tym formacie trzeba siedziec z nosem w ekranie :)
Ale prosze - nie mowcie ze LCD nie nadaje sie do kablowki!
Jak najbardziej sie nadaje - wszystko zalezy od odleglosci no i oczywiscie od samego TV!!!
 

Bernesco

New member
Korkodyl, niewątpliwie 26" w panoramie z odległosci 3 m gwarantuje tzw. super jakośc kablówki, ale chyba tylko dlatego, że faktycznie do ekranu jest daleko. Ja posłuże się innym przykładem, zresztą opisywanym juz wcześniej tu na forum. Jest program w pakiecie cyfry+ AXN. Ogladając tenze program wysnułem taki wniosek : to co na zwykłym CRT wygląda poprawnie, ba...nawet wyjatkowo elegancko, na LCD przypomina czasy magnetowidów, odtwarzajacych kopie z kopii po oryginale, czyli powrót do przeszłości. Takich programów w pakiecie telewizyjnym jest wiecej, co jednocześnie dyskryminuje LCD do zastosowania go w nadrzednym obszarze pracy przy wyświetlaniu telewizji, nieważne czy z cyfry+, czy z kablówki.
Pozdrawiam
 
Do góry