podział uprawnień C+

reQ

New member
Witam
Zamierzam w moim domku stworzyć instalacje radiowo telewizyjną do 5 odbiorników. Stanąłem przed dylematem, czy puszczać C+ do innych pokoi poza salonem. Wiąże to się z zakupem multiswitcha odpowiedniego konwertera oraz splitera. Narazie mam dwa dekodery, ale zamierzam zaopatrzyć się w wersje HD, wiec bedzie trzy. Nie we wszystkich odbiornikach bedzie cyfra, więc i tak w salonie bedzie modulator i sygnał wpuszcze do całej sieci. Na wiekszość pytań znalazłem odpowiedź, na jedno jednak nie. Wiadomo, że sygnał C+ można rozdzielić, ale n czy Polsatu nie. Wiąze się to zapewne z systemem kodowania.Boje się że w krótkim czasie się on zmieni i cześć sprzetu bedzie się nadawać co najwyżej na śmietnik. Sam spliter kosztuje 500 zł (SmartWi) Reszta sprzętu pewnie drugie tyle (switch, konwerter gniazdka), choć bedzie można ją wykorzystać do odbioru kanałów niekodowanych. Wiecie coś o tych systemach kodowania? Warto się bać że coś zmienią? Czy ktoś z Was używa SmartWi?
 

gregorp

New member
Nie pomogę Ci z tematem kodowania ale napewno rozdzielenie syegnału na kilka odbiorników z jednym abonamentem wykupionym nie do końca zgodne z umową ;-)

No chyba ze w tym samym czasie będziesz korzsytał tylko z jednego odbiornika.

Pozdrówka
 

reQ

New member
Jest to zgodne z umową, ponieważ nie zamierzam wysyłać uprawnień poza mój dom. Jest to legalne.
 

jery--

New member
Bez reklam
Pytałem o to kiedyś u lokalnego dystrybutora i odpowiedziano mi że Cyfra+ ani tego nie zabrania, ani zezwala. Jest to przez nią tolerowane, ale trzeba sie liczyć z tym że może się to zmienić i takie instalacje są na własne ryzyko.
 

Hollo

New member
No właśnie na dzień dzisiejszy nie jest to do końca prawnie uregulowane, jeżeli korzystasz z tego w ramach jednego gospodarstwa domowego to chyba raczej ( nie jestem w 100% pewien ale ja bym sie nie bał) nic ci nie zrobią a zreszta jak nie będą mieli nakazu prokuratora to drzwi nie otwierać. A słyszałeś o tunerach które same rozdzielają sygnał (jest ich coraz więcej i sa coraz tańsze ;) ) ????
Wejdź na allegro tam napewno coś znajdziesz - oczywiście w grę wchodzi odpowiednie oprogramowanie takiego tunerka a łączysz je ze soba najnormalniejszym w świecie kabelkiem NULL-Modem. Z tymże nie wiem jak będzie np. z 5 bo kumpel ma 2 tunerki i jedna kartę no i chodzi swego czasu C+ cos kombinowała żeby utrudnić tzw. Spliterowcom, ale nie wiele im z tego wyszło zaraz poszły poprawki na spilterki i karty klienckie i dalej chula :mrgreen:

- POzdrawiam
 

crasher

New member
Bardziej ekonomiczne podejscie to kupic splitter na kabelku - napewno znajdziesz miejsce zeby upchac skromny kabel telefoniczny, opcji jest multum.
Jest tez mozliwosc kupic np dekodery Linbox 6818 (na allegro mozna popatrzec), moim zdaniem nie warto wywalac tyle kasy na bezprzewodowy splitter, za >500zl wolalbym kabel puscic po suficie i przy okazji pranie na nim powiesic :p


W ramach jednego gospodarstwa nie lamiesz prawa, w umowie jest napisane ze nie mozesz udostepniac sygnalu poza lokal o ile dobrze pamietam.
 

reQ

New member
crasher napisał:
Bardziej ekonomiczne podejscie to kupic splitter na kabelku - napewno znajdziesz miejsce zeby upchac skromny kabel telefoniczny, opcji jest multum.
Jest tez mozliwosc kupic np dekodery Linbox 6818 (na allegro mozna popatrzec), moim zdaniem nie warto wywalac tyle kasy na bezprzewodowy splitter, za >500zl wolalbym kabel puscic po suficie i przy okazji pranie na nim powiesic :p


W ramach jednego gospodarstwa nie lamiesz prawa, w umowie jest napisane ze nie mozesz udostepniac sygnalu poza lokal o ile dobrze pamietam.

Odbiorniki są trochę rozrzucone po domu (dwa piętra), więc sporo by było prucia w ścianach. Nikt z Was nie zetknął się z tymi bezprzewodowymi urządzeniami??
No i czy jest szansa że za czas jakiś cyfra zmieni system kodowania na taki jak ma np Polsat albo n, czy było by to dla nich zbyt skomplikowane?
 
Mam dekoder PHILIPS DSR 6201/91
I jedną kartę z abonamentem, czy jest możliwe żebym na innym telewizorze oglądał niezależnie programy z cyfry?

"Jest tez mozliwosc kupic np dekodery Linbox 6818 (na allegro mozna popatrzec)"

Oglądałem właśnie te aukcje ale tam trzeba kupić dwa takie same dekodery, a ja już jeden mam i chciałbym dokupić jeszcze tylko jeden bez abonamentu ale oglądać na nim niezależnie wszystkie programy...
czy to jest właściwie możliwe?
pozdrawiam
icon5.gif
 

crasher

New member
reQ - jest to mozliwe ale wiaze sie to z ogromnymi kosztami. Jestes narazony na ryzyko, taka natura :)


tomasz.ostaszewski - jest mozliwosc, potrzebny ci konwerter TWIN i splitter oraz oczywiscie drugi dekoder.
 

Hollo

New member
Panowie nie wiem czy wiecie ale na chwile obecną nie ma nic pewnego czy dany operator telewizyjny nie zmieni sygnału z resztą dla pospolitego zjadacza chleba nie ma to znaczenia, tylko tacy maniacy jak my którzy chcemy mieć w domu np. 6 telewizorów i na wszystkich oglądać "COŚ" i najlepiej z jednej karty ;) (jeden abonament) szukają i wymyślają takie rozwiązania jak spliterki itp. OPeratorzy nie za bardzo mają w tym swój interes bo przeciez dla nich najlepszych sposobem na obsłużenie w domu 6 telewizorów było by sprzedanie lub leasing 6 dekoderów i 6 kart :eek:k: coś jest oczywiste z punktu widzenia ich jako sprzedawcy. Moim zdaniem kwestią czasu jest to że systemy będą się zmieniać a co za tym idzie i karty operatorów. Obecnie wszystkie one walczą z ogromnym hakerstwem i stąd te zmiany, bo przecież nikt by nie zmieniał swoich kart kodowych jeśli nie były by złamane i nie możliwe było by tzw. Kradzież sygnału i oglądanie danych programów TV bez płacenia operatorom ABONAMENTU. Weźmy np. przypadek że zostały totalnie złamane karty SIM telefonów (pewnie są ale przynajmniej nic o tym nie wiem) i można na takich kartach dzwonić za darmo gdzie się chce i ile się chce i do tego numer nie jest do namierzenia - przecież raj ale czy napewno ??? A środowisko przestępcze ???

Tak więc nie mapewności że ktoś nie zmieni systemu kodowania , kart nie wymieni ale platformy czynią to zarówno dla swojego jak i w perspektywnie naszego dobra. Podobno ostatnio w Skandynawii któryś z operatorów TV cyfrowej chce wprowadzić karty które są odpowiednio parowane i zabezpieczone w ten sposób aby uniemożliwić właśnie podział sygnału.

Ale jak mawiał mój dziadek skoro polacy potrafili złamać Enigme na liczydłach (pierwsze automatyczne maszyny liczące) to teraz w dobie komputerów wszystko da się zrobić dla chcącego nic trudnego a do tego popatrzcie jakie kwoty zarabiają ostatnio producenci sprzętu rozdzielającego sygnał z jednej karty na wiele urządzeń - KROCIE

GRA warta świeczki


Sorry pewnie przynudziłem i wielu się ze mną nie zgodzi ale to tylko moje bardzo skromne zdanie :roll:
 

szmyrek

New member
smartwi

używam od trzech lat i jestem bardzo zadowolonyn. poczatkowo współpracował z philem 6010 i fredkiem 9000 a teraz z dwoma humaxami 2000 z modułem cyfry i astonem , testuję trexa a w przyszłym tygodniu diablo.
 

seku35

New member
Mam bezprzewodowy i chodzi na trzech tunerach bez problemu,jest też C+Film HD(oczywiście muszą być odpowiednie moduły) i NG HD.
 

adrian1990_02

New member
2 dekodery

posiadam 2 dekodery.
Philipsa HD i Medisata.
Co mam zrobić żeby odbierać na nich C+ z jednej karty abonamenckiej???
na allegro są sprzedawane karty ale to chyba jest niezgodne z prawem czy coś...
 

remigiusz

Member
podział karty w ramach jednego gospodarstwa domowego nie jest nielegalny. Musisz kupić nie karty, a splitter / przewodowy lub bezprzewodowy/ z taką ilością kart ,ile masz lub docelowo chcesz mieć tunerów- w Twoim przypadku 2
 

szakal11

New member
chciałbym kupić splitter przewodowy czy ktoś mógłby mi doradzić jaki wybrać spośród dostępnych na rynku - chodzi mi o to żeby dobrze działał a nie poszedł do kosza
 

szakal11

New member
może to kogoś zainteresuje ale właśnie skończyłem testowanie nowej karty cyfry z big splitterem II na atmelu i jestem zawiedziony - nie radzi sobie z nim żaden z trzech testowanych czytników kart w tunerach :ferguson , pionier 1540,topfield 7700. Gdyby ktoś miał możliwość przetestowania innego splittera proszę o opinie - może znajdzie się jakiś splitter który będzie działał poprawnie z nową kartą.
 

remigiusz

Member
Small Smart Card Splitter II na Atmelu też nie działa, podobno jest nowe oprogramowanie które załatwi temat.Oby tak było.


zainstalowałem to nowe oprogramowanie i wszystko wróciło do normy, jest o.k.
 
Ostatnia edycja:

szakal11

New member
dzięki za podpowiedź po zainstalowaniu nowego softu hula ale mam teraz inny kłopot - nie działa mi z nową kartą pionier 1540 - czy da się coś z tym zrobić ??? może ktoś ma ten sam problem
 
Do góry