Podwójny tuner problem z nagrywaniem programów TV

keerram

New member
Witam.
Przede wszystkim witam wszystkich. Mam problem z tv Samsung UE48H6700, mam kablówkę w Vektrze, postanowiłem spróbować zamiast tunera wziąć kartę CI +. Telewizor posiada dwa tunery producent zapewnia, że mogę oglądać jeden program a nagrywać drugi, jednak działa to tak: jeżeli korzystam z programów tylko!!!? (tvp1, tvp2, i tvp info) to wszystko jest ok i działa jak należy, również PIP, jednak na pozostałych kanałach jeżeli chcę coś nagrać to nie mogę już oglądanego kanału (który chcę nagrać) przełączyć na inny, ponieważ nagrywanie zostanie przerwane (wyświetla się taki komunikat). Oczywiście mówię o kanałach cyfrowych. Natomiast programy nagrane (jeśli nie przełączę kanału) mogę odtworzyć tylko przez kilka godzin??? później ikona nagranego programu jest przekreślona i komunikat że zawartość wygasła??? Programy nagrane z (1,2 i Tvpinfo) są ok???. Jednocześnie to samo się dzieje z PIP. Do tv dokupiłem dysk zewnętrzny WD My Passport Ultra 1TB USB 3.0 (dedykowany do nagrywania TV). Dla mnie to wygląda tak jakby na tym drugim tunerze zaprogramowane były tylko te 3 w/w programy??? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

keerram

New member
Dzięki za odpowiedź. Ale w takim razie dlaczego na 1,2 i TVPINFO moduł działa jak należy ???
 
Ostatnia edycja:

mariopsk

New member
Witam tez jestem posiadaczem takiego samsunga. Tv mam w UPC i wystepuje ten sam problem. Podobno kanaly typu polsat sa w jakis sposov kodowane i przy nagrywaniu nie da sie przelaczac. Tvn jest odkodowany i podczas nagrywania mozna dowolnie zmieniac kanaly tv.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam tez jestem posiadaczem takiego samsunga. Tv mam w UPC i wystepuje ten sam problem. Podobno kanaly typu polsat sa w jakis sposov kodowane i przy nagrywaniu nie da sie przelaczac. Tvn jest odkodowany i podczas nagrywania mozna dowolnie zmieniac kanaly tv.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Tak to działa niestety. Nagrywanie kanałów kodowanych blokuje na ten czas moduł CAM i nie obejżysz żadnego kodowanego kanału. Dostępne do ogladania są tylko kanały niekodowane. Sytuacja ma się odwrotnie, gdy nagrywasz kanał niekodowany, możesz oglądać co chcesz.
 

mariopsk

New member
Tak to działa niestety. Nagrywanie kanałów kodowanych blokuje na ten czas moduł CAM i nie obejżysz żadnego kodowanego kanału. Dostępne do ogladania są tylko kanały niekodowane. Sytuacja ma się odwrotnie, gdy nagrywasz kanał niekodowany, możesz oglądać co chcesz.
Zgadzam się z kolega. Zastanawia mnie czy jest jakis sposób obejscia tego. Jakies pół roku temu,albo i wiecej mialem mozliwosc nagrywania wszytkich programow kodowamych i ogladanie innych kodowanych. Dowolnie moglem pykac po kanalach i nie bylo problemu. Zastanawia mnie czy to upc coś pokodowalo , czy po aktualizacjach softu w tv zaczelo się blokowanie kanalow kodowanych przez mod cam. Najgorsze ze nie pamietam na ktorym sofcie mi tak pieknie to dzialalo hmmm

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Zgadzam się z kolega. Zastanawia mnie czy jest jakis sposób obejscia tego. Jakies pół roku temu,albo i wiecej mialem mozliwosc nagrywania wszytkich programow kodowamych i ogladanie innych kodowanych. Dowolnie moglem pykac po kanalach i nie bylo problemu. Zastanawia mnie czy to upc coś pokodowalo , czy po aktualizacjach softu w tv zaczelo się blokowanie kanalow kodowanych przez mod cam. Najgorsze ze nie pamietam na ktorym sofcie mi tak pieknie to dzialalo hmmm

Nie da rady obejść. Mam mod ci od upc od roku lub dłużej i zawsze tak było. Wersja softu w tv nie ma znaczenia.
Jedyna możliwa opcja to być może drugi mod ci w drugiej szczelinie, o ile taka w tv jest. O ile mnie pamięć nie myli i sprawdzę to (dam znać), gdy następuje start zapisu kanału kodowanego to oglądany inny kanał kodowany zostaje po kilku czy kilkunastu sekundach zablokowany i obejżeć da się jedynie kanały niekodowane.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
........O ile mnie pamięć nie myli i sprawdzę to (dam znać), gdy następuje start zapisu kanału kodowanego to oglądany inny kanał kodowany zostaje po kilku czy kilkunastu sekundach zablokowany i obejżeć da się jedynie kanały niekodowane.

No to sprawdziłem i jest jak pisałem.
W momencie startu zapisu kanału kodowanego następuje zablokowanie innego kanału kodowanego, który się aktualnie ogląda. Pozostałe kanały kodowane są oczywiście też zablokowane.
 

m@rcin

Member
No to sprawdziłem i jest jak pisałem.
W momencie startu zapisu kanału kodowanego następuje zablokowanie innego kanału kodowanego, który się aktualnie ogląda. Pozostałe kanały kodowane są oczywiście też zablokowane.
Sprawdź czy aby wszystkie są blokowane?
Może jest tak jak w tunerach z dyskiem. Nagrywasz program z kanału A, ale możesz oglądać inny kanał B tylko z tego samego transpondera.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Sprawdź czy aby wszystkie są blokowane?
Może jest tak jak w tunerach z dyskiem. Nagrywasz program z kanału A, ale możesz oglądać inny kanał B tylko z tego samego transpondera.

Mówimy o tv z kabla. Nie mam co sprawdzać bo tak jest. Mam mod CI z UPC od dawna. Nie byłem pewien tylko jednej kwestii stąd ponowne sprawdzenie. Mod CI wykonuje jedną czynność w tym samym czasie. Albo oglądasz, albo nagrywasz.
 

m@rcin

Member
Mówimy o tv z kabla. Nie mam co sprawdzać bo tak jest. Mam mod CI z UPC od dawna. Nie byłem pewien tylko jednej kwestii stąd ponowne sprawdzenie. Mod CI wykonuje jedną czynność w tym samym czasie. Albo oglądasz, albo nagrywasz.
Jeśli to kablówka to masz rację.
Ciekawe czy tak samo jest z modułami CI tv sat?
 
Nie może ale tak jest.Moduły od operatorów tv satelitarnej też są jednostrumieniowe. Jedynie te osoby które posiadają karty które nie są parowane z urządzeniem, może zakupić sobie własny model modułu wielostrumieniowego.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Czyli jest tak samo z małymi wyjątkami :)
Jako, że w lutym skończyła mi się umowa w UPC, a mam jeszcze zewnętrzy dekoder z nagrywarką, z którego nie korzystam, to spróbuje wynegocjować drugi moduł w ramach obecnego multiroom.
Jak się uda to potestuję na swoim Panasie bo ma dwa sloty na moduły CAM.
Nie omieszkam podzielić się efektami.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jak masz tuner to wyciągnij sobie z niego dane ,wtedy uruchomisz sobie kablówkę i na 20 dekoderach.

Dzięki za radę kolego. Wiem, że robi się takie rzeczy, ale ani mnie to bawi, ani nie jest mi do niczego potrzebne.
Chcę wymienić dekoder zewnętrzny, bo na nagrywaniu tak mi zależy jak łysemu na grzebieniu, a sam dekoder zewnętrzny tak mnie wkurza, że najchętniej bym go wywalił przez okno.

Pozdr
 
Do góry