Podwójny dźwięk - problem z podlączeniem

Receptura

New member
Witam,
jestem tu nowy, to mój pierwszy tutaj post :D

Mam problem z podłączeniem swojego zestawu kina domowego (po wymianie TV i dekodera). Najpierw byl problem z DVD ponieważ nie był wykrywany a teraz gdy DVD już działa w 100%, jest problem z dźwiękiem gdy oglądam telewizję (gdy nie odtwarzam DVD). Problem polega na tym, że jednoczesnie do głośników jest podawany dźwięk i obraz z satelity i jeszcze dźwięk z anteny radiowej. Jak to wyeliminować? Cały czas dźwięk leci przez głośniki kina domowego - kable audio (L+R) są podłączone do dekodera.
SPRZĘT:
Telewizor: PANASONIC VIERA TH-46PY8P
Kino domowe: PANASONIC SC-HT850 (DVD Odtwarzacz (chyba): SA-HT850 - w zestawie)
Dekoder Cyfry+: Philips HD PVR 7201/91

DVD jest podłączone przez kabel Euro do portu AV2/S a TV z Dekoderem poprzez kable HDMI do portu HDMI1. Po wyjęciu Euro efekt znika, przy odtwarzaniu DVD nie występuje w ogóle taki problem.

Mam też problem z odbiorem telewizji HD - nie odbieram :???: Mam oczywiście (stary - od poprzedniego dekodera) talerz o śr. 80cm na pojedynczy kabel antenowy. Po włączeniu któregokolwiek programu HD pojawia się komunikat "Sprawdź ustawienie anteny".
Ustawienia terminala (poziom sygnału 4):
pasmo dolne: 9760 (po zatwierdzeniu 9760 urządzenie samo zmienia na 9750, wtedy występuje zacinanie się obrazu i dźwięku na niektórych kanałach) ,
pasmo górne: 10600,
typ konwertera: pojedynczy,
satelita: Hotbird,
częstotliwosć: 10892,
polaryzacja: pozioma,
symbol rate: 27.5,
FEC: 3/4,
sygnał 22kHz: NIE.

Z góry dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

czarga

New member
Czy po włączeniu w kinie wejścia tuner jest tylko głos z radia, a po wybraniu wejścia gdzie podłączony jest dekoder dźwięk nakłada się z dekodera i z radia? Skąd jest sygnał radiowy - antena naziemna, kablówka?
Spróbuj podłączyć pod inne wejścia w kinie i w tv. Sprawdziłbym też kabel euro i kabel antenowy radiowy.
Sprawdź jeszcze podłączenie dźwięku z wyjść audio tv do kina zamiast z dekodera do kina (dźwięk będzie wtedy szedł z dekodera do kina przez tv)
 

Receptura

New member
Po włączeniu tunera jest tylko głoś z radia, po włączeniu HDMI i radia jest tylko głos z radia. Sygnał z radia jest z anteny "żyłka" dodanej do kina domowego. Sprawdzałem inne kombinacje połączeń, ale wtedy nie działa odtwarzacz DVD jutro sprawdzę jeszcze połączenie AUDIO z DVD wprost do TV. Pisząc o dźwięku dodawanym z anteny radiowej miałem na myśli antenę taką jak do starych telewizorów, mocowana na dachach nie antenę do radia FM/AM !
 
Ostatnia edycja:

czarga

New member
Rozumiem, że masz podłączoną antenę telewizji naziemnej i nakłada się dźwięk w kinie z programu tv naziemnej i dekodera.
Prawdopodobnie dzieje się tak, ponieważ kabel scart przesyła wideo i audio i w przypadku wybrania wejścia scart w kinie dźwięk jest z programu anteny naziemnej (przez scart) i z dekodera przez hdmi do tv i dalej z tv przez scart do kina. Jeżeli chcesz słuchać na głośnikach kina tylko dźwięku z dekodera musisz wybrać w kinie wejście dźwięku, do którego podłączony jest dekoder (np vcr, jeżeli jest podłączony do do tego gniazda).
 

Receptura

New member
Jeżeli chcesz słuchać na głośnikach kina tylko dźwięku z dekodera musisz wybrać w kinie wejście dźwięku, do którego podłączony jest dekoder (np vcr, jeżeli jest podłączony do do tego gniazda).
Po powyzszej zmianie nic nie uległo poprawie, jeszcze nie próbowałem bezposrednio podłączyc audio do tv jak wczesniej mi radzileś (nie wiem kiedy to zrobię bo tv wisi na scianie i niema na razie nikogo do pomocy).
 

Receptura

New member
Tak, chyba innej możliwości w moim przypadku nie ma.

Kanały do podłączenia w:
dekoderze:
1. wej. anteny naziemnej
2. wyj. anteny naziemnej
3. wej. 1 anteny satelitarnej
4. wej. 2 anteny satelitarnej
5. cyfrowe wyjście audio SPDIF (nie posiadam kabla spdif
6 + 7. wyjście audio hi-fi (prawy, lewy) (tu jest obecnie podłączone)
8. wyjscie magnetowid - Euro
9. wyjście telewizor - Euro
10. cyfrowe wyjście HDMI obrazu i dźwięku (tu jest obecnie podłączone)
odtwarzaczu DVD:
1 + 2. VCR Audio IN/AUX (lewy i prawy)
3 + 4. TV Audio IN (tu jest obecnie podłączone) (przy zmianie na 1+2 nic się nie zmienia)
5. Video out
6. S-Video out
7. AV - Euro (tu obecnie podłączone)
8. LOOP
9. EXT
10. FM ANT (75 Ohm)
Telewizorze:
1 + 2. Audio out (lewy i prawy)
3 + 4. component/audio in ( lewy i prawy)
4 + 5. component in (Y + Ps + Pr)
6. AV1 (wej.: RGB + Video) - Euro
7. AV2 (wyj.: RGB, Video, S Video) - Euro (tu obecnie podłączone)
8 + 9. HDMI1 (tu obecnie podłączone) i HDMI2
 
Ostatnia edycja:

czarga

New member
Dziwna sprawa z tym dźwiękiem z dwóch źródeł naraz. Miałem i mam kina i tv Panasonica i nigdy nie miałem takich problemów. Nie miałem nigdy SC-HT850, ale w instrukcji tego urządzenia jest napisane, że do słuchania dźwięku z telewizora na głośnikach kina należy podłączyć audio do wejścia TV audio w kinie. Spróbuj podłączyć kino do tv do wejścia AV1 zamiast AV2.
Rozumiem, że gdy oglądasz z cyfry wejście w tv jest ustawione na HDMI1, a wejście w kinie na TV, czy tak?
Czy kabel anteny naziemnej jest podłączony bezpośrednio do tv, czy do wejścia anteny naziemnej dekodera i z dekodera z wyjścia anteny naziemnej do tv?
 

Receptura

New member
Wejście w tv jest ustawione na HDMI1 (połączenie z dekoderem), a wejście w kinie na TV (przez Euro).
kabel anteny naziemnej jest podłączony do wejścia anteny naziemnej dekodera i z dekodera z wyjścia anteny naziemnej do tv. Co do zmiany wejścia na AV1 to już takie operacje robiłem dawno na samym początku, wtedy DVD nie działało. Ale można spróbować jeszcze raz, może wtedy coś mi się pochrzaniło.
 
Do góry