Podtrzymanie pamięci w H/K avr 635

lepp

New member
Bez reklam
Mam problem, w moim ampli nie działa podtrzymanie pamięci. Prawdopodobnie od początku użytkowania, jednak przez całą gwarancję avr był pod prądem, a dopiero teraz zauważyłem ten problem.

Zastanawiam się czy nie wystarczy jakaś prosta wymiana baterii. wysyłanie do serwisu, długi czas bez ampli i spore koszty odsraszają mnie. Ostatnio często ginie u mnie prąd i ustawianie wszystkiego od zera to udręka.

Może ktoś miał podobny problem
 

Arkaro

New member
Witam
Miałem ten sam problem H/K 430 i pomogła wymiana jakiegoś kondensatora od podtrzymywania pamięci.
Tylko że teraz aby ustawienia zostały zapamiętane to muszę po ustawieniu parametrów wyłączyć sprzęt głównym wyłącznikiem zasilania. Tym sposobem moje ustawienia sa zapamiętywane.
Może spróbujcie wprowadzić dane do pamięci tak jak ja to robię ale bez wymiany tego kondensatora. Może coś pomoże?

Myślę że warto spróbować :)
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Dzieki za radę, spróbuję. Wyłączyć włącznikiem jeszcze kiedy menu jest włączone, czy obojetnie kiedy?
Gdzie ten kondensator wymieniałes w autoryzowanym serwisie, czy u "pana Kazia"? Jaki był koszt?
Mailowałem do serwisu w Katowicach i napisali, że naprawa 200-250zł, trzeba cos wlutować nie da się zrobić w domu.
 

Arkaro

New member
Wyłącz kiedy wyłączysz menu na ekranie. Wymiany dokonałem u "pana Kazia" ponieważ usłyszałem tą samą odpowiedź odnośnie kosztów co Ty od autoryzowanego serwisu.
"Pan Kaziu" zainkasował około 100 zł i wstawił większy kondensator co powinno dać dłuższe podtrzymanie pamięci gdy brak zasilania (jednak nie miałem mozliwości sprawdzić na jak długo).
 
Do góry