Podsumowanie zdobytej wiedzy, czyli jaki TV 42".

Stasiakov

New member
Witam wszytkich,
to mój pierwszy post ale zdążyłem przestudiować już większość interesujących mnie tematów i czym więcej czytam tym mniej wiem.
Sytuacja wygląda następująco byłem już zdecydowany na Panasonica et60e ale nigdzie w pobliżu nie mogłem go znaleźć, podobnie sytuacja miała się z philipsem 5008. Postanowiłem więc wziąć coś z tegorocznych modeli i po przemyśleniach i kliku tematach na forum, padło na LG LB670v. Ten model w sklepie udało mi się znaleźć, dzięki czemu mogłem się pobawić. Strasznie spodobał mi się magiczny pilot, dzięki czemu łatwość poruszania się po nowym systemie webos jest ogromna. W weekend miałem już ten telewizor zakupić, gdy nagle pojawił się temat, że na niektórych sztukach pozostają smugi po poprzednim obrazie, a co gorsza serwis nie chce uznać reklamacji. Mój zawód był znaczny i postanowiłem szukać dalej.
Może teraz opiszę kilka moich preferencji:
Do TV będzie podłączone UPS. W 90% będzie oglądany sport - uwielbiam piłkę nożną i mogę spędzić cały weekend oglądając różne ligi. Wielkość już jest obrana - 42". Pokój w miarę słoneczny ale są rolety. Przy zakupie TV chcę wziąć w zestawie PS4 więc grać zamierzam też sporo. W telewizorach nie lubię pikselozy, a najbardziej chciałbym się ustrzec smużenia obrazu co przy oglądaniu meczów mocno mnie irytuje. Preferuję kolory naturalne. Wychodzę z założenia, że TV służy głownie do oglądania, więc jakość obrazu ma być na pierwszym miejscu. Oczywiście nie znaczy to, że wykluczam inne funkcje ale w konfrontacji obraz zawsze wygrywa.
Myślę, że z grubsza nakreśliłem swoje preferencję teraz przejdę do moich typów wybranych na podstawie rekomendacji innych użytkowników:


  • LG LB 670V - genialny pilot, obraz w miarę dobry (w sklepie miałem wrażenie, że czasami smużył) ale przeraziłem się w/w problemów. Cena 2600. 400zł taniej mogę wziąć zeszłorocznego 660s ale czy warto się cofać?
  • Panasonic 42AS650 - zbiera dobre recenzje niestety doczytałem się, opini jednego z użytkowników, że obraz przy SD jest bardzo przeciętny i inne modele wypadają od niego lepiej. Nie maiłem jeszcze okazji sam porównać ale na pewno się to zmieni. Drugim minusem jest cena bo około 3000zł. Planowany budżet był na góra 2500zł. Ale jeżeli faktycznie byłaby jakaś przepaść mógłbym dopłacić te kilka stów.
  • Panasonic ET60E - z tego co się doczytałem hit zeszłego sezonu. Jeździłem po sklepach z zamiarem kupna ale nie mogłem go nigdzie dostać. Cena koło 2200zł, czyli przystępna. Co z tego, jak nie wiadomo czy go znajdę.
  • Panasonic ST60E - ogólnie chwalony ale nie jest to już LCD tylko plazma. Aktywne 3d co trochę mnie odstrasza. Poza tym nie wiem czy chcę się pchać w plazmę - chyba, że ktoś mnie przekona :) Cena koło 2700zł czyli lekko przekracza budżet.
  • Philips PFL6008 - ambilight, który na mnie robi duże wrażenie. Niestety model też bardzo słabo dostępny, zeszłoroczny i cena około 2900zł.
  • Sharp LE 760 - jeden z tańszych. Z tego co pamiętam matryca 50Hz więc może nie warto się w to pchać?
  • Toshiba L7453DG - z tego co się doczytałem, bardzo chwalony telewizor. Na razie same superlatywy. Cena niestety lekko zaporowa bo oscylująca w granicach 3k. Jednak mocno się zastanawiam, czy jednak nie dołożyć.
Zdaję sobie sprawę, że niektórych modeli nie da się porównać, bo sa z innych kategorii cenowych. Chcę jednak zaznaczyć, że na samym poczatku poszukiwań chciałem wydać góra 2tys zł. Więc dołożenie do tych 2800-3000zł musi być naprawdę uzasadnione i niepodważalne. Jestem w stanie zrezygnować z droższego modelu, jeżeli różnice dla laika takiego jak ja nie będą widoczne na pierwszy rzut oka. Będzie to dopiero mój pierwszy tv, więc różne cyferki i inne dziwne zwroty nie robią na razie na mnie wrażenia. Moim głównym celem jest uśmiech na twarzy podczas oglądania sportu i grania na nowej konsoli. Wiadomo, że od czasu do czasu obejrzę jakiś film czy to w tv czy z usb. Ale z racji tego, że pracuję w kinie wolę zawsze iśc obejrzeć coś na naprawdę dużym ekranie :]. Telewizor zamierzam kupić na lata, więc jakośc wykonania i dobry serwis tez jest sprawą priorytetową.

Trochę to przydługie ale chciałem jasno nakreślić sprawę i faktycznie podać konkretne modele. Wszystkie za i przeciw i wszelakie porównania mile widziane. Miło by było jakby wasz wybór byl też uzasadniony kilkoma słowami.
Strasznie zależy mi na czasie.



Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonica 42ST60 już nie kupisz. Toshiba daje Ci nie tylko równe podświetlenie ,ale ten system daje dobrą czerń ,super dźwięk i mistrzowski Input Lag.
 

Stasiakov

New member
Tak, ale czy te ms naprawdę są zauważalne dla ludzkiego oka i jesteśmy w stanie wyczuć różnicę, bez urządzeń pomiarowych? Miałeś okazję pomacać ten model. Jakbyś ocenił wykonanie i dbałość o szczegóły? Jakie opinie krążą o serwisie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja go testowałem.
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html
Wystarczy ja grasz w sieci.
Jeśli grasz w Sony Buzz - to kto szybciej odpowie na pytanie ten wygrywa.
Jeśli ta samo szybko wciśniesz jak ja , ja mam szybciej reagujący telewizor to zawsze będę miał przewagę. To samo masz w innych grach.
A sam zagraj we flipera na dużym Input Lagu to od razu zmienisz zdanie.
Że sprzęt ma ogromne znaczenie.
 

Stasiakov

New member
Faktycznie post zniknął aloe zdążyłem go przeczytać. Co do input lag - powiedzmy, że przyjmuję takie tłumaczenie (właśnie o takie łopatologiczne przykłady mi chodzi).
A porównując np do LG szybkość poruszania się po internecie itp?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak Omot podaje, że za czasów dziadka firm S,Z czy C zawiodła jego oczekiwania i nigdy w życiu już nikomu nie uwierzy.
To jakby Twój pra,pra,pra,pra,pra dziadek w wojnie z krzyżakami dopiął swego - a Omot z Tobą nie będzie już nigdy rozmawiał.

Znów wraca sprawa Input Lagu.
Nie zauważył , zależy jaki poziom grania ktoś reprezentuje.
 
Ostatnia edycja:

Stasiakov

New member
Dobra zostawmy juz ten input lag. Przyjałem do wiadomości wytłumaczenie kikiego, ktore do mnie trafia.
Kiki opowiedz jak wygląda poruszanie sie po internecie w tej szybie? Czy wszystko chodzi płynie oraz czy przy takim pilocie nie sprawia to problemu?
Jak się ma odtwarzanie filmów z usb + napisy (czy można np powiększyc trzcionkę?)

A teraz sobie pomyślałem tak. W tej samej cenie co ta toshiba jest zeszłoroczny panasonic ET60 ale w rozmiarze 47"? I co tu teraz począć?

Jeszcze jedno, czy toshiba ma to co Panasonic AS650 nazywa my Stream czyli, że telewizje moge oglądac na telefonie i czy ewentualnie et60 też to posiada??
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mylisz pojęcia
Pytasz o Miracast - ja nie sprawdzałem jeszcze.
W poniedziałek sprawdzę
Toshiba podaje że ma.

Czcionka nie ma powiększania.

Po internecie - bardzo , bardzo dobrze.

Pilot normalnie - nie rozumiem o co pytasz?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Miracast ma być w trzecim kwartale w formie aktualizacji, póki co jest Wi-Di w opcjach "wirless display". Jest to chyba oficjalna informacja.
Czcionka (trzcionka? :D) powiększania nie ma, ale jest delikatne za duża - choć to oczywiście kwestia gustu. Co ciekawe tańsze modele - L3/L5 mają powiększanie czcionki :p
Przeglądarka chodzi dość płynnie, ale rewelacji nie ma co oczekiwać - strony ładują się wolniej niż na komputerze.
 

ataman76

New member
Dolaczam sie do tematu z zapytaniem do kikiego o parametr ktorego wiekszosc producentow juz chyba nie podaje - czas reakcji matrycy. Toshiba podaje dla 42l7453 to 5ms, to chyba przecietnie, bo moj stary Philips z 2010 tez tyle ma. To chyba wazny parametr jesli chodzi o smuzenie, bo pokazuje zdolnosc matrycy do wygaszania i zapalania pixeli. Jaki jest on w innych telewizorach i czy 5ms to dobry wynik obecnie? I jak sie to ma do odswiezania w Hz?
 

Stasiakov

New member
OO jaka gafa z tą trzcionką:p
Cztli tak koledzy. Rozumiem, że na tle wszystkich najlepiej wypada Toshiba L7435. Niestety nigdzie nie mogłem jej zobaczyć na wystawie czego bardzo mocno żałuję. W uranie:p na stronie jest ta tshiba 47" za 3600 - za dużo :(:( szkoda że nie ma rozmiaru 42".
Za to w dół poszła cena LG LB671V i za 47" płacę 3kzł.
Nie wiem czy brać tę Toshibę w ciemno, bez "macania" jestem juz do niej przekonany ale nie mam gdzie jej zobaczyć.
 
Do góry