podstawowe pytania :(

zielona73

New member
Zakupiłam plazmę TX-P42GT20E, no i sie zaczęło. Mam (na razie) zwykła kablówkę w UPC.
1. Przy pierwszym włączeniu tv co mam wybrać: DVB-S, DVB-T, DVB-C, Analogowy? (chyba analogowy?)
2. Jesli wybiorę któryś, to czy potem w razie zmiany trybu nadawania (zamierzam zakupić lepszy sygnał) będzie możliwość takiej zmiany w telewizorze?
3. Okulary nie mają polskiej wersji instrukcji czy gdzies jest polska wersja?
4. Przy takim sygnale jaki mam obecnie macie może jakieś wskazówki co do konfiguracji telewizora, aby odbiór był w miarę dobry?
Zaznaczam, że sama musze sie z tym zmagać, a jestem tylko kobietą i każda cenna uwaga co do sposobu użytkowania będzie mile widziana.
Dziękuję.
 

cactusek

New member
Bez reklam
1. Jaka masz analogową kablówke no to analogowy
2. Mozesz zmieniać dowoli
3. Musi być polska, jak nie ma to do sklepu, mają obowiązek dać polską do każdego sprzętu który sprzedają
4. Na analogowym źródle rewelacji nie bedzie, telewizor masz bardzo drogi więc warto pomysleć o sygnale cyfrowym przynajmniej.
 

damian820927

New member
Bez reklam
UPC z dekoderem HD z nagrywarką ;) można mieć HBO, Canal +, Polsaty i dużo programów HD gdzie wreszcie Twój TV pokaże na co go stać.
 

zielona73

New member
Co do okularów, to dzwoniłam i kazali składać reklamację. Nie wiem czy sie opłaca cały ambaras, bo może wystarczy te okulary tylko podłączyć do telewizora w celu naładowania? Tylko nie wiem czy tv ma byc w tym czasie włączony czy moze byc wyłączony? (pewnie głupie pytanie).
 

PawMig

New member
Zakupiłam plazmę TX-P42GT20E, no i sie zaczęło. Mam (na razie) zwykła kablówkę w UPC.
1. Przy pierwszym włączeniu tv co mam wybrać: DVB-S, DVB-T, DVB-C, Analogowy? (chyba analogowy?)
2. Jesli wybiorę któryś, to czy potem w razie zmiany trybu nadawania (zamierzam zakupić lepszy sygnał) będzie możliwość takiej zmiany w telewizorze?
3. Okulary nie mają polskiej wersji instrukcji czy gdzies jest polska wersja?
4. Przy takim sygnale jaki mam obecnie macie może jakieś wskazówki co do konfiguracji telewizora, aby odbiór był w miarę dobry?
Zaznaczam, że sama musze sie z tym zmagać, a jestem tylko kobietą i każda cenna uwaga co do sposobu użytkowania będzie mile widziana.
Dziękuję.

O Śliczności...:krol:

Co do okularów to zazwyczaj Panasonic daje okulary na baterie, wiec nie trzeba niczego ladowac. Chyba ze dokupilas specjalnie okulary ladowane poprzez kable.
Instrukcja okularow...chyba sie obejdzie bez. Po prostu siadasz przed tv wlaczasz okulary i ogladasz materiały 3d. Polecam Avatara :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli dokupisz inną platformę to dostaniesz nowy tuner i wówczas powinnaś podłączyć po HDMI i nie będziesz musiała wczytywać na nowo programów.
Jeśli chodzi o pełną konfigurację to załatwia to kalibracja obrazu:
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem
Okulary trzeba włączyć i skomunikować z plazmą. Jeszcze nie mieliśmy przypadku żeby nie grały.
 

Antałek

New member
Ustawienia

Mam UPC i mogę polecić, że warto zamienić sygnał na cyfrowy (ogromna różnica jakościowa na plus). Otrzymasz nowy lepszy dekoder. Cena w UPC w zasadzie zbliżona. Ale warto także rozważyć zamianę na sygnał cyfrowy z HD (także UPC ma w ofercie - ale dochodzą niewielkie koszty za kanały HD), a tutaj to jakość w HD powalająca. Mogę polecić.
KIKI - ma rację jak zamienisz sygnał na cyfrowy dostaniesz inny dekoder i po kablu HDMI samo się wszystko zrobi, nawet nic nie musisz w TV przestawiać. Jak przyjdą fachowcy z UPC do zmiany dekodera to wszystko ustawią jak należy.
Instrukcja do okularów jest wystarczająca w instrukcji telewizora.
Włączasz przyciskiem od spodu okularów i zapala się czerwona dioda jak okulary "widzą telewizor". Czyli pracują. Okulary "muszą widzeć" telewizor. Działają na baterie CR2032 i nie trzeba ładować akumulatorków w okularach, bo ich tam nie ma. Są w sprzedaży okulary, które są na akumulatorek i te są ładowane z wejścia USB. Ale te trzeba dolkupić dodatkowo - nie są w stadardzie z telewizorem.
Telewizora nie trzeba konfigurować. Jest wszystko dobrze ustawione jak należy. Najwyżej przełącz obraz na typ obrazu "THX", albo "normalny". Niczego więcej nie trzeba ustawiać.
 

zielona73

New member
Witam dziś wszystkie mądre głowy :))
Dziękuję za rady.
Do: PawMig, kiki, Antałek
Do okularów dołączonych do tv mam kabelek (usb) i jeszcze coś na kształt ampułki. Wydaje mi się, że ten kabelek jest jednak do ładowania a ta "ampułka" to nie wiem????
Mam właśnie zamiar zakupić cyfrówkę z kanałami HD, tylko nie wiem czyja najlepsza i żeby mnie za bardzo po kieszeni nie szarpała co miesiąc :)) (???)
Najlepiej na razie odpowiada mi tryb "kinowy" - odbiór b. ładny. jest tylko problem z intensywnym kolorem czerwonym, bo jest rozmyty, czy to wina analogu czy ustawień? Tryb normalny jest jak dla mnie za ciemny.
 
Do góry