Podstawowe kanały w starym telewizorze

kietong

New member
Cześć,

mam pytania odnośnie skonfigurowania telewizora. W tej chwili do telewizora jest podłączony dekoder Vectry, odbierający 120 kanałów. Rzecz w tym, że jednym z użytkowników telewizora jest osoba chora na alzheimera i nie da się nauczyć jej, że TVP1 jest na kanale nr 101 a nie 1. W związku z tym mam następujące pytania:

1. Czy istnieje jakieś urządzenie, pozwalające jakoś zaprogramować odbierane przez Vectrę kanały w telewizorze?

2. Jeżeli nie, co trzeba zrobić, żeby odbierać kanały jak kiedyś (czyli te takie typu TVP1, co się ich szukało normalnie na częstotliwościach i programowało na kanałach), uwzględniając, że jest to stary, zwykły Sharp z 2002 roku.

3. Czy trzeba się zdecydować tylko na jedną z opcji (albo podłączona Vectra, albo przez "antenę") czy można mieć podłączone wszystko i tylko wybierać sobie źródła (uwzględniając posiadany telewizor).

Dziękuję za pomoc, podrawiam
 

kietong

New member
Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje, dzięki.
A mógłbyś wskazać mi jakiś model, w którym taka funkcja zadziała, możliwie prosty i z dużymi klawiszami.
No i możliwe tani oczywiście ;)
I czy to jest np. coś takiego jak Ferguson RCU 650 (tak przykładowo, nie mogłem dać linka)
 

pierwszyy

Member
nie znam dekodera vectry ale spróbuj utworzyć listę ulubionych kanałów - tam zwykle można ustalić własną kolejność programów. Dobrze by było, gdyby po wyłączeniu i włączeniu dekodera lista ustawionych ulubionych była domyślna... zwykle tak właśnie jest...
 

matrixabc

Member
Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje, dzięki.
A mógłbyś wskazać mi jakiś model, w którym taka funkcja zadziała, możliwie prosty i z dużymi klawiszami.
No i możliwe tani oczywiście ;)
I czy to jest np. coś takiego jak Ferguson RCU 650 (tak przykładowo, nie mogłem dać linka)

Jeżeli chodzi o pilota o którym pisze armanig to proszę oto wersja tania i działająca.

Pilot uniwersalny dla seniora i hoteli TV+LCD+LED (5192306665) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

kietong

New member
Bardzo podoba mi się ta opcja z tym pilotem, tylko czy taki pilot może zapamiętać sekwencje klawiszy, czyli, że na "1" ustawiamy "101", bo o to głównie się rozchodzi. Jeżeli tak, to jest to rozwiązanie mojego problemu, i to nawet lepiej niż chciałem.
 

Garos

New member
Cześć,

mam pytania odnośnie skonfigurowania telewizora. W tej chwili do telewizora jest podłączony dekoder Vectry, odbierający 120 kanałów. Rzecz w tym, że jednym z użytkowników telewizora jest osoba chora na alzheimera i nie da się nauczyć jej, że TVP1 jest na kanale nr 101 a nie 1. W związku z tym mam następujące pytania:

1. Czy istnieje jakieś urządzenie, pozwalające jakoś zaprogramować odbierane przez Vectrę kanały w telewizorze?

2. Jeżeli nie, co trzeba zrobić, żeby odbierać kanały jak kiedyś (czyli te takie typu TVP1, co się ich szukało normalnie na częstotliwościach i programowało na kanałach), uwzględniając, że jest to stary, zwykły Sharp z 2002 roku.

3. Czy trzeba się zdecydować tylko na jedną z opcji (albo podłączona Vectra, albo przez "antenę") czy można mieć podłączone wszystko i tylko wybierać sobie źródła (uwzględniając posiadany telewizor).

Dziękuję za pomoc, podrawiam

odpowiadając na Twoje 3 pytanie:
zastosuj multiswitch lub przełącznik DiSEqC lub DVB-T, coś takiego np:
SAT-SERWIS / Przełącznik DVB-T IRC-500
SAT-SERWIS / Multiswitch 9/8 aMS0908 abovio
SAT-SERWIS / Przełacznik Diseqc 2/1 SPU
 
Do góry