podrobki glosnikow ???? ktokolwiek slyszal, ktokolwiek wie

ziut

New member
ostatnio na aledrogo.pl poszedl bardzo tanio caly zestaw MONITOR AUDIO RX. osobno byla wystawiona para podlogowek RX6, osobno RX2, RX1 .... i sub. Poniewaz sprzedawca wydal mi sie malo wiarygodny zaczalem sie zastanawiac czy przypadkiem nie ma na rynku czegos takiego jak podrobki glosnikow. Moze ktos sie spotkal z takim zjawiskiem? Mysle ze chinczycy sa w stanie bardzo niskim kosztem zrobic wierne kopie (wizualnie) takich zestawow i puscic to w swiat
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jakie kwoty uwazasz za "bardzo tanie " ?!
jesli sprzet nowy to sa pewne realne granice....
 

Max78

New member
Jeśli sprzęt sprzedawany jest za 50% ceny, zwłaszcza b. drogi i nowy (a nawet używany), to lepiej podchodzić ostrożnie. Może być to próba wyłudzenia kasy (stosunkowo częste na alledrogo) albo sprzęt jest trefny (w razie wpadki oszusta, to i Tobie Policja odbierze sprzęt - stracisz i kasę i sprzęt). Takie 'okazje' trzeba b. mocno sprawdzać - sprzęt i sprzedawcę.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Monitor Audio | Audio Center Poland

"MONITOR AUDIO Z NIEAUTORYZOWANEGO ŹRÓDŁA

Szanowni Państwo!

W związku z pojawieniem się na rynku pewnej liczby kolumn firmy Monitor Audio, pochodzących z nieautoryzowanego źródła, chcielibyśmy poinformować, że kolumny te nie są objęte gwarancją żadnego autoryzowanego dystrybutora i nie będą naprawiane w żadnym autoryzowanym punkcie napraw Monitor Audio na całym świecie.

Kolumny te posiadają wyłącznie gwarancję sprzedawcy, która nie zapewnia ich naprawy przez autoryzowany punkt.

W razie wątpliwości, chcąc sprawdzić, czy kupowane przez Państwa kolumny są objęte gwarancją autoryzowanego dystrybutora, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy i podanie numerów seryjnych kolumn lub uwidocznionych na gwarancji.

tel.: 012 4256443
e-mail: audiocenter@audiocenter.pl

Audio Center Poland "
 

ziut

New member
no to Blackninja chyba wyjasnil temat.

podam dla ciekawskich ceny, aukcje szly od 1zl bez ceny minimalnej, wykonczenie high gloss black:
para RX6 3050,- (ok 5000,- ) sklep
para RX2 2075,- (ok 3200,-)
para RX1 1625,- (ok 2600,-)
sub RXW12 3100,- (ok 5000,-)
para RXFX 1600,-
szt. RXC 1100,-

jak widac nie bylo to 50% ale znacznie ponizej cen w sklepach internetowych i nie tylko

wysle do sprzedawcy zapytanie o gwarancje - ciekawe co odpisze hehehe
 

HILUX

New member
No jasne !! oświeciło mnie - to są podróbki ... zwłaszcza RS i RX łatwo podrobić ... hahahhaha :mrgreen:

karta gwarancyjna - "audiocenter - poland" i wsio
 
Ostatnia edycja:

Sheik

New member
A nie sadzicie że tzw "Oficjalna sieć dilerska" po prostu przegina waląc ceny razy 2 na naszym rynku tylko dlatego że masz gwarancję w PL? Ja kupuję za granicą a w razie czego to starczy mi kasy na kuriera aby odesłać sprzęt do mojego sprzedawcy i jeszcze duuuuuuuuużo zostaje mi w kieszeni. Ja rozumiem marże koszty własne itp no ale 100%? Gdyby nie było to tak perfidne walenie po kasie to dałbym zarobić naszym.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
przegina ! - tymbardziej, ze ceny ktore porownuje sie za granica sa tez cenami sklepowymi
wiec taka firma tez nalozyla juz swoja marze... przeciez nikt tego bez zysku nie sprzedaje !
jesli chodzi np. o te MA - rx 6 750£
rx2 400£
ceny w wykonczeniu gloss black .
nie mowie juz o porownywaniu cen wyrobow z koncowek produkcji...

ps. ceny tych MA z ebay.uk .na dzien dzisiejszy we wszystkich sklepach 899 £ - te 3050 zl za gloss black to faktycznie tanio jakos...
 
Ostatnia edycja:

Sheik

New member
nie podróba a prywatny import , bez polskiej gwarancji
M
no fajnie kolego ale to juz wiemy (vide post blackninja)


gwarancja jest na terenie polski ale za posrednictwem sprzedawcy. opcja znana takze w innych branzach gdzie dzialaja dystrybutorzy spoza oficjalnej sieci dealerskiej
To znaczy że zostałeś źle zrozumiany bo dyskusja wyraźnie rozwija się w kierunku autoryzacji.
 

aneks

New member
Gdzie w komunikacie Monitor Audio jest napisane że są kradzione? Jeżeli by tak było to chyba by zawiadomili policje a nie ostrzegali klientów.
 

pepe

New member
taniej i już kradzione ... chyba zbyt szybko wyciągnięte wnioski.
a tak na marginesie to wielu dziedzinach polscy dystrybutorzy strzygą nas jak barany podczas gdy w innych krajach UE ( nie musi być USA) ceny niższe 10-30 %.
 

Insdel

New member
Zgadzam sie z Toba. Od wielu lat sciagam sprzet z USA, i niekiedy roznica na cenie to ponad 100%, sprzet nie jest wcale kradziony tylko kupiony u autoryzowanego dilera na terenie USA z GW a niekiedy mozna za dodatkowa oplaca dokupic GW EU. Na podstawie wieloletniej obserwacji mozna zauwazyc ze w polsce istnieje "zmowa cenowa" bo klient nie ma szans kupic inaczej jak z autoryzowanego źródła a jak pojawia się obce "nie autoryzowane" żródło to juz jest odrazu kradzione, podroby itp.... Dodam, że zmowa cenowa jest karana tak samo jak paserstwo, i to ze cos kosztuje polowe, nie oznacza ze jest podroba, jest to tylko dowodem na to ze taka praktyka w polsce istnieje... Jezeli podrabiaja MA, z orginalnych czesci, z orginalnymi papierami, i faktura tylko za ludzka cene...to mnie to zadowala. 2 lata GW to w zupełnosci wystarcza, jak ma cos sie zepsuc to wlasnie w tym czasie, a dawanie GW5 lat GW na MA to jak dawanie gwarancji na kulkę metalowa.
PS. "Złodzieje w PL sa na tyle kulturalni" :), że daja fakture, co jest dowodem na to ze jest platnikiem VAT!!! A to powinno rozwiac wątpliwości....
Jeśli ktoś chce dać 2749zł za RX8 z 5 letnia GW zamiast 1800zł z 2 letnia GW to smiało. Głowny dystrybutor MA który miesci sie w krakowie nie bez podowu wydał taki komunikat, wkoncu ktoś kupuje kolumny nie u nich...a to oznacza ze nie maja wyłaczności a to ich piecze....
Dziwic sie czemu samochód kosztuje 60,000zł koniec roku i nagle wielka promocja za 35,000zł wątpie żeby dopłacali, a nawet sądze że jeszcze na tym zarabiaja....

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

fazer58

Member
Bez reklam
" i niekiedy roznica na cenie to ponad 100%"

"Insdel" ściągniesz mi jakiegoś Mark Levinson lub Krell i do tego kolumny Wilson Audio :)
 

Insdel

New member
" i niekiedy roznica na cenie to ponad 100%"

"Insdel" ściągniesz mi jakiegoś Mark Levinson lub Krell i do tego kolumny Wilson Audio :)

:) Sciagam dla siebie, ale polecam stronke amazon.com, crutchfield.com, oni (USA) komercja raczej nie przepadaja za takim sprzetem jaki wymieniłeś i jest on ciężej dostępny tylko dla prawdziwego audiofila. W sklepach wlasciwie mozna spotkac JBL, Bose, Boston Acoustics, Klipsch, Polk Audio, THIEL itp. z kolumn oczywisci. O MA praktycznie mozna by zapomniec, jest nie do dostania na terenie USA przynajmniej ciężko, teraz kiedy produkcja została przeniesiona do chinoli, zapewne to się zmieni. :)

Polecam ebay.com to nie gryzie, roznica taka, że nie kupuje sie w pl tylko 10000 tys kilometrów dalej :)
waluta iniversalna PayPal.

Pozdrawiam.
 
Do góry