podpięcie starego gramofonu do amplitunera denon

Przemek_PC

New member
To jest Uf-70 czyli wkładka piezoelektryczna. Łatwe podłączenie do amplitunera ale jakość dźwięku dużo gorsza niż w przypadku wkładki magnetycznej a i nacisk na płytę dużo większe, nie bez powodu wkładki te nazywano "rylcami". Wkładki magnetyczne te przeznaczone do domu a nie dla DJ-ów mają nacisk w okolicach 2 gramów a Uf-70 zalecany nacisk to 5 gramów ale ile jest naprawdę to trzeba użyć wagi i zważyć. Rozumiem, że w tej wkładce wymieniasz samą igłę? Nie wiadomo w jakim stanie jest kryształ wewnątrz wkładki :(
 

xbeer

New member
powiem tak, wymieniam tylko igłe a czy sam moge wymienić całą wkłądkę czy jest to nieopłacalne i bardzo drogie albo niewykonalne?
 

plewan

New member
Igłe trzeba ustawić jej kąt itp. Ja byłem w tej komfortowej sytuacji że w moim mieście znajduję się DJ.PRO sklep DJ.PRO Sklep dla DJ-a. ..:: sklep dj, djshop, sprzt djski, dystrybucja, sprzeda, raty ::.. Pioneer DJ, Reloop, Numark, Gemini, Stanton, Vestax, Denon DJ i inne .Zawiozłem moją yamahę, dopasowali wkładke z igłą--> 120zł, z regulacją. Teraz już nie muszę wymieniać wkładki tylko samą igłę jak by coś poszło.. koszt igły 30-40zł :)

W twoim przypadku gdzie w zasadzie chcesz uruchomić gramofon, to chyba ustawisz na chybil trafił :/
 

Przemek_PC

New member
Igły się nie ustawia tylko wkładkę. Ale żeby cokolwiek można było ustawić gramofon musi być odpowiednio skonstruowany. W Cyrylu nie ma żadnych regulacji. Zamiast Uf-70 podobno można zastosować wkładkę Telefunken T-25 ale trzeba się upewnić czy na 100% pasuje.
 

xbeer

New member
a czy jest to kosztowne i opłacalne, kurcze ja poprostu raz na jakis czas chcialem sobie wlaczyc jedną - dwie płyty bo muzy slucham z innych nosników i ten miał być poprostu sprawny ale nie główny do odsłuchu. Hmm juz nie wiem co mam robić. Skończe na tym że poprostu podłącze kablem din2--cinch do ampli, włoże igle do tego ui 70 i włącze, jak bedzie grac jakkolwiek to dobrze jak nie będzie to chyba odpuszcze wogole.

A niech mi ktos jeszcze powie jak wloze tą igle to jak ją się ustawia bo kupilem takową i niby dostane jakis szablon do ustawień - robie to paluchami fizycznie macająć igłe?

takową kupiłem i taki szablon dostane

http://allegro.pl/nowa-igla-unitra-fonica-uf-70-gratisy-i1930179680.html
 
Ostatnia edycja:

Przemek_PC

New member
Szablon jest ok ale dla ciebie bezużyteczny bo Cyryl nie ma regulacji położenia wkładki więc po prostu załóż igłę i sprawdź czy wszystko gra.
 

xbeer

New member
niestety wkładka troszke uszkodzona bo rozebrałem ją i taka końcówka która wychodzi z tej wkładki taka trójkątna w środku dwa kabelki dochodzące do tego trójkąta były przerwane więc teraz poluje na takową wkładke na allegro jedną już namierzyłem ale musze policytować z gościem cene bo jak dam za nią tyle co chce to za nie wiele wiecej kupie nowego no namea ;]
 
Do góry