Podłączenie

jackuc

New member
Witam
mam takie pytanko
Będę miał tv lcd z jednym wejściem hdmi. Z czasem planuję zakupić dvd z hdmi + amplituner i prawdopodobnie n
Jak zatem najlepiej połączyć taki zestaw? N po hdmi a dvd po componencie czy tez może zainwestować w jakiś amolituner z wejściami hdmi (planowany zakup za jakis czas) ?
Pozdrawiam
 

lukas

New member
jackuc napisał:
Witam
mam takie pytanko
Będę miał tv lcd z jednym wejściem hdmi. Z czasem planuję zakupić dvd z hdmi + amplituner i prawdopodobnie n
Jak zatem najlepiej połączyć taki zestaw? N po hdmi a dvd po componencie czy tez może zainwestować w jakiś amolituner z wejściami hdmi (planowany zakup za jakis czas) ?
Pozdrawiam

Zaden problem jak dokupisz (tak jak ja) DVD Panasonic S 52 i amplituner Sony STR-DG 700 . Wszystko pójdzie po HDMI , a dzwięk po optyku .Oczywiście n-ka też.

pozdr.;)
 

jackuc

New member
lukas napisał:
Zaden problem jak dokupisz (tak jak ja) DVD Panasonic S 52 i amplituner Sony STR-DG 700 . Wszystko pójdzie po HDMI , a dzwięk po optyku .Oczywiście n-ka też.

pozdr.;)

Ten ampli ma dwa wejścia HDMI o ile doczytałem. Czyli jedno wejście z dvd a drugie z n a potem wyjściem hdmi do tv ? A dźwiek ? Dlaczego optykiem ?
A jak Ci wogóle gra muzykę ten soniak ? Jakie masz kolumny?

Pozdrawiam
 

lukas

New member
jackuc napisał:
Ten ampli ma dwa wejścia HDMI o ile doczytałem. Czyli jedno wejście z dvd a drugie z n a potem wyjściem hdmi do tv ? A dźwiek ? Dlaczego optykiem ?
A jak Ci wogóle gra muzykę ten soniak ? Jakie masz kolumny?

Pozdrawiam

Sygnał z n-ki po HDMI na amplituner i z DVD też po HDMI na amplituner i z amplitunera po HDMI na TV i dzwięk po optyku z n-ki do amplitunera i z DVD do amplitunera . Nie wiem czemu tak bo nie jestem fachowcem . Jest to przy tym sprzęcie najlepsze połączenie (najlepsza jakość) .

Co do kolumn to zestaw KODA AV 707 + SW 850.

Muzyki słucham mało raczej filmy i to szukam tylko w systemie 5.1 , a muzykę obejrzę razem z obrazem (Jean Michel Jarre w Chinach) to będę wiedział więcej niż np. warkot śmigłowców i huk bomb w ,,Czasie Apokalipsy,, (chociaż nie jest to złe)

Generalnie jestem zadowolony ze sprzętu i nie planuję żadnych zmian.

pozdr.:)
 
Do góry