Podłączenie tv z dvd po hdmi-brak dolby??

weksla

New member
Bez reklam
Witam.
W zestawie jak w opisie, dotychczas miałem podłączone dvd do tv po komponencie, ale przerzuciłem się na hdmi, i teraz na amplitunerze nie pisze gdy oglądam film (jak bylo dotychczas po komponencie), ze odtwarza film w dolby digital, są dostępnetylko opcje stereo, direct, pro logic i te inne ustawienia firmowe, a ja chce zwykle dd:(dlaczego tak się stalo,
p.s. odkoad podlaczylem po hdmi to na dvd wyskoczylo mi switelko progresive, czy to ma cos wspolnego z tym ze nei moge ogladac dvd teraz przez dolby?? pomocy. jesli ktos ,zna odpowiedz na to pytanie to bardzo prosze o odpowiedz. pzdr i z gory dzieki.
 

bebzoon

New member
podłącz dvd z ampli po optyku lub koaksjalu i... voila !
edit: miałem podobnie jak Ty, też nie byłem usatysfakcjonowany
dźwiękiem z HDMI,
progressive oznacza, że obraz jest skalowany (co jest możliwe po HDMI)
404 może skalować obraz do 1080i o ile mnie czaszka nie myli
 
Ostatnia edycja:

mensir67pl

Member
Bez reklam
bebzoon napisał:
progressive oznacza, że obraz jest skalowany (co jest możliwe po HDMI)
404 może skalować obraz do 1080i o ile mnie czaszka nie myli
:roll: Progressive Scan
jest dla odtwarzacza DVD tym czym nowy przetwornik HDCD dla odtwarzaczy CD.... Więcej o samej technologii oraz różnicy pomiędzy skanowaniem międzyliniowym a progresywnym.
Mówiąc po "chłopsku" różnica w jakości pomiędzy obrazem widzianym dzięki odtwarzaczowi który posiada progressive scan a takim który go nie posiada jest mniej więcej jak pomiędzy DVD a VHS'em.
Możesz przesyłać po HDMI zarówno sygnał progresywny jak i z przeplotem (ale niezbyt często odtwarzadcze na to pozwalają)Większość od razu przesyła sygnał progresywny

Upscaling DVD

Natomiast scaller w odtwarzaczu, za pomocą filtrów(lub Analog-to-Digital-Converter) konwertuje obraz do wybranej roździelczości i niweluje artefakty, niedoskonałości technologi SD. Wysyłająć już sygnał, który ma roździelczość dostosowaną do TV.


jesli sie myle to poprawcie mnie
 
Ostatnia edycja:

weksla

New member
Bez reklam
tyle, ze ja mam koaksjalem polaczone dvd z ampli i w ampli jest tylko jeden wtyk na koaksjonalny kabel, wiec raczej mam dobre podłączenie. pomoże ktoś kto miał podobny problem??
 
Do góry