Podłączenie tv samsung ue32c6500 do internetu(problem)

FaBiO_

New member
Witam zakupiłem niedawno ten telewizor i dziś postanowiłem podłączyć go do internetu, no i mam problem bo niestety coś jest nie tak, test sieci wypada negatywnie, bo tv nie może połączyć się z siecią dodam, że na kompie internet działa normalnie. Podłączyłem tv kablem do routera, mój router to standardowy upc thomson twg850-4u.
 

barti60

New member
Witam!

jesli jest tak jak piszesz ze router jest z UPC to oczywiste jest ze siec na tv nie będzie działała bo router z UPC jest "przyporządkowywany" tylko do twojego kompa. Musiałbyś najlepiej zakupić jakiś inny normalny router dlinka czy coś innego do niego podłaczyc UPC i dopiero rodzielić sygnał neta na kompa i tv wtedy bedzie działać...(pamiętając oczywiście żeby sklonować mcadres kompa do twojego nowego routera)
 

misiek_ud

New member
Podłączałem ostatnio 40c6500 do internetu Aster. Operatorzy działają na tej samej zasadzie, masz jeden adres IP i tylko jedno urządzenie może korzystać w danej chwili z internetu. Możesz oczywiście wyłączyć swój komputer podpiąć inny i po zalogowaniu się korzystać z internetu z innego komputera (w Aster do 30 urządzeń po dodaniu urządzenia do listy - zalogowaniu do wilgi), ale nie dwoma na raz. Niestety telewizor nie ma przeglądarki aby przejść przez proces logowania. Kup tani router, np.: TP-Link WR340G rozdziel internet UPC, a będziesz mógł korzystać z internetu na każdym urządzeniu bez dodatkowych logowań. Po podpięciu routera, w moim przypadku do Aster, musiałem zarejestrować go jako nowe urządzenie. Wszystko co zostało już do nie podłączane działa bez problemu. Będziesz mógł też bez problemu odtwarzać filmy z komputera na TV - funkcja aShare. Ja łącze wszystko po wifi i nawet mogę sterować włączaniem filmów z kompa na TV za pomocą telefonu, fajne bajerki ;)
 

FaBiO_

New member
hmm wiecie co nie wiem jakim cudem ale wróciłem w piątek z delegacji i wszystko działało.. mam włączonego kompa i coś tam sobie pobieram a na tv mogę oglądać filmiki z yt. Grzebałem trochę w ustawieniach routera może dlatego działa ale nie potrafię powiedzieć jakie ustawienie zmieniałem bo już nie pamiętam xD za to mam inny teraz problem, jak odtwarzam film *.mkv z kompa nie mogę dojść jak zmienić język na polski bo domyślnie jest ang.
 
Do góry