Podłączenie TV + Głośnik a regulacja głośności

zofx

New member
Witam.

Mam Philipsa 55pus6561 a do tego JBL authentics L16

Nie mam pojęcia jak podlaczyc tv z jblem żeby móc regulować głośność pilotem od TV ponieważ pilota jbl nie ma ! Trzeba latać do szafki i regulować pokrętłem.

Podłączenie przez bluetooth raczej odpada bo: są zakłócenia i opóźnienie dźwięku.

Kabel optyczny spoko ale nie reaguje na volume.

Chinche w jbl są lecz w TV nie ma ...

Próbowałem chinche w jbl a drugi koniec jack od słuchawek - jakość dramat ale do tego też nie da się prosto zciszac bo się okazało że w philipscie jest osobna regulacja słuchawek głęboko w menu !! Kolejny fail...

Załamka. W TV mam tylko hdmi i optyczny.

Nie ma wyjścia pewnie z tej sytuacji ???

Dziękuję za podpowiedzi
 
Ostatnia edycja:

zofx

New member
Przez słuchawkowe nie da się zciszac normalnie tylko trzeba do menu wchodzić :-(

Ps. Dziś pobralem apke jbl i smiga aż miło. Mogliby tylko dodać widget do szybszej regulacji.
 

zofx

New member
Jest mega dobrze. Dynamiczny. Porównywalismy że sprzętem kolegi ( zestaw za ~40.000 zł ) i L16 nie liczac sceny której brak wykazał jakieś 70% jakości dźwięku tego sprzętu oczywiście na ucho. W kawałkach jazzowych gorzej sobie radzi ale w rocku czy popie jest świetnie. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Miałem kupić zestaw Yamahy za podobne pieniądze ale tam mialbym kable i zwykły wygląd i dużo miejsca zabrane a zależało mi na jak najmniejszym sprzęcie z jak najmniejszą ilością kabli no i oczywiście dobrze grająca. Jest Perfekt.

Uważam że L16 to próg między zwykłym użytkownikiem a audiofilem. Ja nie jestem audiofilem ale wiem o co chodzi z dźwiękiem i L16 to naprawdę sprzęt który zadowoli mnie w salonie, a audiofila w sypialni :)
 

Jarzeeeb

New member
Witam
potwierdzam dźwięk powala. Duży minus za brak wsparcia dla windows (zwłaszcza windows phone)
Pytanko jak kto połączył to cudo z resztą?? :shock::shock:
Mi na razie udało się ze spotify connect. Apka z androida i PC działa ok. Natomiast mam problem z Windowsem - byłoby ideał aby móc stremować muzyką bezpośrednio z kompa np. z You Tube czy z własnych plików... Może VLC?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
No właśnie tu jest problem - JAK?
Mediaplayer ma wbudowane przez DLNA i działa.
Ale to nie rozwiązuje youtube i generalnie przeglądarki.
Połączenie działa czyli wsparcie dla systemu jest. CO system potrafi do dlna przekazać to już problem oprogramowania i w windowsie musisz szukac rozwiązań.
 
Do góry