Podlaczenie TV do PC + ustawienie obrazu na PC

ths

New member
Witam, od tygodnia jestem posiadaczem LCD model R81B 32''. Kupilem 5metrowy kabel d-sub/d-sub zeby podlaczyc go do PC. Jednak okazalo sie ze jest za krotki i bede kupowal 10m, jednak czy na pewno nie oplaca sie kupic kabla HDMI-DVI ? Jak jest z jakoscia?

Do PC chce miec jednoczesnie podlaczony monitor 17'' LCD samsung 731bf oraz TV. Wczoraj kombinowalem i podlaczylem monitor kablem DVI i tv przez d-sub/d-sub(nie mam aktualnie mozliwosci podlaczenia przed d-sub ten i ten poniewaz na karcie graficznej mam wejscia dvi, a posiadam tylko 1 przejsciowke). Walczylem w sterowniach z ustawieniami. Na poczatku ustawic udalo mi sie rozdzialke 1280x1024 na monitorze lecz na tv nie moglem dac rozdzielczosci panoramicznej wiec musialem ustawic na 800x600. Pozniej jakos udalo mi sie ustawic na monitorze 1280x1024 a na tv 1366x768, jednak obraz na TV byl i tak nie pelny jakby, dodatkowo widoczna byla tylko tapeta(zero ikon). Robiac cos na komputerze na monitorze bylo wszystko widac a TV caly czas sama tapeta.

Karta graficzna to 7900gs i sterowniki 94.24.

Jakies rozwiazanie tego problemu ? :p



Dodatkowo mam jeszcze pytanie odnosnie telewizji cyfrowej, a nie chce zakladac osobnego tematu.

Obecnie korzystam z telewizji n. Dekoder do telewizora mam polaczony tym szerokim kablem, bodajze SCART, poniewaz tylko takim moglem podlaczyc dekoder do starego telewizora. Czy jest sens wymiany kabla na inny, jesli tak to na jaki i czy poprawi to jakosc obrazu wyswietlanego.




pozdrawiam
 

klolik

New member
Jeśli chodzi o jakość to kablem dvi/hdmi będzie lepsza niż analogiem d-sub zwłaszcza przy takiej odległości jaką masz. Dvi/hdmi to przesył cyfrowy bez zbędnej konwersji do analogu (mniejsze straty jakości).
Samsungi zwykle nie mają problemów z podłączeniem na linii tv-pc.

Po pierwsze na karcie to masz wYjścia dvi. Jeżeli nie będzie hulało na kablu dvi/hdmi to możesz zawsze nabyć dvi/d-sub. Wtedy będziesz mógł podłączyć i monitor, i tv bez przejściówek do karty. Jeśli chcesz najpierw się upewnić i nie wydawać zbędnie kasy na różne kable to postaraj się pożyczyć lub w sklepie zapewnić sobie możliwość wymiany na inny. Poza tym poszukaj jeszcze opinii użytkowników tego tv.

Chcesz miec jednoczesnie podlaczony monitor oraz TV - ok.
Najpierw sprawdź czy przy podłączeniu samego tv do karty masz obraz na tv (pełny czyli max rozdz, tapeta i ikony pulpitu). Jeśli to jest ok to idziemy dalej.
To co opisałeś to pewnie był rozszerzony pulpit - na pierwszym monitorze widzisz wszystko, a na drugim monitorze (tutaj tv) tapetę, ale bez ikon.
Takie jeszcze pytanie: chcesz na obu widzieć dokładnie to samo? Bo zbytnio celu nie widzę, chyba, że ktoś inny też ma to oglądać. Bo Ty chyba wzroku nie rozdwoisz :D ?
Spróbuj poprzełączać tryby: single monitor, dual view itd.

Co do dekodera n.
Oczywiście, że jest sens wymiany kabla. Zmieniaj go migiem na hdmi i ciesz się jakością HD. Jak zobaczysz to na własne oczy to będziesz wiedział czy jest sens.

Pozdrawiam

PS. I nie pisz tego samego w kilku miejscach - robisz bałagan.
 
Ostatnia edycja:

ths

New member
klolik napisał:
Chcesz miec jednoczesnie podlaczony monitor oraz TV - ok.
Najpierw sprawdź czy przy podłączeniu samego tv do karty masz obraz na tv (pełny czyli max rozdz, tapeta i ikony pulpitu). Jeśli to jest ok to idziemy dalej.
To co opisałeś to pewnie był rozszerzony pulpit - na pierwszym monitorze widzisz wszystko, a na drugim monitorze (tutaj tv) tapetę, ale bez ikon.
Takie jeszcze pytanie: chcesz na obu widzieć dokładnie to samo? Bo zbytnio celu nie widzę, chyba, że ktoś inny też ma to oglądać. Bo Ty chyba wzroku nie rozdwoisz :D ?
Spróbuj poprzełączać tryby: single monitor, dual view itd.
Obraz jak odpale sam TV dziala poprawnie na rozdzialce 1360x768

Tak, chce widziec to samo na tym i na tym. Wlaczam film na PC i ide ogladac go na tv, cos takiego ;p. Tylko tv mam tak ustawiony ze nie moge korzystac z myszki i klawiatury i jako jeden ekran tylko TV.

Mam jeszcze pytanie dotyczace dzwieku. Chce zrobic tak zeby dzwiek z PC byl odtwarzany na glosnikach telewizyjnych. Posiadam kabel jack-2x chinch. Jest w ogole taka mozliwosc?
 

klolik

New member
Czyli problem to tylko odpowiednie ustawienia w sterownikach karty. Ja nie używałem nigdy wyświetlania na tv i lcd kompa jednocześnie. Masz tu różne rozdziałki, nie pamiętam ale któreś z ustawień pozwala pewnie na takie coś. Musisz potestować.
A próbowałeś już jakiś film zapodać i jakie były tego efekty? Czyli gdzie się wyświetlał.
Ja korzystam tylko z lapka a tam sterowniki są trochę ograniczone co do swych możliwości i ustawień. Poniżej kilka tematów o podłączaniu pc do tv:
Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa
Hdmi-dvi

Co do audio. Teoretycznie tak - podłączasz do karty i do tv.
Nie wiem jak jest w Twoim tv, ja mam do złącza pc przypisane złącze audio (zwykły jack) tak samo do złącza hdmi - osobny jack. I tylko podłączając do nich mam dźwięk w tv z kompa. Kabel jack-jack.

Pozdrawiam
 

ths

New member
Bede kombinowal cos z ustawieniem tego obrazu, zobacze na najnowszysch sterownikach moze.

Jeszcze co do tego dzwieku, to nie mam pojecia gdzie moge ustawic cos takiego w tv zeby dzwiek byl z PCta
 

klolik

New member
A instrukcję miałeś w pudełku z tv :confused:
Zerknij tam - powinno być o podłączaniu różnych urządzeń do tv, m.in. kompa. Powinno wystarczyć podłączenie w odpowiednie miejsce bez dodatkowego ustawiania.
Jak będziesz mieć problem to podeślij mi na PW stronę/y z instrukcji dot. wyglądu i opisu złączy z tyłu tv.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry