Podłączenie tunera n do amplitunera Onkyo TX-NR 509

lobo0

New member
Witam chce zakupic kable HDMI do podlaczenia Dekoder N -> Onkyo TX-NR 509 -> Telewizor Panasonic TX-P50X10Y.
Zależy mi na tym, aby móc słuchać muzyki z kanałów muzycznych na kinie domowym bez włączania telewizora, a jak powszechnie wiadomo przy TV wyłączonym na Stand-by pojawia się na dekoderze N słynny komunikat "Błąd HDCP". Jaki kabel HDMI kupić, aby przy wyłączonym TV na Stand-by można było słuchać muzyki na kinie?
 

Goreaga

New member
Polecam kable iHDMI polski wynalazek specjalnie do n dziala bo sam sprawdzilem ale nie latwo je kupic znam sklep w Krakowie ktory takie kable ma
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Witam chce zakupic kable HDMI do podlaczenia Dekoder N -> Onkyo TX-NR 509 -> Telewizor Panasonic TX-P50X10Y.
Zależy mi na tym, aby móc słuchać muzyki z kanałów muzycznych na kinie domowym bez włączania telewizora, a jak powszechnie wiadomo przy TV wyłączonym na Stand-by pojawia się na dekoderze N słynny komunikat "Błąd HDCP". Jaki kabel HDMI kupić, aby przy wyłączonym TV na Stand-by można było słuchać muzyki na kinie?

Najtańsze rozwiązanie do dekoder bezpośrednio do TV i optykiem do ampli, ale tracisz menu z ampli podczas korzystania z tunera.
 

lobo0

New member
Najtańsze rozwiązanie do dekoder bezpośrednio do TV i optykiem do ampli, ale tracisz menu z ampli podczas korzystania z tunera.

No właśnie wtedy gdy Dekoder jest bezpośrednio połączony z TV a on jest w Stand-by to pojawia mi się na wyświetlaczu "Problem HDCP" więc dołożenie optyka z TV do ampli w jaki sposób miałoby poprawić tą sytuację.

Co do iHDMI to jeżeli jest inne rozwiązanie to wolałbym uniknąć wydawania 150zł

Może ktoś ma Dekoder N podłączony do Ampli Onkyo i może rozwiać moje obawy jak to funkcjonuje, bo być może moje obawy są niezasadne.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
No właśnie wtedy gdy Dekoder jest bezpośrednio połączony z TV a on jest w Stand-by to pojawia mi się na wyświetlaczu "Problem HDCP" więc dołożenie optyka z TV do ampli w jaki sposób miałoby poprawić tą sytuację.

Co do iHDMI to jeżeli jest inne rozwiązanie to wolałbym uniknąć wydawania 150zł

Może ktoś ma Dekoder N podłączony do Ampli Onkyo i może rozwiać moje obawy jak to funkcjonuje, bo być może moje obawy są niezasadne.

W taki sposób, że dekoder podłączysz bezpośrednio to TV, to po wyłączeniu TV dźwięk pozostaje na optyku. Nie podałeś dokładnie jaki to dekoder, ale jakbyś zerknął w moją sygnaturkę to byś zobaczył, że posiadam ADB 2850 i wspomniane przez Ciebie onkyo.... Dodam, że wszystkie dekodery n są produkcji ADB....
 
Ostatnia edycja:

lobo0

New member
Ja mam ADB 5720SX CLRA i nie mam jak sprawdzić czy po przy komunikacie "Błąd HDCP" jest dźwięk na optyku bo nie mam jeszcze ampli. Czy ktoś to może potwierdzić?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Ja mam ADB 5720SX CLRA i nie mam jak sprawdzić czy po przy komunikacie "Błąd HDCP" jest dźwięk na optyku bo nie mam jeszcze ampli. Czy ktoś to może potwierdzić?

Ja nie pisałem, że akurat u mnie jest błąd HDCP, mój tuner nie ma akurat wyświetlacza - więc ciężko powiedzieć.

Być może po prostu jak podłączysz wszystko po hdmi, to okaże się, że po wyłączeniu tv masz dźwięk po hdmi, bo wtedy następuje ponowne zestawienie sesji hdcp z samym ampli (chwila przerwy będzie). Podłącz, sprawdź i wtedy kombinuj. Optyk zawsze możesz dokupić, ja za swój dałem całe 8 zł, a podłączyłem tak, żeby nie bawić się z trybem hdmi thru w standby, który w Onkyo jest prądożerny. pozdr
 
Do góry