Podłączenie telewizora lcd z kompem?!?

kamil.m

New member
Witam mam pytanie odnośnie podłączenia telewizora lcd, z kartą graficzną GeForce FX 7900 GS. Wiem, że może były podobne tematy, ale jestem laikiem i nie mam o tym zielonego pojęcia. Mam stary kabel z jednej strony jest euro z drugiej wtyczka do tv-out 4-pinowa, no i oczywiście dźwięk, ale działał on w starej karcie graficznej (w tej mam tv-out 7 pinowy). Do tej grafiki dostałem przejściówkę, z jednej strony wejście 7 pinowe do wyjścia tv-out, a z drugiej 3 wejścia zielone, fioletowe i czerwone. Jaki dokładnie kabel (proszę o linka) muszę zakupić żeby na telewizorze był obraz i dźwięk. Z góry dziękuje za pomoc !!!
 

klolik

New member
Witam
Po pierwsze podaj jakie masz wyjścia na grafice i jakie wejścia w tv.
Lub jeśli nie wiesz co jest co to podaj dokładny model i grafiki i tv.
Tu masz klasyfikację połączeń.
Połączenie przez s-video (tv-out) sobie podaruj - to się do podłączania kompa do lcd nie nadaje - niska rozdzielczość.
Drugie połączenie to kablem d-sub (ten co podłączasz zwykły monitor). Oczywiście jeśli Twoja grafika i tv ma takowe.
Karty grafiki z tej serii (z tego co widziałem) mają po 2 wyjścia dvi, więc dla Ciebie jest rozwiązanie trzecie:
Kabel dvi-dvi lub dvi-hdmi
Kabla poszukaj na na allegro (nie będę wskazywał konkretnej propozycji-na pewno znajdziesz jakiś) lub w innych sklepach w necie.

Co do dźwięku to możesz podłączyć kablem typu jack lub jack/chinch. Tylko stereo lub jeśli masz inne wyjścia dźwiękowe z kompa to np. spdif

Poszukaj postów o podłączaniu kompa do lcd/plazmy.
Jakby co pytaj dalej

Pozdrawiam
 

jerzy_staniec

New member
Podłączenie Laptopa i LCD Toshiba

Witam,

Prosze o info jak najlepiej podlaczyc Laptopa to LCD Toshiba.
Czy mozna przejsciowka D-sub -> DVI w PC i potem kablem DVI- HDMI do TV ? Czy moze bezposrednio D-sub z PC do TV ?

Co lepsze ?
 

klolik

New member
A szukałeś może odpowiedzi na to pytanie w wielu już tematach o podłączaniu PC i TV? Chyba nie bardzi skoro zadajesz takie pytanie które już wielokrotnie się powtarzało.


W skrócie łączysz d-sub/d-sub albo dvi/hdmi (jeśli masz). Nie inaczej.
 
Do góry