Podłączenie suba pod zasilanie amplitunera, HK AVR 255 +Tonsil 200A

n3q

New member
Panowie, czy bezpiecznym/zalecanym jest podłączenie suba (tonsil 200A) pod amplituner HK AVR 255, który wyposażony jest w dodatkowe gniazdo zasilania?

Zastosowanie to jest bardzo praktyczne, a sam producent w instrukcji amplitunera nie precyzuje jakie urządzenia powinny czy też nie powinny być pod to gniazdo podłączone jednak w internecie można zaleźć opinie wskazujące, iż sub ze względu na swoją moc podłączony powinien być bezpośrednio do sieci. Jak to w końcu jest?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Też tak kiedyś miałem podłączony sub pod Yamahę ze względów praktycznych. Nie musiałem wtedy włączać osobno zasilania suba. Jak zmieniłem ampli na wyższy model to nie miał już złączy zasilania w ampli i dlatego pytałem o to na forum.
Fachowcy stwierdzili, że tak się nie robi bo mogę uszkodzić ampli i stwierdzili, że sub musi mieć osobne zasilanie.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
To gniazdo zostało stworzone raczej pod zasilanie playera dvd bądź BD. Ja uważam, że sub powinien być podłączony pod oddzielne gniazdo
 

n3q

New member
W instrukcji producent wskazuje, że do gniazda nie powinno podłączać się urządzeń typu odtwarzacze dvd ponieważ np. kalentarz czy czas się każdorazowo resetują..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry