Podłaczenie Sub do ampli

QUANTUM678

New member
Witam wszystkich.Proszę o poradę chciałbym podłączyć ampli do suba Z tyłu sub znajdują się trzy wejścia .Jedno oznaczone line a dwa to chyba rca .Czytałem na forum ale niestety nie potrafiłem znależć odpowiedzi jaka jest różnica pomiędzy tymi gniazdami i którym lepiej .Czy ma to znaczenie do czego będzie sub używany czy stereo czy też kino domowe ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ma znaczenie. Napisz jak radzi kolego wyżej jaki model suba i jaki model ampli też nie zaszkodzi. A le takie rzeczy są w instrukcji suba/ampli
 

QUANTUM678

New member
To jest GOKY SW-900 .Ampli to pioner 727 .To są stare sprzęty .Instrukcje zgubiłem .w tej chwili połaczone sa pojedynczym kablem .Gdzieś czytałem o przewodach typu Y rca -2 rca .Jest taka możliwośc tylko się zastanawiam czy to coś dać
 

MKa11

New member
Co do suba, wg modelu sw-800 jest pojedyncze rca na LFE (opisane jako sub.woofer) i 2x rca z opisem line. Nie potrafię zidentyfikować ampli, no chyba że to ten analogowy vintage ;) jeżeli ampli obsługuje LFE to wystarczy tym pojedynczym. Możesz podłączyć Y, zobacz czy będzie różnica, ale to zależy od ampli i tego jak obsługuje suba.
 
Do góry