podłączenie starego wzmacniacza do nowego TV

Wesley1

Member
Bez reklam
Na portalach aukcyjnych są dostępne przejściówki z HDMI na chinch są tez Optyczne na chinch, wystarczy poszukać.
 

martingg

Member
nie prościej bez konwertera? średnio mam zaufanie do takowych urządzeń, zdaje sie iż to są wejscia mojego TV

3a62ebc240bda6be569485a3ebf8
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
O tym L/R coś więcej piszą w instrukcji? To wejście czy wyjście? Następne gniazdko to optyczne i prosty konwerterek do tego.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Masz chyba model 7304 a nie 7034? :)
Według instrukcji, jest to wejście a nie wyjście rca L\R, więc nie wyjdziesz nim z tv.
Koledzy dobrze piszą. Podłączasz przez gniazdo słuchawkowe (masz androida, więc myślę że w ustawieniach masz możliwość zmiany działania tego wyjścia na: słuchawkowe, liniowe, regulowane, subwoofer, przynajmniej w Sony tak jest) i podłączenie kablem JACK - 2XRCA.
Ewentualnie gdybyś chciał mieć lepszy dźwięk, to kupujesz konwerter (DAC) optyczny - 2xRCA.
 

martingg

Member
to jeszcze 1 pytanie skoro już tu jestem :) jako iż jak pisałem jestem zielony ...

jakbym sprzedał rotela (jest po modzie u ROTELtuning.pl – Modyfikacje wzmacniaczy Rotel jak dla laika jak ja gra super) dałoby coś kupić podobnego tylko z wbudowanym softem abym mógł bezpośrednio rzucać muzykę z niego? Teraz mam podpiętego google chromecast do rotela i sobie odpalam tidala na komórce i potem daje z google home odtwarzanie muzyki na google chromecast ktory rzuca ją na rotela i na głośniki...
Jakość jest ok szału nie ma jest strata względem simpleyera tylko simpleyaer softowo już umarł niestety i stwarza problemy temu zastąpił go chromecast.
Niestety router się przeniósł do innego pokoju, a że to żelbet to ma problem z łapaniem wifi czasem ... stąd moje pytanie jakiś inny patent na muzyke i dzwiek z tv?

Głośniki Elac FS 217


reasumując wywód szukam:
Opcja 1 urządzenia które zastąpi Rotela czyli wzmacniacz stereo nowszej technologi z wbudowanym wifi i jakimiś odtwarzaczami (zdaje sie yamaha ma takie cuda?) i aby dało się podpiać TV bezposrednio
Opcja 2 czegoś co zastąpi google chromecast jakimś niewielkim kosztem które będzie służyło tylko do streamingu muzyki + służyło za przejściówkę między TV a Rotelem
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Wyszukaj sobie AMPLITUNER STEREO. Jest tego całe mnóstwo... Może być jak najbardziej Yamaha ( R-N303D, R-N 602, R-N803D), może być Onkyo TX-8250, Pioneer SX-N30AE... Są również z wejściami HDMI (możesz podłączyć przez ARC - chociaż nie zawsze chce to współpracować :) ) Denon DRA-800H, Onkyo TX-8270, Marantz NR1200, Onkyo TX-8390... To tylko część modeli. Wszystko zależy ile chcesz wydać i który dźwięk najbardziej Ci "podejdzie".

Twój DAC ma niestety opt out, czyli wyjście. Nie da się go wykorzystać w połączeniu między Tv a wzmacniaczem. Jeżeli ma być w miarę tanio, to zostaw sobie Chromecast i dokup tylko DACa z opt in i wyjściem 2xRCA. Ewentualnie najtańsza wersja z przewodem podłączonym do gniazdka słuchawkowego.

Pzdr.
 

martingg

Member
jak juz mowiłem jestem laikiem nawet nie wiedziałem że jest coś takiego jak amplituner stereo :) zawsze mi się amplituner z kinem domowym kojarzył :)
słaby czas żeby jeździć i słuchać ampli musze to przemyślęc ...

teoretycznie najwygodniej i najprosciej jack-> 2x chinch?
 
Ostatnia edycja:

martingg

Member
ok mądry ja ... przeciez do chromecast mam jack -> 2x chinch przepiąłem z chromecast na wejscie słuchawe do TV ... działa :D

polecacie jakiś lepszy kabelek? potrzebne 3m ... no i zostaje upierdliwość braku pilota do rotela ale cóż taki urok retro :)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Zobacz w ustawieniach androida. Dźwięk - wyjście słuchawkowe/audio - i zmień na wyjście audio regulowane. Nie wiem tylko czy Sony i Philips ma taką samą nakładkę, ale jeżeli tak, to będziesz mógł sterować głośnością poprzez tv.
Kabelek jakiś tani ale w miarę solidnie wykonany.
 

janusz

New member
Bez reklam
jack -> 2x chinch w wyjścia słuchawkowego.
Takie rozwiązanie działa ale ma wady. Pierwszej nie jestem pewien, ale chyba nie da się włączyć dźwięku TV bez wzmacniacza bez każdorazowego wyjęcia jacka z TV (nie każdemu to przeszkadza). Druga wada moim zdaniem dużo ważniejsza to jakość dźwięku takim połączeniem jest bardzo słaba. Ktoś wcześniej oferował FiiO D03K Taishan, miałem to urządzenie przez rok i powiem, że gra to o niebo lepiej niż z wyjścia słuchawkowego. Nawet dźwiek z Tidala z TV był konkurencyjny do dźwięku z CD/DVD w cenie do 1000 zł. Wada to FiiO musi być podłączone do zasilania, więc dodatkowy kabelek, ale urządzenie może być schowane bo nic w nim nie musisz ustawiać. No i głośność przez TV nie ustawisz, ale Rotel odwdzięczy się super dźwiękiem.
 
Ostatnia edycja:

martingg

Member
Tak wiec w opcjach wejścia słuchawkowego nie ma nic innego poza głośnością i nie widzę jak to przełączyć w starym TCL jak podpialem sluchawki to widzialem dajać glośność glosniki i nizej sluchawki trzeba bylo strzalka przelaczyc na sluchawki i bylo ok teraz widze opcje glosnosci sluchawek tylko w menu tv nigdzie indziej

Moge miec jednoczesnie podpiety jack i jest rownoczesnie dzwiek z tv jak i z glosnikow

widzę że FiiO D03K Taishan tani mam w sumie dobry kabelek 2x rca - 2x rca to moglbym go wykorzystac i po problemie
 
Do góry