Podłączenie sprzętu pod LCD Samsung LE27T51B

grzesiek3210

New member
Witam! Jestem nowy na forum i mam probelem.Kupiłem tego właśnie LCDka po dobrej cenie 2799zł (wiem że nie jest to może cud techniki ale miałem ograniczone fundusze).I mam do was takie pytnie jak podłączyć do niego tuner cyfrowy polsat( Echostar DSB 616) który posiada tylko euro złącze.Oraz DVD WIWA 228 która posiada s-video, composit(dobrze mówię,2 audio 1 obraz)oraz Euro_Osobiście mam podłączone tak.
Cyfrowy Polsat:Euro -> Euro
DVD Wiwa 228 :composit -> composit
Czy da się to jakoś inaczej podłączyć żeby uzyskać lepszy obraz.Na DVD jest nawet ładnie ale chciałbym wykorzystać na max.możliwości.
I powiedzcie mi jeszcze dwie rzeczy

1.czy ten LCD będzie zgodny z HDTV rozdzielczość ma w miarę ok ale nie ma HDMI tylko DVI.
2.I druga czy przy takim podłączeniu jak mam wykorzystuję skanowanie progresyne czy nie.I czy skanowanie wogóle występuje jeżeli ani ECHOSTAR ani DVD WIWA nie ma Skanowania progresywnego tylko sam TV?
Pozdrawiam i dziękuję.Jak możecie to piszcie co ciekawego wiecie na temat tego TV bo w necie nie mogłem znaleźć żadnych testów w PL języku
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Niestety Twój tuner nie jest rewelacyjny. Kupując tanszy telewizor musisz zadbać o lepszy sygnał .
Ten telewizor ma rozdzielczośc 1366 - więc tak samo jak 90% wszystkich LCD - odbierze sygnał i przeskaluje go do swoich mozliwosci.
 

grzesiek3210

New member
Dzięki za odp:) a co powiesz na temat podłączenia DVD.Wyjscie w dvd RGB lub SCART(ale nie wiem czy obsługuje komponent przez SCART).Model WIWA hd-228.

I mam jeszcze pytanko czy kupno tego odtwarzacza [http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=96201987
będzie dobrym wyborem.W LCD nie mam wyjsica HDMI ale mam DVI.Puściłbym sygnał przez DVD HDMI-> LCD DVI czy jakość obrazu była by zadowalająca?I jak się ma ten model do oddtwarzania filów w DIVX itp.Nie ma problemów.Jak możecie to wrzućcie jakiś inny model który uważacie że będzie lepszy.Czy kupując ten model DVD i pusczenie sygnału przez HDMI->DVI bedę miał dużo lepszy obraz niż na taniej WIWIE po RGB?Chodzi mi o to że chciałbym wykorzystać cyfrowe złącze a nie "lecieć"na słabym RGB.
 

marcin76

New member
z tego co tu wyczytałem na tym forum to jeśli kupiłeś TV bez złacza HDMI to możesz zapomnieć o wykorzystaniu maxymalnym go do odbioru filmow w HD.
Ktoś pisał na forum ostatnio ze kupno teraz TV bez złącza HDMI to duży bład!
 

xroma

New member
marcin76 napisał:
z tego co tu wyczytałem na tym forum to jeśli kupiłeś TV bez złacza HDMI to możesz zapomnieć o wykorzystaniu maxymalnym go do odbioru filmow w HD.
Ktoś pisał na forum ostatnio ze kupno teraz TV bez złącza HDMI to duży bład!

HDMI i DVI to to samo ( tylko różnica wtyków )
Są to wejscia cyfrowe i nie ma znaczenia czy łączymy przez HDMI-HDMI czy HDMI - DVI.
 

grzesiek3210

New member
Dzięki!Też zaczynałem się martwić że zchrzaniłem że nie wziąłem ze złączem HDMI.Pomóżcie mi coś jeszcze w sprawie tego DVD.I jak byście mogli to pomóżcie mi w sprawie kabla do Cyfrowego polsatu(euro->euro) bo mam oryginalny który został mi po cyfrze a naczytałem się tutaj troszkę że to najgorszy badziew.I zakup czegoś lepszego powinien podobno poprawić mi jakość,nie wiem na ile ale podobno mówicie że będzie lepiej.To podajcie jakieś linki do dobrych kabli w cenie do 200zł.Dzięki i pozdrawiam
 
Do góry