Podłączenie Sony KDL-55W829B pod zewn. system audio

jimmx

New member
Witam,

Od kilku dni walczę z podłączeniem telewizora Sony KDL-55W829B do amplitunera by dźwięk szedł mi przez domowy system audio.
Łączę go za pomoca kabla SPDiF (z tyłu telewizora jest wyjście OUT SPDiF) z amplitunerem Pioneer VSX-817.

Na TV w opcjach wybieram że Audio ma lecieć z zewnętrznego systemu Audio a nie z głośników telewizora... i nic... cisza... Ani dźwięku z głośników telewizora ani z systemu audio.
Kupiłem już nawy nowy kabel SPDiF bo wydawało mi się że może uszkodzony jest.

Co lepsze... wcześniej ten amplituner grał z telewizorem Toshiba Regza 3030Z i wszystko było OK.
Dopiero teraz jak kupiłem nowego Soniacza to jakieś problemy się zrobiły.
Na amplitunerze tez już przeszedłem wszystkie ustawienia.

Może mial ktoś podobne problemy i jakos temu zaradził ?


Wejścia i wyjścia na poniższych obrazkach:
vpjy1q.jpg


ysbld7.jpg
 

Yan00sh

New member
Ja też miałem problem z wydobyciem sygnału audio z tego TV i podaniem go na wzmacniacz zewnętrzny.
Próbowałem na różne sposoby - poprzez SCART czy RCA - bezskutecznie. Różne próby ustawień wyjść w menu TV - nie udawało się.
Ostatecznie podłączyłem z wyjścia słuchawkowego. Ale uważam, że to nie jest dobre rozwiązanie.
Czeka mnie chyba konsultacja z Sony Center albo jakimś doradcą technicznym....

Dodam, że instrukcja do tego TV to jakaś porażka :rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

jimmx

New member
Ja też miałem problem z wydobyciem sygnału audio z tego TV i podaniem go na wzmacniacz zewnętrzny.
Próbowałem na różne sposoby - poprzez SCART czy RCA - bezskutecznie. Różne próby ustawień wyjść w menu TV - nie udawało się.
Ostatecznie podłączyłem z wyjścia słuchawkowego. Ale uważam, że to nie jest dobre rozwiązanie.
Czeka mnie chyba konsultacja z Sony Center albo jakimś doradcą technicznym....

Dodam, że instrukcja do tego TV to jakaś porażka :rolleyes:

Hehe... dokłądnie tak samo udało mi się zrobić - przez słuchawki podłączyłem - ale to jest pośrednie podłączenie poza tym stereo.
Instrukcja to jakiś manual tylko do uruchomienia telewizora :)

Niby cała instrukcja jest w menu na TV... ja tam jednak wolę książkę.

No cóż... może ktoś inny rozwiązał nasz wspólny już problem ?
 

student

New member
Witam,

Na TV w opcjach wybieram że Audio ma lecieć z zewnętrznego systemu Audio a nie z głośników telewizora... i nic... cisza... Ani dźwięku z głośników telewizora ani z systemu audio.

To nie ma znaczenia dla wyjścia optycznego i HDMI.
Najwyżej dźwięk będzie szedł również z TV jeśli tego nie wybierzesz, a regulacja głośności będzie niezależna dla TV i amplitunera.
Sprawa ma się inaczej jeśli chodzi o wyjście słuchawkowe (link podaję niżej).
Poza tym z wyjścia słuchawkowego będzie tylko stereo bo to wyjście analogowe.
O Dolby można zapomnieć.

ps. dla wyjścia słuchawkowego warto ustawić coś co tu opisałem http://www.hdtv.com.pl/forum/1117322-post2.html
ps2. dziwne, że Ci dźwięk nie śmiga opticalem, zadzwoń do Sony Center (uważaj na koszt połączenia, mimo nielimitowanych połączeń w mojej taryfie to nabija wedle własnego cennika bo nr zaczyna się na 801...)
 
Ostatnia edycja:

mromat

New member
Jesli masz amplituner z wejsciem optycznym zaden DAC Ci nie jest potrzebny.
Za to polecam DAC Fiio D3 jesli masz wzmacniacz stereo jedynie z wejsciami RCA (czincz)
 

piotrekh_gry

New member
Zakupiłem dzisiaj 50W829B i połączyłem tv z amplitunerem przez optyk w ustawieniach tv przełączyłem na dźwięk przez system audio i wszystko śmiga...
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Opisywany tv nie ma Rca. Nie można więc podpiąć dźwięku czinczami. Tylko optyczny lub słuchawki. Wejście słuchawkowe jest też opisywane jako wyjscie audio. Ma ono też niezależną regulacje od głośników tv. Nie kupuj żadnych konwerterów. Pozdrawiam
 

Yan00sh

New member
Opisywany tv nie ma Rca. Nie można więc podpiąć dźwięku czinczami. Tylko optyczny lub słuchawki. Wejście słuchawkowe jest też opisywane jako wyjscie audio. Ma ono też niezależną regulacje od głośników tv. Nie kupuj żadnych konwerterów. Pozdrawiam

Kolego...to jest konweter optyka-> RCA i wydaje mi się, że rozwiąże mój problem na tą chwilę.
Jak sprawdzę to opiszę :beer:


Wytalkowane z GT-I9100
 

student

New member
Wejście słuchawkowe jest też opisywane jako wyjscie audio. Ma ono też niezależną regulacje od głośników tv.


Wyjście słuchawkowe ma niezależną regulację od głośników ale trzeba tą opcję najpierw aktywować.
W ustawieniach TV należy przełączyć na "wyjście audio" oraz ustawić regulację głośności na "stały".
Jeśli nie ustawimy "stałej głośności" to dźwięk owszem i będzie na zewnętrznych głośnikach podłączonych pod apmlituner ale nie będzie to niezależny sygnał gdyż robiąc głośniej TV głośniej też będzie na zewnętrznych głośnikach - a tego przecież nie chcemy ;-)
Opisałem to na 1 stronie tego wątku pod linkiem do swojego wcześniejszego wpisu http://www.hdtv.com.pl/forum/1117322-post2.html.
 
Ostatnia edycja:

student

New member
Konwerter podłączony i śmiga jak ta lala...:)

Janusz, jak wygląda sytuacja gdy z TV leci Dolby...
..konwerter robi z tego stereo czy jest szum?
i druga sprawa, podczas emisji na tunerze, z którego masz kablówkę/satelitę zmieniasz sygnał z dolby na stereo - jak wówczas reaguje konwerter?

pozdro
 

Yan00sh

New member
Janusz, jak wygląda sytuacja gdy z TV leci Dolby...
..konwerter robi z tego stereo czy jest szum?
i druga sprawa, podczas emisji na tunerze, z którego masz kablówkę/satelitę zmieniasz sygnał z dolby na stereo - jak wówczas reaguje konwerter?

pozdro
Sorry, ale jak "rozpoznać" dolby z TV?


Wytalkowane z GT-I9100
 

student

New member
Sorry, ale jak "rozpoznać" dolby z TV?


Wytalkowane z GT-I9100

Janusz nie załamuj mnie :blagam:
...dolby można "rozpoznać" przede wszystkim po jakości dźwięku (dźwięk jest bogatszy/głębszy - nawet na 2 głośnikach czuć jakby był na kilku poziomach) - naprawdę nie czujesz różnicy..?
a jeśli masz słaby słuch to po komunikacie na tunerze albo amplitunerze..
na tunerze masz odpowiedni znaczek jak włączysz kanał nadawany w dolby a na amplitunerze wyświetla komunikat, że to dźwięk dolby (podaje ilość kanałów i jakość próbkowania dźwięku) a nie pcm
zatem jak z tym dolby ?

pozdro
 
Ostatnia edycja:
Do góry