Podłączenie PS4 do zestawu audio. HDMI - 2RCA...?

edelman2

Member
Witam wszystkich,

Nie wiedziałem czy pisać tutaj czy w dziale PS4, skoro tutaj mamy tematy o podłączaniu, więc zacznę tutaj. A mianowicie.

Planuję zakup PS4. Chciałbym swoje PS4 podłączyć pod zestaw audio (odtwarzacz, wzmacniacz, kolumny, głównie pod wzmacniacz), zależy mi na dźwięku z kolumn a nie z tv. We wzmacniaczu nie ma optyka, jest tylko wyjście RCA (Aux), w konsoli jest optyk i hdmi. Możecie mi podpowiedzieć jak zrobić by uzyskać dźwięk z kolumn zestawu audio?

1. Czy kabel HDMI - RCA załatwi sprawę? Widziałem takie na allegro, koszt 20-30zł. Hdmi do konsoli, a Rca do wyjścia AUX we wzmacniaczu. Jakoś tego nie widzę, ale może ktoś coś wie w tym temacie.

Kabel Adapter HDMI - Wideo 3 x RCA Cinch 1,5m FVAT (6357766278) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

2. Kupiłem sobie kiedyś konwerter audio z cyfrowego na analogowy. W zestawie był optyk, do tego kabel RCA. Podłącza się go optykiem do konsoli, potem do konwertera. Od konwertera idzie 2RCA i dalej do AUX wzmacniacza. Czy ta opcja jest bardziej wiarygodna? Nie sprawdzałem tego nie wiem czy działa.

Przykład konwertera jaki kupiłem, w zestawie kabel optyczny tonsilk, plus 2RCA.

KONWERTER AKTYWNY OPTYCZNY TONSILK COAXIAL 2xCINCH (6218338878) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Pytam, ponieważ jeśli opcja 1 jest możliwa, to obstawałbym za zakupem PS4 Slim bez optyka. Jeśli nie to kupię starą wersję z optykiem.

Dzięki z góry ;)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Jak juz to do wejsc RCA we wzmacniaczu, nie do wyjscia AUX. Poczekaj do listopada, kup ps4 pro i uzyj konwertera z optyka na rca, ktory juz masz. Nie myslales nad kupnem ampka i zestawu min. 5.1? Ta pierwszTwoja opcja hdmi-rca, to jest tylko do obrazu.
 
Ostatnia edycja:

edelman2

Member
Wiesz co, no nie bardzo. Nie chcę kupować kolejnego zestawu głośników, skoro mam dobre Tannoye w zestawie audio. Dokładnie miałem na myśli RCA we wzmacniaczu, mam je oznaczone jako AUX, wcześniej podłączałem w te wyjścia PS3 i latało, no ale PS3 miało inne wyjścia m.in s-video rca i problemu nie było. Tak czy siak idzie przez AUX we wzmacniaczu ;)

Co do PS4 PRO, to ta konsola szczerze jest dla mnie pomyłką. Oszukane 4K ;) Tyle że wydajniejszy procek i lepsza karta graficzna. Moim zdaniem nie opłaca się, koszt 1999zł...
 

edelman2

Member
Konwerter już mam taki jak w drugim linku ;) OK. Dzięki za pomoc. Aaaa, w ustawieniach konsoli będę musiał coś zmienić, że dźwięk z głośników audio a nie z tv, orientujesz się? W PS3 coś się tam zmieniało.

ps. 1799 myślę, że w promocji może na święta...
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Ultima ma za 1799 w przedsprzedazy. Sadze. Ze MM, Saturn tez za tyle wystawia. W PS4 w ustawieniach audio zmien na digital optical out. Jakos tak :)
 

edelman2

Member
Aha skoro takie ceny. Oczywiście z ciekawości będę obserwował jak wycenią. Slim jest po 1549 1TB. Cena starej wersji szybuje w dół. Jak wejdzie Pro to pewnie cena PS4 podstawowej 1TB zejdzie do 1300.

Na koniec jeszcze jedno pytanie odnośnie podłączenia. Czy takie podłączenie poprzez konwerter czyli przepuszczenie dźwięku cyfrowego na analogowy, może jakoś negatywnie wpłynąć na sprzęt, tzn czy np może uszkodzić kolumny tfu tfu ;)
 
Do góry