Podłączenie PS3, Sat-Ferguson 8900HD, AVR-390 denon i panasonic37"

Yankee

New member
Witajcie,

Jak podłączyć ze sobą Ps3, odbiornik satelitarny ferguson 8900HD AMplituner Denon AVR-390 i telewizor panasonica TX-37LZD85
W załączeniu tyły tych urządzeń.

zależałoby mi na tym, aby włączając tv i satkę nie trzeba było włączać amplitunera...
PS3 połączona z avr-390 gdyż chcę je wykorzystać jako odtwarzacz bluray (oglądanie filmów)

Do czego służy złącze w amplitunerze ARV-390 o nazwie "Monitor OUT" ? czy przy wyłączonym Amp będzie to złącze przesyłało sygnały z wejść HDMI ?

pozdrawiam
 

Attachments

  • avr-390.jpg
    avr-390.jpg
    273,8 KB · Wyś: 2763
  • Ferguson 8900HD.jpg
    Ferguson 8900HD.jpg
    37,6 KB · Wyś: 879
  • PS3 (fat).jpg
    PS3 (fat).jpg
    92,8 KB · Wyś: 2442
  • TX-37LZD85.jpg
    TX-37LZD85.jpg
    74,1 KB · Wyś: 2030

slawkor

Member
Bez reklam
(PS3 i Fergusona podpinasz do ampli)HDMI out z fergusona i HDMI out z PS3 do HDMI IN w ampli (ampli do tv) HDMI out z ampli do hdmi1 w tv i powinno wszystko śmigać.
 

Yankee

New member
(PS3 i Fergusona podpinasz do ampli)HDMI out z fergusona i HDMI out z PS3 do HDMI IN w ampli (ampli do tv) HDMI out z ampli do hdmi1 w tv i powinno wszystko śmigać.
A czy przy WYŁĄCZONYM Ampli będzie działała satka na telewizorze ?

A jeśli nie to może satkę do TV przez HDMI oraz optycznym do Ampli ?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
to sprawdź czy ampli przesyła dźwięk i obraz po hdmi gdy jest wyłączone - masz to w instrukcji
jesli nie bedziesz musiał włączać ampli - nie rozumiem dlaczego włączanie jest takim problemem - sądzisz że na prądzie zaoszczędziesz(jesli tak to sie ostro pomyliłeś)
 

slawkor

Member
Bez reklam
A czy przy WYŁĄCZONYM Ampli będzie działała satka na telewizorze ?

A jeśli nie to może satkę do TV przez HDMI oraz optycznym do Ampli ?

Pozdrawiam
Możesz i tak jeśli ampli nie przepuszcza w trybie stand by i włączanie ampli jest dla Ciebie problemem.
Poza tym niektóre dekodery satelitarne puszczają przez HDMI tylko stereo i żeby mieć DD5,1 trzeba puszczać dźwięk optykiem/coaxialem. Nie wiem jak jest w twoim przypadku zajrzyj do instr. ampli i dekodera.
 

Yankee

New member
to sprawdź czy ampli przesyła dźwięk i obraz po hdmi gdy jest wyłączone - masz to w instrukcji
jesli nie bedziesz musiał włączać ampli - nie rozumiem dlaczego włączanie jest takim problemem - sądzisz że na prądzie zaoszczędziesz(jesli tak to sie ostro pomyliłeś)
Dla mnie nie jest to problemem maglować sobie pilotami i włączać kilka urządzeń żeby dziecku bajkę włączyć. Gorzej jak żona będzie chciała sobie włączyć tv lub tez dziecko 7letnie.
 

Yankee

New member
JASNY SZLAG

Szkoda że tego wątku nie przeczytał ktoś, kto zna ten model amplitunera :-( Ja sam zresztą też jestem dupa :-(
Okazuje się, że denon AVR-390 ma 2 wejścia HDMI i jedno wyjście ale nie potrafi odtwarzać dźwięku przesyłanego po HDMI !!!!!! przepuszcza go dalej ale nie odtwarza!!!. Ja się pytam po jaką cholerę w takim razie są tam te złącza HDMI ?

Jak ja mam teraz to wszystko pospinać ?;-(
PS3 i Fredka po HDMI bezpośrednio do TV a z PS3 optykiem do Ampli tyle że brakuje mi w tym momencie dźwięku z Fredka na amplitunerze. W tym Denonie jest tylko jedno wejście optyczne.

Co myślicie o konwerterze optical->coaxial aby podłączyć dźwięk do amplitunera ? Gdzie można kupić jakiś dobry i tani konwerter ?

swoją drogą trochę wtopiłem ;-( Tylko kto by pomyślał że jak jest HDMI to nie będzie ono w pełni obsługiwane przez amplituner ?

Pozdrawiam
 
Do góry