Podłączenie ps2 do Samsunga 26"

Mefju

New member
Witam wszystkich mam małe pytanie a bardziej ma je mój znajomy a więc:
-Mam samsunga 26" HD ready i chcę do niego podłączyć Playstation 2 w menu pisze ze mam wejsc w "Tryb gry" ale to jest jakby wyłączone i nie moge na to wejść bo jest włączony Plug& Play to chyba działa na zmiane nie wiem do tego mam jeszcze pytanie gdzie mam włożyć te kabelki (biały ,żółty i czerwony)bo z tyłu tv są tylko białe i żółe
TV TO : SAMSUNG LE26S81B 26" z hd ready
a i sory że napisałem o ps2 w temacie o 3 ale tu zagląda dużo osób więc napisałem już tu,
dziękuje i pozdrawiam
 

szakal9999

New member
jak nie ma tv stereo, to czerwony sobie wisi swobodnie, a biały odpowiada za dźwięk mono. wcześniejszej części nie bardzo rozumiem, wpinasz, włączasz oba, przełączasz kanał na AV(lub cos w tym stylu) i działa
 

neospiderman

New member
Musisz sobie załatwić przejściówke composite -> scart.
Ale najlepiej to odrazu sobie kup kabelek RGB lub nawet lepiej component.
Poniewarz kabel composite daje beznadziejną jakość obrazu a w połączeniu z tv lcd to już całkiem masakra.
 

szakal9999

New member
O ile dobrze pamietam, to ta przejściówka to tylko kable do odpowiednich pinów podłącza. I tak pójdzie po composite, tylko wtyczka będzie inna, a PS2 to chyba i tak więcej nie wyciągnie.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
przewod do PS 2

zakup taki oto przewod, jest to najlepszy mozliwy sposob podlaczenia ps2 pod TV LCD, dzieki niemu uzyskasz rozdzielczosc progresywna, czyli 480p, jesli oczywiscie gra obsluguje taki tryb
http://www.allegro.pl/item319739124_markowy_kabel_hd_component_ps2_ps3_sklep_slask.html

a tak zmien ustawienia video w konsoli:
USTAWIENIA W MENU KONSOLI:

1. Załączyć konsolę bez włożonej płyty z grą /
filmem.

2. Wybrac opcje "SYSTEM CONFIGURATION" i
nacisnąć "X"

3. Wyszukać opcje "COMPONENT VIDEO OUT" i
nacisnąć "X"

4. Z dwóch dostępnych opcji wybrać :
"Y Cb/Pb Cr/Pr"
i nacisnąć "X"
5. Wyjść z powrotem do głównego menu
(wciskając klawisz "O")

6. Wyłączyć konsolę i ponownie ją uruchomić już z
płytą w środku
 
Do góry