Podłączenie projektora do kompa

pawelcio

New member
Witajcie
Mam kompa w jednym pokoju, projektor w drugim. Chciałbym go podłaczyć poprzez wejście monitorowe VGA (DSUB).
Ponieważ na przeprowadzenie wtyczki monitorowej przez ścianę musiałbym przewiercić otwór o średnicy conamniej 3cm(nierealne - żelbeton), pomyślałem o zastosowaniu dwóch kabli VGA-->BNC, w ten sposób, że połączyłbym je ze sobą wtykami BNC ,dzięki czemu otwór w ścianie mógłby mieć znacznie mniejszą średnicę (jak na poniższym schemacie):

(KOMP)<VGA>----<5xBNC>5xłącznik wtyczek BNC<5xBNC>----<VGA>(PROJEKTOR).


Czy takie połączenie będzie działało?
 
Ostatnia edycja:

tuptus55

New member
Połaczenie takie będzie działać ale i tak czeka cię lutowanie no chyba, ze kupisz dwa kable VGA-BNC i do tego beczki BNC żeby połaczyć końcówki BNC ze sobą. Czy nie prościej jest kupić długi kabel VGA (taki aby starczył do połącznia PC z projektorem), obciąć go, przeciągnąć sam kabelek przez otwór i polutować kable ze sobą. 15 kabli i każdy jest innego koloru więc nie sposób się pomylić.
 

pawelcio

New member
Dzięki, tak własnie planowałem zrobić (beczki BNC)...lutowania wolałbym uniknąć.
Kable BNC są solidne, więc mam nadzieję ,że obraz nie pogorszy sie znacznie przy łacznej długości kabli 6-7m?
 

gatar

Active member
Bez reklam
pawelcio napisał:
Ponieważ na przeprowadzenie wtyczki monitorowej przez ścianę musiałbym przewiercić otwór o średnicy conamniej 3cm(nierealne - żelbeton),

Taki przewiert jest realny. Kwestia narzędzi. Sprawdzone.
 
Do góry