Podłączenie PC + TV + Wzmacniacz Stereo

adso2009

New member
Jak w temacie chcę połączyć PC + TV + Wzmacniacz Stereo z głośnikami
Komputer - PC będzie stacją roboczą, ma przesyłać filmy, muzykę, dźwięk.
Jeśli film leci z komputera to obraz wiadomo do telewizora i dźwięk do głośników przez wzmacniacz
Jeśli zaś oglądam tv to chcę aby dźwięk szedł przez wzmacniacz do głośników.

Powiedzcie proszę jak to najlepiej i czym połączyć. Nie znam się więc pokornie proszę o radę.

Zapytacie o wyjścia.
Telewizor ten:
Samsung UE46F5300

wzmacniacz i głośniki to :
MARANTZ PM6004 + JBL STUDIO 190

komputer - pc
komputera jeszcze nie kupiłem, więc napiszcie po prostu w jaki port powinna być najlepiej wyposażona płyta główna, karta dźwiękowa, aby to wszystko można połączyć a ja już sobie taką kupię.

Chodzi mi o najlepsze możliwe połączenie tego zestawu, aby to wszystko dobrze współgrało i było łatwe w użytkowaniu.
film na pc to dźwięk przez wzmacniacz i do kolumn, a obraz do tv?
jeśli film z tv to dźwięk na wzmacniacz i do kolumn.?
Czekam na propozycję, z góry dzięki za poświęcony czas.
 

tdx

New member
Bez reklam
niestety Twój wzmacniacz nie ma optyka więc o ile jeszcze PC>>AMPLI podepniesz przez zwykły minijack>>2xchinch

Tak już z TV będzie problem bo albo go podepniesz przez gniazdo słuchawkowe z TV do ampli minijack>>2xchinch - ale wtedy głośniki w TV nie działają dopóki nie wypniesz wtyczki z gniazda słuchawkowego w TV

Można też próbować się wpiąć przez wtyk euro ale wtedy TV puszcza dźwięk tylko z DVB-T/C

TV z PC/lapkiem podpinasz przez HDMI
 

adso2009

New member
To powiedzmy, że kupuję ten wzmacniacz Harman Kardon HK 3490 + jbl 190
ten ma wyjście optyczne

wtedy
telewizor + kabel optyczny + wzmacniacz + dźwięk z tv ?
dobrze to rozumiem?

komputer + kabel optyczny + wzmacniacz = muzyka z komputera na głośnikach?

komputer + kabel hdmi + telewizor = obraz z pc na tv i tak samo dźwięk, który kablem optycznym zostanie przekazany na kolumny?

trochę zakręciłem ale tak to będzie?

oczywiście, jedno wejście optyczne więc będę kabel musiałprzepinać
 

tdx

New member
Bez reklam
Najlepiej
PC>>HDMI>>TV>>OPTYK>AMPLI
wtedy nic nie będziesz musiał przepinać

A kiedy TV nie będzie chodził
PC>>(jack-2xchinch)>>AMPLI
 

adso2009

New member
ok dzięki upewniłeś mnie, bo myślałem nad takim połączeniem.
Jednak połączenie PC>>(jack-2xchinch)>>AMPLI da słaba jakość więc chyba będzie lepiej odłączyć optyka od tv i dać do apli jak będę chciał słuchać dobrej muzy z pc?
 

Lukas3317

New member
Mam trochę inne pytanie, bo też mam podobną konfigurację. Mianowicie: komp, server multimedialny ps3, wifi, telewizor, optyk, dac, wzmacniacz. Telewizor to philips pfl5507. Czy ktoś wie co jest w stanie przepuścić ten tv po optyku. Czytałem gdzieś, że większość tv przepuści tylko 16/41, więc słabo jak by nie było. A większość muzyki jaką mam to flac 24/44 i więcej.
Pytanie więc ogólnie, czy tv nada się jako transport?
 

taki__jeden

New member
Podepnę się pod temat.

Mam TV Samsung F6400 + wzmacniacz Pionner A-337 + PC

PC podłączony do wzmacniacza przewodem minijack > 2xchinch
W ten sam sposób TV podłączony do wzmacniacza poprzez wejście słuchawkowe przewodem minijack > 2xchinch

W zależności czego chce słuchać, wybieram na wzmacniaczu inne źródło (TV, PC). I wszystko byłoby ok gdyby nie "buczenie" w głośnikach. Szczególnie to słychać przy dźwięku z TV i muszę wtedy na wzmacniaczu ustawić minimalną głośność (1 w skali 1/10) i zdecydowanie zwiększyć na TV żeby to buczenie zminimalizować.
Co ciekawe wystarczy, że odepnę przewód łączący wzmacniacz z PC lub odwrotnie i buczenie ustępuje ale niewygodne to rozwiązanie. Próbowałem zamienić miejscami przewody i bez efektu. Jakieś pomysły?
 
Do góry