Podłaczenie PC i Amplitunera.

gary1985

New member
Witam.Posiadam amplituner Denon 1611 oraz kartę muzyczną asus xonar dx.Chciałbym podłączyc jak najlepiej amplituner z pc.Aktualnie mam podłączone przez kabel hdmi.Tylko w opcjach dźwięku pisze realtek hdmi output.Czyli rozumiem że wykorzystuje tylko kartę graficzną do której podłączone jest kabel hdmi?Chodzi o to żeby wykorzystać kartę muzyczną.Tylko poszukałem trochę w Google i piszą że jednak dużo lepiej sprawuje się podłączenie przez hdmi , tylko że wtedy karta staje się bezużyteczna.Aż taka różnica jest w podłączeniu hdmi lub optykiem?
Zależy mi na dźwięku 5.1 oraz ddt dpr2.

Ogólnie planuje podłączyć tak:
ps3 - hdmi - amplituner
Pc - hdmi - amplituner
(Pc - optyk - amplituner) ???????
Amplituner - hdmi - tv
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Po hdmi poleci dts hd i d true hd po optyku nie ale karta asusa jest lepsza od zintegrowanego realteka.Jeżeli nie będziesz korzystać z dzwięku hd to możesz podpiąć optykiem.Zresztą sprawdz czy słyszysz różnicę w jakości jeśli nie to wróć do hdmi tu masz obraz i dzwięk w jednym.
 
Ostatnia edycja:

gary1985

New member
Jedynie co mi potrzebne to dźwięk 5.1 w filmach bluray oraz słuchanie muzyki.Oraz źródła dźwięku DD/DTS.I rozumiem że jak puszcze po hdmi to karta asusa będzie niepotrzebna?
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Dokładnie po hdmi bedziesz miał obraz/dzwięk w jednym i dodatkowo 5.1,7.1 w nowych formatach hd.Jedyne co przemawia za asusem to to że powinien podawać lepszej jakosci dzwięk.Porównaj obydwa rozwiazania w kinie i stereo jezeli usłyszysz dużą róznice na korzyść asusa to podłącz ampa do niego.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Dokładnie po hdmi bedziesz miał obraz/dzwięk w jednym i dodatkowo 5.1,7.1 w nowych formatach hd.Jedyne co przemawia za asusem to to że powinien podawać lepszej jakosci dzwięk.Porównaj obydwa rozwiazania w kinie i stereo jezeli usłyszysz dużą róznice na korzyść asusa to podłącz ampa do niego.
Przy dźwięku przekazywanym cyfrowo? Chyba, jakby karta graficzna miała uwalony układ do transferu danych... Ewentualne korzyści z użycia Xonara to aplikowane efekty DSP w czasie rzeczywistym, bo przetwornik DAC nie jest używany przy transmisji cyfrowej...
 

gary1985

New member
Czyli podłączyć poprzez hdmi i nie bawić się w używanie wejścia optycznego.No ale pewnie i tak zobaczę czy jest słyszalna różnica w dźwięku :p
 

ipsz

New member
HDMI pozwala na transmisje najnowszych formatów kompresji dźwięku czego nie potrafi SPDIF. O ile mnie pamięć nie myli, DTS-HD i wyższe działają tylko z HDMI. Inna sprawa, że te formaty rzadko są dostępne poza BR.
 
Do góry