Podlaczenie ONKYO 508 PROBLEM

surfpyton

New member
Witam :)

Jestem nowy wiec prosze mnie odrazu nie skreslac.

Chcialem sie dowiedziec jak moge podpiac amplituner do komputera i telewizora zebym mogl ogladac np telewizor (dzwiek z glosnika TV) i sluchac muzyki z komputera na amplitunerze. A jak chce to bez przepinania kabli wlaczal dzwiek z telewizora na amplitunerze

Komputer podlaczony kablem optycznym a TV HDMI
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mozna to zrobić na kilka sposobów.
TV - amplituner

1. podłączasz po kablu optycznym ( wyjście TV z wejściem w ampli)
2. podłączasz czinczami
3. amplituner i TV ma opcję ARC ( Audio Return Channel), dzięki czemu po jednym kablu HDMI którym masz podłączony ampli z TV prześlesz dźwięk w obie strony.

komputer - amplituner

Tutaj analogicznie do podłączenia wyżej, możesz podłączyć cyfrowo ( wyjście HDMI, optyczne, coaxial) lub analogowo za pomocą czinczy. Zależy jakie masz wyjście z komputera?. Możesz też podłączyć kablem mini jack-2RCA z wyjścia słuchawkowego w kompie.
W amplitunerze żeby słuchać z komputera czy TV musisz wybrać odpowiednie wejście do którego podłączyłeś np. CD, BD/DVD, CBL/SAT itp.
 

surfpyton

New member
W tym jest problem ze jak np zmieniam sobie na CBL/SAT to dzwiek sie automatycznie zmienia na dzwiek z ampli a nie z glosnika tv i wtedy automatycznie sie wylacza dzwiek z komputera
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zacznijmy od TV. Masz dekoder cyfrowy czy sygnał idzie z naziemnej? Nie bardzo rozumiem w czym problem? Ja mam dekoder N-ki podłączony bezpośrednio pod TV kablem HDMI a dodatkowo optykiem do ampli. Mogę sobie słuchać muzyki z odtwarzacza DVD na KD, a dodatkowo mam dźwięk na samym TV danego programu.
 

surfpyton

New member
Wiec tak

Mam Dekoder enki podlaczony HDMI do TV i komputer kablem optycznym do ampli a moj problem polega na tym ze jak podlacze dekoder do ampli bezposrednio to nie moge zrobic tak ze mam dzwiek z telewizora z glosnika TV i jednoczesnie grajac na PC mam dzwiek z PC
 
Do góry