Podłączenie Notebooka po HDMI to Amplitunera

pawp81

New member
Czy mając w notebooku wyjście HDMI będę mógł za jego pomocą przesyłać dźwiek i obraz do amplitunera posiadającego wejście HDMI (np HK AVR 355 lub Onkyo SR805) a następnie z amplitunera na rzutnik i głośniki?
 

arkoz

New member
pawp81 napisał:
Czy mając w notebooku wyjście HDMI będę mógł za jego pomocą przesyłać dźwiek i obraz do amplitunera posiadającego wejście HDMI (np HK AVR 355 lub Onkyo SR805) a następnie z amplitunera na rzutnik i głośniki?

Ja mam notka Lenovo Y550 i onkyo 906 i niestety po podpięciu hdmi od notka do ampli zero reakcji ze strony konfiguratora grafiki i obrazu w laptopie :( m oże ktoś zna jakiś patent na przepuszczenie dzwieku i obrazu z laptopa poprzez amplituner do tv lcd ??
 

Kaszan

New member
Jakie macie karty graficzne? U mnie na GF 9500m GS śmiga dźwięk i obraz w fullHD. Z tego co się naczytałem o takim połączeniu obraz smigać powinien na każdej karcie z HDMI. Z dźwiękiem zależy już od modelu -GF9xxxx puszczają wszystkie dźwięk.
 

artur25

New member
ja mam toshiba d300 i tez smiga tylko mialem klopoty z odtworzeniem true hd oraz dts hd nie wiem moze kodeki nie takie lub program:) czy wy odtwarzacie?? sprawa nr 2 to podobno puszczajac obraz przez sekcje video ampli czasami sa klopoty przy odswierzaniu 60 hz hyba w avr 255 tak jest. Sprawa 3 to ja mam tak ze mam podlaczony hdmi z laptopa do ampli i z ampli do tv i niestety komp wykrywa polaczenie dopiero jezxeli wlacze tv wlaczenie samego ampli nic nie daje wiec jezeli chce posluchac radia internetowego musze wlaczyc tv
 

pawp81

New member
artur25 napisał:
ja mam toshiba d300 i tez smiga tylko mialem klopoty z odtworzeniem true hd oraz dts hd nie wiem moze kodeki nie takie lub program:) czy wy odtwarzacie?? sprawa nr 2 to podobno puszczajac obraz przez sekcje video ampli czasami sa klopoty przy odswierzaniu 60 hz hyba w avr 255 tak jest. Sprawa 3 to ja mam tak ze mam podlaczony hdmi z laptopa do ampli i z ampli do tv i niestety komp wykrywa polaczenie dopiero jezxeli wlacze tv wlaczenie samego ampli nic nie daje wiec jezeli chce posluchac radia internetowego musze wlaczyc tv

No to nie ciekawe bo ja akurat chcę kupić AVR255. Czy ktoś może potwierdzić te problemy z video?
 

andreo28

New member
pawp81 napisał:
No to nie ciekawe bo ja akurat chcę kupić AVR255. Czy ktoś może potwierdzić te problemy z video?

ja ma hk 255 i podlaczonego do niego po hdmi laptopa asus a7sn i smiga zawaliscie ! jak ktos ma problemy z dźwiękiem to polecam kodek ac3 i wszystko powinno byc ok.
 

pawp81

New member
No i stałem się posiadaczem AVR 255. Podłączenie notebooka po HDMI działa, jednakże dzwięk jest przesyłany na kolumny tylko wtedy gdy jednocześnie włączę rzutnik (który również jest podłączony do ampli po HDMI). Mam nadzieje że po zakupie odtwarzacza i podłączeniu go po HDMI nie będę musiał włączać rzutnika aby posłuchać muzyki.
 

Domenicus

New member
arkoz napisał:
Ja mam notka Lenovo Y550 i onkyo 906 i niestety po podpięciu hdmi od notka do ampli zero reakcji ze strony konfiguratora grafiki i obrazu w laptopie :( m oże ktoś zna jakiś patent na przepuszczenie dzwieku i obrazu z laptopa poprzez amplituner do tv lcd ??
Hej,

witam nie powiem tez mialem drobne problemy.

1. Po podpięciu Y550 po HDMI do HK AVR255 obraz został wykryty zarówno z dźwiękiem jednak gdy mam ustawione klonowanie to mogę zauważyć ze gdy ruszam myszka to na ekranie lapka wszystko smiga ok a na ekranie TV lekko "pływa" Myślę ze to kwestia sterowników (chociaż mam najnowsze ze strony lenovo) i obraz jest obcięty na TV o parę pikseli.

Jeśli chodzi o odtwarzanie to nie bylem zachwycony, było często smużenie i to przy zwykłych avi plikach.

2. SPDIF - nigdzie tego nie ma oprócz instrukcji laptopa, ale wyjście słuchawkowe jest tzw. SPDIF out w związku z tym zakupiłem kabelek SPDIF jack > RCA aby podłączy do ampka i nim puścić dźwięk. Ustawiałem dźwięk na lapku na to wyjście ale ampli nic nie odbierał (tez by skonfigurowany)

Jakieś sugestie ?
 

krisder

New member
Bez reklam
Domenicus napisał:
Hej,

witam nie powiem tez mialem drobne problemy.

1. Po podpięciu Y550 po HDMI do HK AVR255 obraz został wykryty zarówno z dźwiękiem jednak gdy mam ustawione klonowanie to mogę zauważyć ze gdy ruszam myszka to na ekranie lapka wszystko smiga ok a na ekranie TV lekko "pływa" Myślę ze to kwestia sterowników (chociaż mam najnowsze ze strony lenovo) i obraz jest obcięty na TV o parę pikseli.

Jeśli chodzi o odtwarzanie to nie bylem zachwycony, było często smużenie i to przy zwykłych avi plikach.

2. SPDIF - nigdzie tego nie ma oprócz instrukcji laptopa, ale wyjście słuchawkowe jest tzw. SPDIF out w związku z tym zakupiłem kabelek SPDIF jack > RCA aby podłączy do ampka i nim puścić dźwięk. Ustawiałem dźwięk na lapku na to wyjście ale ampli nic nie odbierał (tez by skonfigurowany)

Jakieś sugestie ?


Sprawdz czy to nie musi być kabel S-PDDIF optyczny. Mój HP też nie chodzi na kablu elektrycznym (coxial).
 

Domenicus

New member
krisder napisał:
Sprawdz czy to nie musi być kabel S-PDDIF optyczny. Mój HP też nie chodzi na kablu elektrycznym (coxial).
W ustawieniach Realtek HD Audio sa obrazki wyjsc i:

- analog output> zdjecie wyjscia sluchawkowego
- digital output> zdjecie SPDIF optycznego

Jednak w instrukcji Lenovo Y550 pisze w opisie wejsc i wyjsc:

"Your computer comes with one headphone jack (S/PDIF) used for
connecting headphones, speakers, and audio devices that are compatible
with the S/PDIF interface.
"

Ja to rozumiem tak,ze skoro AMPLITUNER ma support SPDIF (bo ma) to powinno smigac na kabelku SPDIF jack > RCA. Cos musi byc nie tak w ustawieniach. Mysle ,ze moze moze to byc nawet kwestia indywidualnych ustawien poszczegolnych odtwarzaczy (WMP ) badz kodekow (KLITE). Chociaz nie udalo mi sie wogole uzyskac dzwieku przez ten kabel (PROLINK) czy bylal by to muza (Winamp) , czy DVD (WMP) czy DivX (BEST PLAYER)

Kodeki - KLITE 5.30
Stery Audio - Realtek 6.0.1.5898
Stery wideo - NVIDIA 8.15.11.8691
System - Windows 7 Home Premium 32bit
Laptop Lenovo Y550 (T6500)
Ampli - HK AVR 255 - ustawiony na AUX source (video input HDMI - ok , audio input COAXIAL - cisza)
 
Ostatnia edycja:

Domenicus

New member
arkoz napisał:
Ja mam notka Lenovo Y550 i onkyo 906 i niestety po podpięciu hdmi od notka do ampli zero reakcji ze strony konfiguratora grafiki i obrazu w laptopie :( m oże ktoś zna jakiś patent na przepuszczenie dzwieku i obrazu z laptopa poprzez amplituner do tv lcd ??

Hej,


tez mam Lenovo Y550 z GF130M + AVR255 i smiga i obraz i audio. Musisz tylko przestawic w ustawieniach Realtek, badz windowsa aby uzywal urzadzenia HDMI Audio out jako domyslnego

pozdrawiam
 

vvilk

New member
Podłącze się do pytania.
Mam Y550 i wszystko działa OK (obraz i dźwięk po HDMI).
Niestety nie wiem jak ustawić, zeby puszczał mi dźwięk 5.1 np. DTS albo DD.
W poprzednim laptopie ( Acer z Vistą) ustawiałem to w kodeku ffdshow a na Windows7 niestety nie działa.
Ma ktos już to opatentowane?
 

Kaszan

New member
Najlepiej ściągnać najnowsze K-lite Codec Pack i ustawić własnie w ffdshow audio decoder żeby przepuszczał dtsa bez dekodowania.
 
Do góry