podlaczenie N - TV - PROJEKTOR - AMPLI

wojti12

New member
witajcie,
wlasnie nabylem N i chce ja podlaczyc rownolegle do dwoch odbiornikow - LCD i proejktor oraz do ampli.

pytanko jakimi kablami najlepiej to zrobic bo:

- N jak wiadomo ma 1 x Hdmi i 1 x komponent
- moj rzutnik ma tez 1 x Hdmi i 1 x komponent
- LCD ma 2 hdmi.

czyli by gralo jak rozumiem N - rzutnik przez komponent (hdmi rzutnik mam zajety przez PS3)
a N - LCD przez HDMI

pytanko czy N bedzie widziala non stop oba polaczenia czy trzeba cos przelaczac - mam na mysli video out ?

aaa i czym najlepiej podlaczyc ampli do N ?
 

crasher

New member
wojti12 napisał:
witajcie,
pytanko czy N bedzie widziala non stop oba polaczenia czy trzeba cos przelaczac - mam na mysli video out ?
Nie napisales jaki rzutnik, jesli poradzi on sobie z rozdzielczoscia ktora mu podasz to bedzie dzialac, obraz wysylany jest rownoczesnie po HDMI i Component.

wojti12 napisał:
aaa i czym najlepiej podlaczyc ampli do N ?
SPDIF, kabel optyczny.
 

wojti12

New member
dzieki

rzutnik to panasonic ax100 - hd ready wiec ma 720p - powinien dac rade


a jeszcze dopytam
wiem ze kabel optyczny to taki maly kwadraciak
a ten spdif to to samo????
 

wojti12

New member
mam wiec bedzie :)

crasher - jeszcze jedno ;)

czy jak podlacze N do LCD przez HDMI to bede mial tez dzwiek? (bo NBox stoi mi w innym pomieszczeniu niz LCD)
 

wojti12

New member
dzieki wielkie
widze ze jest duzo opcji

podzialam dopiero next week bo dalem cala na poczatku i zrobilem instalke na 1 kabel antenowy :( a kupilem recoredra i musze maly dodatkowy montaz zrobic i mam nadziej ze bedzie hulalo
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
sorry, ale chyba musze wytłumić twój optymizm... :p
nie udało mi sie jednocześnie puścić sygnału video kablem hdmi i komponentem.. co więcej - nbox sam wykrywa, jaki kabel jest podłączony i do wyłączenia nboxa nie zmienia ustawienia - dopiero po wyłączeniu można przestawić (nie pamiętam teraz, czy z hdmi przestawić na komp. czy też odwrotnie)... dodatkowo pamiętaj, że aby uzyskac na hdmi możliwie najlepszy obraz, musisz w ustawieniach nboxa zmienić rozdzielczść (przyciskiem RES na froncie)..

co do dźwięku - zależnie jak ustawisz w menu, masz DD lub nie.. :p na pewno DD nie idzie kablem hdmi - tam masz tylko stereo.. aby mieć DD, podczepiasz optyka (toslink) do wyjścia nbox i amplitunera - oprócz tego masz sygnał stereo zawsze na końcówkach chinch nboxa (w menu nboxa ustaw DD)...

możliwe jest jeszcze, że różnice są jakieś w recorderze i zwykłym nbox - w takim układzie ja się mylę (głównie co do podłączeń video) - o ile się jednak orientuję, takich różnic nie ma, więc chyba to nie jest tak do końca, jak napisał crasher... u mnie sprawdzałem to, bo potrzebowałem puścić obraz po hdmi do ampli i dalej do TV, a osobno puścić komponentem do TV (zeby nie musieć zawsze właczać amplitunera).. taka konfiguracja nie działała - musiałem wyłaczać nboxa, przestawiać rozdzielczości i nie wiem, jakie tam jeszcze cuda... może to też wina pozostałego sprzętu - tv Sharp xd1 i ampli onkyo 705.. niestety, konfiguracji sprzętowych jest tyle, co producentów, pomnożone przez tyle, co standardów.. :/ nikt nigdy niczego nie powinien być pewny... :/
 

CSOP

New member
TV i projektor razem z n

Podłączenie 2 źródeł to sprawa bardziej skomplikowana.
Mam podobną sytuację: TV LCD LG oraz projektor 720p (Hitachi).
N-recorder wysyła sygnał na 2 wyjścia jednocześnie (component i HDMI) więc możesz podłączyć jednocześnie oba źródła, ale:
1. Przy podłączeniu pod HDMI np. TV musi on ciągle być włączony - n-box sprawdza stan tego wyjścia.
2. Filmy i seriale w HD z VOD lecą w pełnej rozdzielczości tylko po HDMI.

Ja do niedawna miałem podłączony TV po component, a projektor po HDMI (musiałem przestawić je na tryb DVI, bo takie mam wejście). Powodowało to, że gdy chciałem oglądać TV musiałem wyjmować przewód HDMI w projektora (sprawdzał czy jest włączony i nie puszczał sygnału), a przy oglądaniu filmów na projektorze po prostu podłączałem kabel z powrotem. Nużące to jednak trochę.
Kupiłem więc splitter HDMI i teraz mam wyjście na oba źródła bez żadnych niedogodności. Sprzęt jest podłączony via SPDIF do amplitunera, a całość obsługiwana przez Logitech Harmony. Wszystko łatwo, prosto i przyjemnie nawet dla "niewtajemniczonych w AV"
 

wojti12

New member
ooo
to masz dokladnie taki uklad jak ja

ja tylko jeszcze czekam na instalatora by pocioagnal mi 2 kabel (sam nie dam rady bo kilka poziomow)

ciekawy jestem jak bedzie to banglac u mnie
w tej chwili mam juz polaczenia takie

nbox - ampli = toslink
nbox - rzutnik = component
nbox - tv = hdmi (urzedzenia stoja w innych pokojach wiec ciezko pociagnac inne kable - i tu zakladam ze po hdmi bede mial fonie i obraz - choc juz widze rozbiezne opinie w tym watku)

przy rzutniku mam jeszcze ps3 ktorej jest polaczone z ampli toslinkiem i z rzutnikiem hdmi

i tak sobie mysle o tym co napisales o SPLITTERZE HDMI - jak to dziala?
czy dobrze rozumiem ze moge wpiac cos takiego do nboxa i wtedy mam 2 wyjscia z nboxa hdmi - jedno do tv - drugie do rzutnika

dzieki temu mam HD w VOD na rzutniku

czy dobrze rozumuje???



CSOP napisał:
Podłączenie 2 źródeł to sprawa bardziej skomplikowana.
Mam podobną sytuację: TV LCD LG oraz projektor 720p (Hitachi).
N-recorder wysyła sygnał na 2 wyjścia jednocześnie (component i HDMI) więc możesz podłączyć jednocześnie oba źródła, ale:
1. Przy podłączeniu pod HDMI np. TV musi on ciągle być włączony - n-box sprawdza stan tego wyjścia.
2. Filmy i seriale w HD z VOD lecą w pełnej rozdzielczości tylko po HDMI.

Ja do niedawna miałem podłączony TV po component, a projektor po HDMI (musiałem przestawić je na tryb DVI, bo takie mam wejście). Powodowało to, że gdy chciałem oglądać TV musiałem wyjmować przewód HDMI w projektora (sprawdzał czy jest włączony i nie puszczał sygnału), a przy oglądaniu filmów na projektorze po prostu podłączałem kabel z powrotem. Nużące to jednak trochę.
Kupiłem więc splitter HDMI i teraz mam wyjście na oba źródła bez żadnych niedogodności. Sprzęt jest podłączony via SPDIF do amplitunera, a całość obsługiwana przez Logitech Harmony. Wszystko łatwo, prosto i przyjemnie nawet dla "niewtajemniczonych w AV"
 
Ostatnia edycja:

CSOP

New member
Splitter HDMI

Splitter ma 1 wejście HDMI i 4 wyjścia. Ja używam tylko 2 i chodzi bardzo dobrze. Nie muszę już nic przepinać. Prawdopodobnie dźwięk jest również przenoszony (według instrukcji obsługuje HDMI 1.2a).
Kupiłem go w sklepie x1.pl, poniżej masz linka:
http://www.x1.pl/sony/products2.php?prod_menu2=HDMI&prod_menu3=Akcesoria

Jakbyś się zdecydował to zacznij marudzić przez telefon, że urządzenie za drogie, za dużo ma wyjść. Dali mi na niego ponad 100 PLN rabatu, więc warto (sprzedali po cenie niedostępnego już splittera 2-wyjściowego)


wojti12 napisał:
ooo

i tak sobie mysle o tym co napisales o SPLITTERZE HDMI - jak to dziala?
czy dobrze rozumiem ze moge wpiac cos takiego do nboxa i wtedy mam 2 wyjscia z nboxa hdmi - jedno do tv - drugie do rzutnika

dzieki temu mam HD w VOD na rzutniku

czy dobrze rozumuje???
 

wojti12

New member
ok zobaczylem,
jednak mi sie wydaje ze to dziala troche inaczej - moze sie myle.
splitter przelacza 4 wejscia na 1 wyjscie - czyli inaczej niz piszesz
i wtedy jest to pomocne jak masz duzo urzedzen dvd, ampli, ps3, nbox a twoj LCd ma np 1 x hdmi i wtedy wszetki urzdzenia sa podpiete

w moim przypadku jest tak ze mam 2 odbiorniki czyli LCD i rzutnik czyli potrzebuje 2 wyjscia

jak to widzisz?


aaaa - nie ma tematu - teraz zobaczylem ze sa takie i takie :)

CSOP napisał:
Splitter ma 1 wejście HDMI i 4 wyjścia. Ja używam tylko 2 i chodzi bardzo dobrze. Nie muszę już nic przepinać. Prawdopodobnie dźwięk jest również przenoszony (według instrukcji obsługuje HDMI 1.2a).
Kupiłem go w sklepie x1.pl, poniżej masz linka:
http://www.x1.pl/sony/products2.php?prod_menu2=HDMI&prod_menu3=Akcesoria

Jakbyś się zdecydował to zacznij marudzić przez telefon, że urządzenie za drogie, za dużo ma wyjść. Dali mi na niego ponad 100 PLN rabatu, więc warto (sprzedali po cenie niedostępnego już splittera 2-wyjściowego)
 
Ostatnia edycja:

RMPL

New member
spliter

A pytanie czy cos takiego zadziala:
n-box -> ampli
DVD -> ampli
pecet ->ampli

ampli ->spliter (ampli robilby za przelacznik zrodla 3x1)

spliter ->TV
spiter -> projektor

Jak przepinalem HDMI pomiedzy projektorem a telewizorem to HDCP w nboxie zwariowalo i do pelnego resetu wszystkiego nie chcialo nic wyswietlac. Dlatego tez troche sie obawialem splitterow i bardzo mnie ucieszyla ta informacja na forum

pozdrawiam
 
Do góry