Podłączenie n-boxa do domowego Wi-Fi

iron_master

New member
Hej, arsenal, zrobiłem tak jak napisałeś, jednak konfiguracja automatyczna nie działa:/ a nie mam pojęcia co wpisać w pola przy ręcznej, podobnie jak remigiusz, tyle, że ja nawet nie wiem skąd wziąć adres dekodera, maskę podsieci, bramę i DNS (zarówno 1 jak i 2) :-(

EDIT:
Sprawdziłem, na przewodowo działa, aczkolwiek we współpracy z AP-tem jakoś nie bardzo. Po podłączeniu przewodowo spisałem parametry, ale po ręcznym wprowadzeniu nbox próbował jakiś czas nawiązać połączenie, ale mu się nie udało. Mój AP to TP-Link WA501G.
 
Ostatnia edycja:

remigiusz

Member
u mnie ta sama sytuacja. Po podpięciu bezpośrednio pod ruter n-ka zalogowała się automatycznie- wniosek z tego, że przewód do n-ki w salonie coś nie bardzo, chociaż dziwne,bo laptop na tym chodzi. Następnie wpisałem dane ręcznie i już tuner nie chce się logować.
 

iron_master

New member
Ok, poradziłem sobie sam, wszystko już pięknie działa :) Wszystkim, którzy mają problemy, polecam pogrzebanie w ustawieniach routera - ja musiałem w swoim wpisać MAC AP w odpowiednim polu i ustawić AP na tryb klienta. Trochę to czasu zajmuje początkującym ;-)
 

remigiusz

Member
dzisiaj znowu próbowałem zalogować n-kę i nic. Przewód sieciowy od rutera do salonu o.k. - podłączyłem lapka i prędkość internetu wychodzi mi nieco lepsza, niż po wi-fi czyli połączenie w porządku.Czemu więc ten tuner nie chce się logować ? Przypomnę, że podłączony krótkim przewodem zalogował się momentalnie.
 

zbopen

New member
internet w dekoderze N

Pytanie początkującego
mam doprowadzony bezprzewodowo internet (router pentagram 6331-6) do laptpa /Netia na llini tp/
Jak przekazać sygnał z laptopa przewodem do dekodera N
tzn Jakie parametry ustawić w laptopie/windows XP/
Jakie wpisać adresy DNS dla Netii ?
 

zoltan

New member
Laczysz router pentagram 6331-6 z dekoderem za pomoca kabla sieciowego (RJ-45) i w dekoderze wybierasz Konfiguracja automatyczna. Nie wiem jak to bedzie u ciebie, ale u mnie wszystko dalo sie zrobic automatycznie bez wpisywania zadnych parametrow.
 

remigiusz

Member
ZBOPENOWI chyba nie o to chodziło, ale jeśli się nie mylę to z laptopa nie da się przekazać internetu do tunera / przejście z wireless na przewod nie jest możliwe/. Jest to natomiast możliwe przy użyciu AP z trybem klienta. Ja miałem z tym problemy i dopiero AP załatwił sprawę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry