Podłaczenie LG 42LA520S+Logitech 5.1 z506

prosto21

New member
Witam, mam pytanie ja kw temacie.W tej chwili mam podłaczone głosniki pod gniazdo słuchawkowe i jest to Stereo 5.1 czy moge w jakis sposob osiagnac dzwiek przestrzenny 5.1?Czywiscie wiadomo ze w filmach z dedykowanym dzwiekiem 5.1. Moze jakaś zewnetrzna karta dzwiekowa?
 

srumin

New member
na chwile obecną też mam podłaczony lm640s + GENIUS SW-HF 5.1 5000 przez słuchawki, ale denerwuje mnie fakt, że jak podłącze kabel to mi wycisza głośniki w tv [ciężko jest trafić w gniazdo jak TV wisi na ścianie] a 5.1 chcę głównie do filmów, szkoda że nie da się przełaczyć pilotem gdzie dźwięk ma zostać skierowany i do tego jest to stereo 5.1. Dlatego zastanawiam się nad kupnem takiego cudeńka HDA-51R bądź Digital Audio Decoder to Analog 5.1 Converter podłączany przez optyka. Nie wiem tylko czy podłaczając kabel optyczny automatycznie odłaczy mi dźwiek, jak dzieje się to przy wyjściu słuchawkowym
 

Macca Radza

New member
Ja mam podłączone głośniki 2.1 które posiadają wyjscie optyczne i wlasnie optykiem je połaczyłem z tv! Dzwiek jest z głośników i tv lub można w ustawieniach ustawic na same głośniki zewnętrzne...
 

srumin

New member
czyli możesz sobie wybrać same 2.1 albo to i to jednocześnie, a jak chcesz tylko przez tv to 2.1 masz wyłączone tak?
 

srumin

New member
z tym odłaczaniem kabla to będzie cieżko, mam utrudniony dostęp do gniazd, ale najważniejsze że jest wybór głośników. teraz pozostaje mi tylko kupno tego dekoderka. Ma ktoś może taki dekoder, jaki jest efekt?
 

srumin

New member
są na amazonie za połowe tego co allegro, a właściwie to jeszcze mniej. minusem jest ew. przesyłka i angielska wtyczka.
 

srumin

New member
W końcu udało mi się kupić ten dekoderek. Instalacja jest bardzo prosta, wystarczy podpiąć kabel optyczny i już.
 
Do góry